0 542 799 13 13

Kalorifer Böcekleri Nerelere Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kalorifer Böcekleri Nerelere Yuva Yapar? hangi alanlara gizlenir ve ürerler? bu sıkça araştırılır. Apartman ve dairelerin en fazla sıkıntı yaşadığı böceklerin başında gelir hamam böceği türleri. Böcek ilaçlama yapılan kalorifer böcekleri yaşam alanları lağım kanalları, çöplük alanlar ve pis mekanlar olan bir haşere çeşidi olup apartmana giren kalorifer böcekleri dip alanlara yuvasını yapar. Elbette ilk giriş yaptıkları alanlar bu böceklerin en sık karşılaşılacağı yerlerin başında yer almaktadır.

Saklandıkları yerler, kalorifer daireleri, otopark ve sığınaklar, havalandırma boşlukları, çatı araları ve asansör boşlukları ile merdiven koridorlarında kapı kenarları ile su saatlerinin olduğu bölgelere yuvalanırlar. Zaman içinde giderek artan bir yoğunlukla buralardan daire içlerine girmeye başlar ve ortak kullanım alanları yolu ile tüm dairelerde kalorifer böceği şikayetlerinin ortaya çıkmasına neden olurlar. Daire içine giren kalorifer böcekleri evde insanlar için sıkıntı kaynağı haline gelirler.

Kalorifer Böceği Gizlenme Bölgeleri

Kalorifer böceklerinin bir başka önemli noktası daire içinde üreyen kalorifer böceklerinin ev içinde yuvalanıp kolay, kolay bireysel uygulamalar ile baş edilemez olmasıdır. Kalorifer böcekleri evlere ilk girdikleri zaman kapı pervazları, süpürgelik araları ve mutfak tezgahlarının arkalarına saklanıp buralarda yumurtlayan bu böcekler kısa sürede artmaya başlar. Dairede çoğalan böcekler elbette insanların kullandıkları yatak odalarına kadar yayılarak her tarafta karşınıza çıkmaya başlar.

Kalorifer böceği zayıf noktalar olan, elektrik prizleri, duvardaki çatlaklar, fayans araları, çürümüş mutfak tezgahlarının araları, ve banyo tuvalet gibi yerlerde gizlenip kapıların yerle birleştiği yerlerde oluşan boşluklara girerler. Duvar içlerine kadar girip kontrol edilmeleri çok zor bir hale gelirler. Kalorifer böcekleri nerelere yuva yapar? diye çaresizce bu böceklerden kurtulmaya çalışan insanlara tavsiyemiz profesyonel bir kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmalarıdır.

Kalorifer Böceği Kontrolü

Evdeki böcek sorunlarına bilinçli bir şekilde en etkili ilaçlama çözümlerini uygulamak ve bilinçli ilaçlama desteği almak gerekir. Kalorifer böceği ilaçlama servisleri apartman ve iş yerlerinde ciddi sorun oluşturan bu böcekler ile mücadele etmektedir. Kalorifer böceklerinin üremesini engellemek için kokulu ve kokusuz ilaçlar ile mücadele verilir. Kalorifer böceğinin zararları hem sağlık açısından hem de insanlara verdikleri huzursuzluklar bakımından hayli yoğundur. Üstelik hastalık bulaştırmaları diğer bir zararıdır.

Kalorifer böceğini öldürmek tek başına bu böceklerden kurtulmada yeterli olmayacağı için eve böcek girişlerini engellemek gerekir. Jel kalorifer böceği ilacı ve sıvı böcek ilaçları ile bu böcekler ilaçlama yapılabilmektedir. Böcek ilaçlama yaptırmak için profesyonel kalorifer böceği ilaçlama yapan ekiplerden yardım almanız gerekir. Atlas Türk Böcek İlaçlama olarak en iyi böcek ilaçları ve kalıcı yöntemler ile yaşam alanlarındaki böcekleri önlüyoruz. Evde böcek sağlık ve hijyen için risktir. Kalorifer Böceğinin Özellikleri  arasında astım ve pnonomi gibi hastalıkları tetiklemesi ön plandadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir