0 542 799 13 13

Kertenkele İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kertenkele İlaçlama Servisi ile daire içine girip insanları tedirgin zararlılar önlemektedir. Kertenkele zararlısı yaz dönemlerinde çok fazla apartman ve bina çevresinde görülmektedir. Ağaçlık alanlar ve bitkilerin olduğu yerlerde kertenkele görülmesi son derece normaldir. Çeşitli böcek ve bitkilerin yeni sürgünleri ile beslenen kertenkele çeşitleri kolaylıkla duvara tırmanıp binaların çatısından ve dairelerin pencerelerinden içeri girebilmektedir. Kertenkele İlaçlama Servisi kapsamlı ve profesyonel kertenkele ilaçları kullanılarak yapılmalıdır.

Kokusuz ilaçlar ve basit usül ilaçlama şekli kullanılarak eve giren kertenkele ile mücadele asla başarılı olamaz. Kertenkele ilaçlama şekilleri açık alanlarda spreyli ve kokulu ilaçlar kullanılarak yapılır. Ancak evde kertenkele şikayetlerinde sisleme kertenkele ilaçlaması yapılmalıdır. Kertenkele hakkında yeterli bilgiye sahip olunmadan ne tür bir ilaç kullanılacağı tam olarak olarak bilinmez. Kertenkelenin yapısı ve en kısa sürede ortadan kaldırılması için kapsamlı bir Kertenkele İlaçlama Servisi gereklidir.

Kertenkele, omurgalı hayvanlar grubuna ait bir zararlı olup, sürüngenler sınıfı içinde incelenir. Kertenkelenin yapı ve biyolojik özelikleri diğer hayvanlar ve ilaçlama yapılan zararlılardan oldukça farklı yapıdadır. Kertenkele türlerinden bazılarını sayacak olursak, Uçan kertenkele,dikenli kertenkele, yılansı kertenkele, iguana, kelerler, zehirli kertenkele,su kertenkelesi,bukalemun, komodo (ejderha) kertenkelesi dikkat çeken kertenkele türleri olup bunlar içinde bazıları zehirli bazıları insanlara zararsızdır.

Uzun ve yuvarlak olan vücudunun üstü pullu veya pürtüklü bir yapıya sahiptir. Kertenkele çeşitleri genelde dört ayaklı olmasına karşın çok azı iki ayaklı veya tamamen ayaksız bir özelliktedir. Kertenkelelerin büyük çoğunluğunda göz kapağı mevcut olup genellikle bu göz kapağı hareketlidir. Yer altında yaşayan türlerin dışındakilerde dış kulak delikleri bulunmaktadır. Kertenkelenin ağaçlara asılmaya yarayan ince uzun ve kuvvetli kuyrukları mevcut olup ayak yapıları ise ağaçlara ve dik yüzeylere tırmanmalarını kolaylaştıracak özelliktedir.

Kertenkelenin İlginç Özellikleri

Kertenkele tehlike esnasında kuyruğunun arka tarafını bırakıp hızla bir yarığın içine, duvar arası ve ağaç kabuğu gibi yerlere girip gözden kaybolur. Kertenkelelerin kuyrukları koptuğu zaman her hangi bir ölümcül durum olmaz ve bir ay kadar kısa bir zaman içinde kuyruk tekrar eski haline döner. Yalnız yeni çıkan bu bölge eskisi gibi olmayıp pul, renk ve yapı bakımından eskiye oranla daha farklıdır. Sonradan gelişen kuyruk il kuyruktaki gibi omurgaları olmayan bir haldedir.

Yeni çıkan kuyruğa kıkırdak dokusundan bir yapı destek olur ve eski kuyruğun gördüğü işlevi yine görür. Kertenkele böcek,akrep ve çok bacaklı haşereler ile beslenir. Kertenkelelerin kasla hareket eden ileriye uzanan dilleri, avları yakalamada en büyük silahlarıdır. Dil üzerindeki yapışkan tükürük, avı yakalayıp bırakmama da ve kolayca yutmasında yardımcı olur. Çene içerisine oturtulmuş dişleri yardımı ile yakaladığı avlarını kolayca yer. Kertenkele ilginç yapısı sayesinde diğer zararlılardan kolayca ayrılır.

Dişi kertenkele, yazın toprağın içine veya bir taşın altında çengel tırnaklı ayaklarıyla açtıkları çukurlara yumurtlar ve bu yolla üremesini sağlar. Kertenkele kış mevsiminde deliklerinin içinde ilkbahara kadar kış uykusuna çekilir. Kertenkele,yiyecek bulamadığında ve yağmurlu havalarda yuvalarının su ile dolmasından dolayı kendilerine yeni sığınacak yer arayışı sonucu yeni besin kaynağı bulmak için çeşitli yollardan evlerin içine girebilmektedir. Eve gelen kertenkeleler sadece insanlara değil,evdeki bitkilere de zarar verirler.

Ayrıca insanlar üzerinde psikolojik baskıya yol açan yapıları ile ciddi korku sebebi olurlar. Kertenkele görüldüğünde bireysel mücadele yapmak sonuç vermeyecektir. Bu durumda Kertenkele İlaçlama Servislerinden ilaçlama desteği alınmalı ve garantili olarak kertenkele ilaçlaması yapılmalıdır. Yanlış yapılan uygulamalar ve sıradan böcek ilaçları ile kertenkele ilaçlaması yapmak kesinlikle bir işe yaramayacağı için sonuç genelde başarısız olur. Bu nedenle profesyonel kertenkele mücadelesi şarttır.

Kertenkele İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Kertenkele ile mücadele açık ve kapalı alanlarda farklı ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılabilmektedir. İlaçlama yöntemleri içinde oldukça kapsamlı bir yöntemle yapılması gerekli olması ve zor ölen yapısı ile kertenkele ilaçlama servisi ucuz kertenkele ilaçları kullanılarak yapılamaz. En zor ölen zararlı haşereler içinde kertenkele ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, akrep ilaçlama, ağaç kurdu ilaçlama, mayt ilaçlama, mite ilaçlama, toz böceği ilaçlama gibi bazı zor ölen böceklerin yok edilmesi için sisleme yöntem kullanılmaktadır.

Spreyli yöntemle evde kertenkele ilaçlama yaptırmak şikayetin çözümü için asla yeterli olmaz. Ayrıca çok daha etkili ilaçlar kullanılması zorunluluktur. Kertenkele mücadelesinde kertenkele ilaçlama fiyatları normal haşere mücadelesine oranla daha yüksek verilebilir. Apartman bahçesi, bina içi ve dairelerde uygulanan kertenkele ilaçlama binaların çatı arası, teras gibi bölgelerinde oldukça fazla Kertenkele İlaçlama Servisi veren ekibimiz daima en iyi çözümleri sunmaktadır.

Kertenkeleden kurtulmak ucuz böcek ilaçları ile mümkün değildir. İstanbul Kertenkele İlaçlama Servisi veren ilaçlama firmaları içinden bu konuda deneyimli ve uzman ekiplerden yardım alınmalıdır. Karşılaştığımız en önemli sorunlardan biri yanlış kertenkele ilaçlama şekli ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılan etkisiz uygulamaların sonuçsuz kalması ile insanların mağdur olduğudur. Kertenkelenin yok edilmesi için ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durulmalı ve kokulu kertenkele ilaçları kullanılarak mutlaka daire içlerinde buharlı kertenkele ilaçlaması yaptırılmalıdır.

Kertenkele ilaçlama firmaları nası seçilir? en etkili kertenkele ilaçlama şekli nedir diyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra kertenkele ile mücadele konusunda daha dikkatli davranmalı ve mutlaka işin uzmanı ilaçlama şirketlerini tercih etmelisiniz. Karşılaştığımız sorunların arasında en fazla yapılan ilaçlama sonrası ölmeyen kertenkele zararlısının insanların kabusu olmaya devam etmesi ve insanların ciddi zarar görmesi gelmektedir. Karınca İlaçlama Fiyatı yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir