0 542 799 13 13

Kedi Piresi İnsan Saçına Geçer Mi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kedi Piresi İnsan Saçına Geçer Mi? özellikle evlerde kedi besleyen insanların kedi piresine maruz kalması ile sorulmaktadır. Pire ilaçlama evde görülen pirelerin yok edilmesi kadar  pire yumurtası ve pire larvalarına karşıda etkili olmalıdır. Kuş biti ve kumru biti sorunu yaşayan insanların kendilerini bir şeylerin ısırması ve saçlarında ciltlerinde bir şeylerin  dolaştığını hissetmeleri doğal olarak, kedi piresi insan saçına geçer mi? şüphelerinin oluşmasına sebep olur.

Kedi pirelerinin oluşma sebebi, daha çok sokak hayvanlarından kaynaklı olduğu için apartman etrafları ve bahçelerde pireler ile mücadele oldukça mühimdir. Kedi pireleri insanların kanını emer ve ısırarak ciddi rahatsızlığa yol açar. İnsanların cildinde bir şeylerin dolaştığının hissedilmesi ya kuş biti olduğuna, yada mayt ve pire haşeresi olma ihtimaline göstergedir. Ancak kedi pireleri zıplar ve çıplak gözle kolayca görülebilir.

İnsan saçında kedi piresi olma ihtimali ancak geceleri yatarken rastlanacak bir durumdur. Saçın arasına pire girse bile çok uzun süreli buralarda barınmaz. Ayrıca bit ve pireler uzun süreli insan teninde yaşama imkanı olmayan haşereler olduğu için insan vücudunda üreme gibi bir durumda söz konusu olamaz. Saçta minik böcek sorunu en fazla kuş bitleri olarak bilinen kahverengi nokta kadar böceklerden ortaya çıkmaktadır.

Hassas yapılı insanlarda ısırık sonucu kızarma ve nokta gibi kabarcıklara neden olan güvercin ve muhabbet kuşu bitleri alerjik yapılı insanların kaşınma hissi nedeni ile vücudunda tahrişlere yol açar. Kedi pireleri, yatak, koltuk ve halılarda bol miktarda gizlenmesine karşın vücutta ısırıklara yol açsa da  yüz ve saçta çok nadir görülür. Saç biti ve kuş biti farklı haşereler olup saç bitleri insanların kılları ve saç köklerine tutunarak yaşarken kuş bitleri saçtan kolayca düşürülebilir.

Saçta Görülen Nokta Kadar Böcekler Nedir?

Hayvan pirelerinin insan saçı arasına yerleşmesi söz konusu değildir. Pire zıplayarak hareket ettiği için çabuk fark edilir. Saçtaki nokta kadar küçük böcekler kuş bitleri olduğu için insanların pencere ve havalandırma kısımlarında kuş ölüsü yada kuş yuvası olma ihtimali yüksektir. Ayrıca evde kuş besleyenlerin kuşların tüğlerinde dökülme varsa büyük ihtimalle kuşlara musallat olan kuş bitleri kanını emerek kuşların hastalanmasına hatta tedbir alınmaz ise ölümlerine bile sebep olurlar.

Balkon ve pencere kenarlarına yuva yapan kuşlar birinci derecede kuş biti oluşmasına sebeptir. Kuşların yumurtası yada yuvalarındaki yavrulara kıyamayan insanlar kuş yuvalarını bozmaktan ve kuşları buralardan kovmaktan uzak dururlar. Bu son derece insani bir durum omasına karşın yuvada bulunan bitlerin eve girerek evi istila etmeleri çok fazla görülen bir durumdur. Saçtaki minik haşereler pire değil genelde kuş bitleridir.

saçta yaşayan böcekler için bit ilacı uygulamak gerekmez. Kuş bitlerinin insan saçından temizlenmesi için sıcak su ile saçların yıkanıp şampuanlanması yeterli olur. Şayet evinizde bu tür şikayetler yaşıyorsanız mutlaka kuş biti ilaçlama yaptırmalısınız. Kedi pireleri ile kuş bitlerinin arasındaki fark bariz şekilde belli olur. Pireler daha iri ve sert kabuklu zıplayan minik haşerelerdir. kuş biti ve kuş piresi ise daha küçük yavaş hareket eden nokta boyutunda zararlılardır.

Kedi Piresi İnsan Saçına Geçer Mi? merak edenler için bu yazımızda saçınızda görülen minik böceklerin neler olduğunu anlamanız için bu yazıyı yazarak bilgi vermeye çalıştık. Astek pire ilaçlama firması olarak gerek kuş bitleri ve gerek hayvan pireleri ile mücadelede en etkili böcek ilaçlarını kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Yaşadığınız haşere şikayetlerinde bizimle iletişime geçerek profesyonel bir ilaçlama hizmeti almanız böceksiz bir yaşam için yararınıza olur. Kene İle Mücadele yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir