0 542 799 13 13

Kene İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Zehirli keneler ilaçlama yapılmayıp ürerse insanlar için çok ölümcül sonuçlara sebep olan kene çeşitleridir. Kene İlacı hem zehirli kırım kongo kenesi hemde diğer kene çeşitlerinin ortadan kaldırılması için titizlikle seçilmelidir. Kene ile mücadele hem açık alanlarda hemde kapalı mekanlarda yapılan bir uygulamadır. Keneler pek çok hayvan üzerinde bulunduğu için yaşam alanları ve evlerin bahçesine kolayca yayılabilmektedir.

Hayvan barınaklarında kene ilaçlama bireysel olarak sıkça yapılan bir işlem olup son yıllarda ortaya çıkan zehirli kene ölümleri işin ciddiyetini gösterir. Kene mücadelesi bireysel olmaktan çıkarak profesyonel kene ilaçları kullanarak bilinçli bir kene mücadelesine dönmüştür. Kenelerin zararları hem hastalık bulaştırma risklerinin olması, hemde kırım kongo virüsü nedeni ile ölümlü kene sokmalarının çok sık görülen bir durum olmasındandır. Bu bakımdan kenelerden kurtulmak için etkili mücadele yaptırılmalıdır.

Anadolu da eskiden kenelerin hayvanlara bulaşması çok sık görülen bir durumdu. Kene İlacı olarak ddt gibi ilaçlar kullanıldığı bilinmektedir. Ancak yasaklanan bu tür ilaçların uzun yıllardır satışı ve kullanımı yasaklandığı için bireysel olarak ilaçlama yapan çiftçi ve besiciler bu tür zararlı ilaçların ciddi yan etkileri olduğu konusunda bilinçlenmiştir. Bahçe ve apartmanlarda kullanılan kene ilacı, sıvı içerili olup, kokulu ve kokusuz ilaçlar kullanılarak kene ilaçlaması yapılmaktadır.

Keneler için kullanılan ilaçlar açık alanlarda kokulu içerikte kullanılırken daire ve evlerde kokusuz kene ilaçları kullanılabilir. Evde kene görülmesi olası insan sağlığına büyük tehdit anlamına gelebilmektedir. Astek kene ilaçlama firması olarak hem hayatınızı hemde mekanlarınızı tehdit eden kenelerin yok edilmesi için ani öldürücü içerikli ilaçlar ile hizmet veriyoruz.

Kene İlacı Nereden Alınır?

Kene İlacı çeşitli içeriklerde olan farklı türlerde satışı yapılmaktadır. Ancak basit kene ilaçları bir yana, profesyonel kene öldürücü ilaçlar ortalık yerde satılamayacak kadar önemli içeriktedir. Keneler ile mücadele bireysel olmaktan çok deneyimli ilaçlama firmalarının işidir. Kokulu ve kokusuz kene ilaçları doğru kullanıldığı zaman insanlar için faydalı mekanlara sızan kenelerin yok edilmesi için için sisleme ve spreyli kene ilaçlama yöntemleri kullanılarak kene mücadelesi verilir.

Hazır satılan kene ilaçları sprey tüpleri içinde ucuz içerikli ilaçlardır. Kenelerin saklanma alanları taş, toprak,kuru çalı ve et yığınları, ağaçlık bölgeler, duvar yarıkları ve daha pek çok bölgede kene saklanma potansiyeli olduğu için dış ortamlarda etkili kene ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Kokusuz Kene İlacı daha zayıf etki göstereceği için açık alanlarda daha az kullanılması gerekir.

Kapalı mekanlarda kenelerin yok edilmesi için sisleme yöntemle yapılacak kene ilaçlama ev ve iş yerlerinde çeşitli bölgelerde gizlenen kenelerin çıkarılarak ani etkili kaliteli uygulama sayesinde imhasını sağlar. Sırt pompası yardımı ile yapılan kene ilaçlama kalıcı etkisi ön planda olacağı için ani öldürücü özellik daha yavaş olacaktır. Özellikle zehirli ve tehlikeli haşerelerin yok edilmesi için kokulu ve sisleme böcek ilaçlama yöntemi tercih edilmelidir.

Zaten zor ölen haşereler için sıkça kullanılan dumanlı ilaçlama içeriğindeki yakıcı etkili aktif maddelerin havaya nüfuz ederek ortamda en ücra köşelere kadar işler. Ulaşılması zor bölgelerde yuvalanan böcekleri çıkarıp çok daha hızlı imha etmektedir. Bu sebeple Kene İlacı sisleme ve mekanik yöntemler mekanın özelliğine göre belirlenerek uygulanmalıdır. Astek ilaçlama kene mücadelesinde tam çözüm sağlayan profesyonel bir ilaçlama firmasıdır. Karafatma Ve Kakalak İlacı yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir