0 530 667 01 19

Kanatlı Hamam Böceği Uçar Mı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kanatlı Hamam Böceği Uçar Mı? evde sağa sola kısa mesafede uçan mutfak böceği kısa mesafe uçabilen bir türdür. Hamam böceği ilaçlama uçan hamam böcekleri için hem jel ilaçlama şeklinde, hemde sıvı ve sisleme böcek ilaçlama türü ile yapılabilir. Mutfakta hamam böceği şikayetleri en fazla yaz mevsiminde görülmesine karşın yaz kış karşılaşılan bir durumdur. Kanatlı Hamam Böceği olarak alman hamam böcekleri ve amerikan hamam böceklerinin yanı sıra oryantal hamam böcekleri de kanatlıdır.

Ancak çoğu hamam böcekleri uçma özelliğine sahip değildir. Uçan hamam  böceği alman hamam böcekleri olarak bilinen sarımsı renkli daha küçük yapılı böceklerdir. Hamam böceği neyi sevmez? hamam böceklerini kaçıran en etkili tedbirler içinde mekanın temiz tutulması ve hamam böceklerinin sevmediği doğal böcek kaçırıcı temizlik maddelerinin uygulanması önemlidir. Hamam böcekleri temiz ortamları pek sevmezler.

Kanatlı Hamam Böceği olarak bilinen uçan hamam böcekleri insan sağlığı için son derece zararlıdır. Mutfakta hamam böceği görmek aslında evin içinde hijyen eksikliği yaşandığına işarettir. Siyah hamam böceği, sarı hamam böceği ve kahverengi hamam böceği çeşitleri insanların mekanlarına girip önemli sağlık sorunlarına sebep olurlar. hamam böceği ile mücadele için öncelikle böcek üreme noktalarının önlenmesi ve evdeki hijyenin tam olması gerekir.

Hamam böceği türleri pis ortamları sever ve nemli karanlık bölgeleri yaşam alanları olarak kullanır. Hamam böceği insana zarar verir mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken hamam böcekleri pek çok hastalığın ve rahatsızlığın oluşmasına sebep olur. Bu nedenle hamam böceklerinin evlerden uzak tutulması büyük önem taşır. Kanatlı Hamam Böceği İle Mücadele için yüksek öldürücü etkiye sahip böcek ilaçları kullanmak gerekir.

Hamam Böceği Türleri Neden Evlere Yuvalanır?

Hamam böceği türleri hem zararlı hemde son derece rahatsız edici bir böcek çeşididir. Hamam böceği çeşitleri evlere girdikten sonra ilk olarak mutfak ve banyo bölümlerini kendilerine yuvalanma yerleri olarak seçerler. Bunun sebebi mutfak bölgesinin hamam böceği türleri için ok kolay beslenme ve gizlenme noktası olması banyo bölgesinin sürekli nemli olması hamam böceklerinin su ihtiyacını kökünden çözen bir yapıda olmasından kaynaklanır. Ancak mutfakta hamam böceği görmek çok daha fazla yaşanan bir durumdur.

Çünkü mutfaklar hem nem, hem gıda, hemde ideal üreme ve saklanma imkanı sunan doğal hamam böceği üreme bölgeleri olarak ön plandadır. Kanatlı Hamam Böceği rahatsız edildiği takdirde uçarak mutfak dolaplarının yada başka eşyaların arasına kolayca saklanabilir. Uçan hamam böcekleri ile mücadele başta ulv ilaçlama olmak üzere sıvı ve jel hamam böceği ilaçları ile yapılabilir.

Hamam böceği neyi sevmez? diyenlerin acı biber, limon, kedi nanesi, defne yaprağı, sarmısak, biberiye yağı, narenciye türleri, nane, lavanta, ada çayı, sirke, karanfil yağı ve borik asit gibi boraks etkili şeyleri sevmez ve bu tür doğal hamam böceği kaçırıcılar onları uzak tutar. Unutmayın hamam böcekleri çok dayanıklıdırlar ve uzun süre aç kalabilirler. Ancak susuzluğa karşı çok uzun süre mücadele edemedikleri için susuz fazla direnemezler.

Bu nedenle evinizde bu böceklerin su kaynaklarını yok etmek için lavabolarınızı ve banyo  zeminlerinizi her zaman kuru tutmaya özen gösterin. Kanatlı Hamam Böceği Uçar Mı? diyorsanız kanatları olsa da körelmiştir. Diğer hamam böceği türleri mutfakta hamam böceği oluşmasında çok dikkat etmeniz gereken bir durum olup uygun koşulu elde ettiklerinde bir anda evinize yerleşir ve başınıza ciddi iş açarlar. Evde hamam böceği görmek istemiyorsanız önce ev ilaçlama sonrada gerekli tedbirleri almak zorundasınız. Toz Böceği Nedir? diyorsanız yazıyı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir