0 542 799 13 13

Karafatma Böcekleri Nasıl Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Karafatma Böcekleri Nasıl Beslenir? hamam böcekleri ile aynı özelliklere sahip oldukları için evdeki hemen her şeyi tüketirler. Bu böcekler ilaçlama yapılmaz ise geceleri ortaya çıkıp yiyecek aradıkları ve insanların gece mutfağa girip ışığı yaktıkları anda sağa sola kaçışan böcekler ile karşılaştıkları herkes tarafından bilinmektedir. Evlerde üreyen karafatma böceklerinin tükettiğimiz gıdalara ciddi zararları bulunmaktadır. Atık gıdalar, çöp, kağıt ve poşet parçaları, sebze ve meyvelerin kabuğu kalıntıları ve ekmek kırıntıları gibi çok farlı şekilde besinlerler.

Bu böcekler mutfak dolaplarının aralarında yaşadıkları için rahatça çekmecelere ve dolaplara girerek insanların tükettiği besinlere ortak olur. Üzerlerine lağımlardan ve pis yüzeylerden bulaştırdıkları mikroplu bakterileri bu gıdalara ve mutfak eşyalarına bulaştırıp hastalık sebebi olmaktadır. Evde görülen karafatma böceklerinin sağlık açısından riskleri olup, gerek mikroplu bakterilerin taşıyıcısı olmaları gerek yerken yiyeceklere salyalarını bulaştırmaları son derece sağlıksız koşullara yol açar.

Karafatma Böceğinin Zararları

Mutfak eşyaları ile yiyecek paketlerinin içine dışkılarını bırakmaları nedeni ile astım, kanser, cilt rahatsızlıkları gibi insanları ağır şekilde tehdit eden sorunların yaşanmasına neden olmaktadırlar. Siyah renkli karafatma böceklerinin beslenme şekli hamam böcekleri ile aynı olup üreme ve saklanma alanları da aynı özelliklere sahip olup binalarda ve daire içlerinde çoğalan bu pis böcekler insanlar için potansiyel tehdit kaynağı haline gelmektedir. Sizde karafatma böceklerinden bıktıysanız hemen profesyonel ilaçlama hizmeti almalısınız.

Kara böceklerin verdiği rahatsızlıklar ile baş edemiyorsanız, evleri mesken tutmalarını önleyerek kalıcı ve sağlıklı ilaçlama çözümleri ile karafatma böceklerinden kurtulmanız gerekir. Karafatma böceği mücadelesi bilinçli olarak yapılması gerekir. Karafatmaların özellikleri arasında pis bölgelerde sık görülmeleri nedeni ile insanlar için potansiyel tehlike içerirler. Evde karafatma ilaçlaması yaptırmadan önce kısa bir gözlem yapmak böceklerin giriş alanları ve üreme noktalarını ortadan kaldırmak için önlem almak önemlidir.

Karafatma Böceğinin Yapısı

Karafatmaların yapısı nasıldır? bilinen hamam böcekleri ile kıyaslandığı zaman daha koyu renkleri ve parlak siyah vücut yapıları vardır. İlaçlama yaptığımız bu böcek sert kabuklu başında bir çift anten bulunan tipik bir hamam böceği görünümüne sahip pis alanların müdavimi bir böcek türüdür. Sıcak ve nemli alanlarda bolca üreme imkanı bulur. İnsanların dairelerine giren karafatmalar gıda maddeleri ve nemi sever. Bilindiği gibi böcekler su olan bölgelerde daha çok yaşama imkanı bulan küçük canlılardır.

Karafatma böcekleri saklanma ve yumurtlama alanları olarak dip köşeleri seçer. Çeşitli nedenler ile yumurtalara dış etkenler tarafından yönelen tehlikelerden korumak için fazla göz önünde olmayan bölgelere yumurtalarını bırakırlar. Dişi karafatmaların yapısı orta irilikte siyak renktedir. Elbette hamam böceği türleri çok hızlı hareket eden ve yumurta bırakarak üreyen haşerelerdir. Bir defada yüzlerce yumurta bırakıp bir yıl içerisinde defalarca yumurtlayan ve inanılmaz derecede hızlı üreyen böcekler olarak bilinir.

Karafatma Böceği İle Mücadelenin Önemi

İnsanların mutfak ve banyolarında ortaya çıkıp ev içinde hijyen sorunları ve sağlık için tehlike oluştururlar. Karafatma ilaçlaması yaptırılmalı evler ve binalarda bu böceklerin insanları huzursuz edip sağlıklarını tehdit etmesi engellenmelidir. En iyi karafatma ilaçları onların yuvalarına etki eden yumurta bıraktırmayıp bu böceklerin kökünü kazımak için en yüksek performansı sergileyen haşere ilaçlarıdır. Kokulu karafatma ilaçları ile kokusuz jel karafatma mücadele ilaçları en bilinen böcek öldürücüler olarak bu böceklerin yok edilmesinde önemli etkiye sahiptir.

Karafatmaların anatomisi hamam böcekleri ile aynı olmasına karşın renkleri farklıdır. Üremek için karanlık bölgeleri tercih eden bu zararlı böcekler evde özellikle mutfak ve banyolarda karşımıza çıkarlar. Karafatma ilaçlama kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. Sıvı püskürtme ve jel ilaçlama uygulama yöntemi ile de karafatmalardan kurtulmak mümkündür. Sisleme yöntem ile ani ve kısa sürede bu böceklerden kurtulmak daha kolay olacaktır. Böcek ilaçlama uzmanlık gerektiren bir hizmet olması nedeni ile son derece gereklidir. Karafatma Böcekleri Zor Ölür Mü? merak ediyorsanız yazımızı okuyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir