0 542 799 13 13

Kedi Piresi İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Sıcak havalar ile birlikte en fazla görülen haşereler arasında pireler başta gelir. Kedi Piresi İlaçlama bu yönü ile oldukça önem taşımaktadır. Sokak hayvanları arasında en fazla görülen kedi ve köpekler ile binalara bulaşan kedi pireleri ile köpek piresi kısa zamanda buralarda çoğalıp insanların fark etmeden üzerine sıçrayıp evlere taşınmakta ve dairelerde pire sorunlarının yaşanmasına sebep olmaktadır. Evlerde kedi piresi ilaçlama oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir hizmet şeklidir.

Basit pire ilaçları ve ucuz yöntemler ile pirelerden kurtulmak pek mümkün değildir. Kedi pireleri ile mücadele özellikle yaz aylarında çok sık karşılaşılan bir ilaçlama şekli olup hem apartman etrafı hem binaların zemin katları ile diğer ortak kullanım alanlarında sıkça karşılaşılan bir problem olup buralardan kolaylıkla ev içlerine taşınmaktadır. Ucuz kedi piresi ilaçlama adı altında ilaçlama yapan kişi ve ekiplerden alınan pire ilaçlama hizmeti çoğu zaman yeterli olmaz ve insanlar hem maddi hemde manevi yönden zarar eder.

Kedi Piresini Evden Uzak Tutmak

Kedi pireleri ile mücadele özellikle evcil hayvan besleyen insanların daha fazla uğraştığı bir iştir. Gerek evdeki kediler gerek bina etrafında yiyecek verilen pire ve köpekler nedeni ile zaman, zaman pire sorunlarına maruz kalınır. Bu tür şikayetler ile boğuşmak istemiyorsanız düzenli olarak evcil hayvanınızı kontrol edip temizliğini ve aşılarını yaptırmak şarttır. Bina çevresindeki sokak hayvanlarının veteriner kontrolünde olmasına gayret etmek olası pirelenme şikayetlerini önlemede etkili olacaktır.

Ayrıca düzenli olarak yılda bir kez bina içi ve etrafında kedi pirelerine karşı ilaçlama servisi almak gerekir. Pireleri önlemek için profesyonel kedi piresi ilaçlama firmaları ile çalışmak pirelerin yok edilmesi için oldukça önemlidir. Kedi piresi nasıl yok edilir? diye arayış içinde iseniz Astek ilaçlama şirketini arayıp gerekli bilgiyi alabilir ve evinizde kedi piresi ilaçlama yaptırıp hem pirelerin bulaştırdığı hastalıklardan hemde psikolojik olarak verdikleri kaşınma problemleri ve cilt rahatsızlıklarından kolayca kurtulun.

Kedi Piresi İle Mücadele Nasıl Olur?

Apartman ve konutlarda kedi piresi ile mücadele oldukça zorlu olup bireysel olarak ve amatör kişilerden alınacak ilaçlama ile kurtulmak çok zordur. Bu sebeple kedi piresi ilaçlama yaptırmadan önce biraz araştırma yapmak pirelerin ilaçlama şekli hakkında bilgi edinmek faydalı olacak ve ne tür bir ilaçlama hizmeti almanız gerektiği hakkında fikir verecektir. Profesyonel olarak kedi piresi ile mücadele bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde tam olarak çözüme ulaşmanıza olanak sunar.

Birçok pire türleri arasında en çok dikkat çeken tür kedi pire sidir. Çünkü kedi pireleri birçok özellikleri ile diğer türlerinden ayrılırlar. İnsan piresi gibi pire türlerinin zıplayamayacağı yüksekliklere zıplayabilir ve bu yolla taşıdıkları hastalıkları insanlara bulaştırabilirler. İnsanlar üzerinde pek yaşayamayan kedi pireleri insanların üzerinde üremek için durabilirler ve hayatlarını kediler üzerinde geçirirler. Kediler üzerinde üreyerek çoğalır ve hastalık bulaştırma risklerini arttırırlar.

Kedi Pirelerinin Zararları

Kedi piresinin sadece kedilere zararı yoktur. Kedilerin dolaşma şeklinden ve canlılığından faydalanarak bulunduğu ortamın her noktasına pire zararlısını bulaştırabilir. Kediler yapıları itibari ile yaşadıkları ortamdaki eşyalar ile temas ederler, dolayısı ile pireli bir kedinin üzerinde taşıdığı pireler mekandaki her yere çok rahat bir şekilde bulaşır. Bu sebeple Kedi Piresi İlaçlama titizlikle yapılmalıdır. Ancak kedi pireleri herhangi bir sebeple bulaşmış ise ferdi yollarla kediyi pireler de kurtarmak çok zordur.

Bu nedenle derhal bir veteriner hekime başvurulmalı kedilerin aşı ve kontrolleri yaptırılıp kedilerin etrafa pire bulaştırması en başından önlenmelidir. Kedi pireleri ev ve iş yerlerinde girdiği zaman hem çalışan ve çocuklar, hemde tüm fertlerin huzurunu kaçırır. Ayrıca hastalık bulaştırma riskleri nedeni ile pirelerin bir an önce mekanlardan arındırılması gerekir. Kedi pirelerinin en sık görüldüğü dönem yaz ayları olduğu için bu zararlılara ilaçlama yaptırarak önlem alınmalıdır.

Kedi Piresinden Kurtulmak

Kedi pirelerinden kurtulmanın veya korunmanın en iyi yolu, kedi pireleri oluşmadan önleminin alınmasıdır. Yani sahip olduğumuz kediler pirelenmeden ortamın ve kedinin bu duruma karşı önlemini almak gerekir. Bununda en iyi yolu Kedi Piresi İlaçlama yaptırmak ve kedilerin gerekli kontrolünü rutin olarak gerçekleştirip pire tasması ve gerekli pire kontrollerini yaptırmak gerekir. Ortamın pirelere karşı ilaçlanması ve kedilerin kontrollerinin yaptırılması pirelerin ortama girişini engelleyecek ve tam koruma sağlanmış olacaktır.

Kedi Piresi İlaçlama uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. İlaçlamanın kesinlikle kedilere değil kedilerin bulunduğu ortama uygulanması gerekmektedir. Kullanılan ilacın kedilere uygulanması veya herhangi bir canlıya uygulanması ölümüne sebep olur. Bu nedenle kedi piresi ile mücadele profesyonel ekipler tarafından uygulanmalı pireleri yok edici özellikte yakıcı etkiye sahip kedi piresi ilaçları ile etkili bir pire ilaçlama sonrası kedi piresin den kurtulmak çok daha kolay ve kalıcı olacaktır. Yatak Böcekleri hakkındaki yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir