0 530 667 01 19

Kedi Piresi Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kedi Piresi Nasıl Yok Edilir? bu yazımızda pirenin önlenmesini inceleyeceğiz. Pire ilaçlama yaparak kedilerden bulaşan pirelerin yok edilmesi ve kedileri pirelerden korumak için neler yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Pirelerin kedilere bulaşmasını önlemek için beslenilen hayvanların temizliğine dikkat etmek gerekir. Pireler yeteri kadar temiz olmayan ve çeşitli bölgelerde yatıp kalkan canlılar üzerinde sıkça görülür.

Kedi piresi ilaçlama ev ve iş yerlerinde mekana yönelik olarak pire ilaçları ile değişik uygulama teknikleri kullanılarak yapılır. Ancak hayvanlara bulaşan pirelerin yok edilmesi için pire tasması, pire tozu ve pire damlası gibi pire önleyici önlemlerin alınması ile olmaktadır. Veteriner hekim kontrolünde bu uygulamalar yaptırılmalı hem evlere hem de kedilere pire bulaşması sona erdirilmelidir. Kedi piresi nasıl yok edilir? diyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var.

Pire Evcil Hayvana Nasıl Zarar Verir?

Kedilerin tüyleri arasında görülen pireler hayvanın kanını emerek hem huzursuz eder hem de kediyi güçsüz düşürür. Ayrıca başka bir canlıya geçtiğinde hastalıklı olan hayvandan aldığı virüslü kan yada daha önceden emdiği kan sebebi ile diğer hayvanlara ve insanlara pire yolu ile virüs bulaştırabilirler. Pirelerden kurtulmanın en etkili yolu mekanda pire ilaçlama yaptırmaktır.

Hayvanlar üzerinde görülen pirelerden kimyasal ilaç yolu ile değil ancak veteriner tedavisi ile kediyi pireden arındırmak mümkün olacaktır. Kedi pireleri mekana bulaştıktan sonra buradan insanlara kolayca geçer. Ayrıca pireli kediyi sevip oynayan kişilere pirelerin bulaşması çok kolay olmaktadır. Kedi piresi ile mücadele kapsamında hayvanların bulunduğu mekanlar pirelere karşı ilaçlama ile dezenfekte edilmeli tedavisi yaptırılan kedilere ve insanlara pire bulaşması engellenmelidir.

Pireyi Evcil Hayvandan Arındırma

Kedi pireleri ilk bakışta gözle fark edilmesi zor olan minik parazitlerdir. Kedi vücudunda deri ile tüylerin birleştiği kısımlarda olan pirelerin kediyi rahatsız etmesi ile kedilerde sürekli kaşınma olacağı için kedilere daima kendilerini kaşıma ihtiyacı hisseder. Bu gibi durumlarda kontrol edilerek pirelenme olup olmadığı araştırılmalıdır. Pire larvaları ve pire pupası gözle görülemeyeceği için her ihtimale karşı pireler veteriner kontrolünden geçirilip gerekli bakımları mutlaka yaptırılmalıdır.

Pireler genellikle hayvanda pirelenme sonucu meydana gelen hastalıklarla fark edilir. Kedi pireleri kedilerin kaşınmasıyla belli olur geç kalınası halinde mekana bulaşan kedi pireleri insanları giderek rahatsız etmeye başlar ve mekanda durulamaz hale getirir. Kedi piresinin zararları kedilerde bazen aşırı kaşınmadan dolayı kedilerin kulaklarında yaralanmalar oluşmasına yol açar.

Veteriner Kontrolünde Bakım

Kedi Piresi Nasıl Yok Edilir? diyenler için pirelerden kurtulabilmek bireysel müdahale sonucu pek mümkün olması düşünülemez. Kedi piresi hem kedilerin vücudunda yaralar çıkmasına hemde aşırı kaşınmadan oluşan aşırı tüy dökülmesine sebep olur. Kedi besleyen insanlar düzenli olarak kedilerin bakımını yaptırmalı ve arada bir kedileri ılık su ile yıkayıp vücudunda oluşan organizmaların dökülmesini sağlamalıdır.

Veteriner denetiminde yapılan tedaviler kedilerin pirelerden arındırılmasında önemlidir. Kedi piresinden kurtulmak için önce kedileri veterinere götürmek, ardından kedinin bulunduğu alanlara etkili bir ilaçlama yaptırmak şarttır. Kedi pireleri önemsenmediği zaman kısa sürede eve yayılarak ciddi sıkıntılara yol açar. Bu parazitlerin sayısının artışı insan sağlığına ciddi sorunlar meydana getirir.

Kedi Pireleri İle Mücadele

Hayvan bedeninde ve mekanlarda kedi pireleri ile mücadele ciddi öneme sahiptir. Kedi pirelerinden kurtulmak için evcil kedilerin sürekli bakımları yapılmalı ve mekanda olası bir pire sorunu hissedilmesi durumunda derhal pire ilaçlama firması ile görüşülerek kedi pireleri imha edilmelidir. Kedi piresi, isminden anlaşılacağı gibi kedi üzerinden bulunan, kedi kanıyla beslenen bir haşere türüdür. Kedilerde, ısırdıkları yerlerde bıraktıkları kızarıklık, kabarma, kaşıntı sebebi ile büyük rahatsızlıklar verirler.

Kedi, devamlı kaşınmakla birlikte, kaşındıkları yerleri de yara yapabilmektedirler. Pire ısırığı ile devamlı kaşınan ve ani hareketler ile huzursuz olduğu kolayca hissedilen kedinin vücudunda pirenin varlığını anlayabilirsiniz. Pire, kedi sağlığı için oldukça zarar teşkil eder. Pire ilaçlama firmaları bu konuda pire mücadelesi bakımından kalıcı ilaçlama çözümleri ile ciddi fayda sağlayacaktır.

Pire nasıl yok edilir? şeklindeki sorunun cevabını alabileceğiniz ve bizzat uygulamasını da yaptırabileceğiniz pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz kedideki pirelerin mekanda üreyerek sürekli sorun çıkarmasını önlemede en önemli önceliktir. Evde kedi piresi varken pirelere karşı kedileri tedavi ettirmek pek bir işe yaramaz. Bu yüzden hem kedilerin düzenli kontrol ve bakımları yaptırılmalı hemde mekanda profesyonel bir kedi piresi ilaçlama yaptırılarak zararlı pireler kalıcı olarak ortadan kaldırılmalıdır.

Pire hızlı üreyen zararlı bir haşere olduğu için sadece kedi bakımı ile önlenmesi söz konusu değildir. Evde kedi piresi bulaşması ciddi sorun teşkil eder. Kedi Piresi Nasıl Önlenir? merak edenler bu bilgiler doğrultusunda gerekli önlemleri alarak hem evde hem de hayvanda gerekli olan bakım ve ilaçlamaların aksatılmadan yaptırılmasının kedi pirelerinden kurtulmada böcek ilaçlama firmaları ile çalışmayı şart kılar. Atlas Türk İlaçlama bu konuda uzman ve donanımlıdır. Pire İlaçlama Kime Yaptırılmalı? yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir