0 542 799 13 13

Kertenkele Nasıl Ürer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kertenkele Nasıl Ürer? evlere giren Kertenkele nasıl çoğalır? önemli bir konudur. Kertenkele ilaçlaması özellikle son dönemlerde çok fazla yapılmaktadır. Kertenkele çeşitleri açık bölgelerden evlerin içine girerek insanlar için ciddi şekilde korku sebebi olmaktadır. Değişik türde renkleri ve çeşitleri bulunan kertenkeleler soğuk yapılı görünümleriyle insanları tedirgin eden bir özelliğe sahiptir. Kertenkele zararlısı insanların bulunduğu bölgelerde çok fazla görülen bir zararlı olmamasına karşın özellikle yeşil alanları ve ağaçlık bölgelerin bulunduğu ortamlarda yapılan site ve konutları zaman zaman istila edebilmektedir.

Evde kertenkele neden olur? sorusuna verilecek en doğru yanıt sinek, böcek benzeri küçük canlılarla beslenen kertenkele türleri avlanmak için avının peşinden açık buldukları pencere ya da kapı gibi bölgelerden evlerin içine girerler. Buralarda uygun beslenme şartları olması nedeniyle evlerde hızla üremeye başlarlar. Kertenkeleden kurtulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Eve giren kertenkele türleri evin içinde genellikle gizli bölgelerde saklandıkları için insanlar tarafından kolay kolay bulunamamaktadır. Bu nedenle imha edilemedikleri içinde yumurtlayarak evde kertenkele şikayetlerinin giderek artmasına sebep olmaktadır.

Kertenkele türleri de sürüngenler gibi soğukkanlı yapılarıyla insanlara ciddi şekilde tedirginlik verir. Kertenkelede üreme yumurtlama yoluyla olduğu için yaz aylarında havanın ısınması ile harekete geçen kertenkele türleri yerleşim alanlarının yakınlarında bina içleri ve evlere girerek insanlar için tedirginlik sebebi olmaktadır. Dişi kertenkele yaz ayının başlangıcında ortalama olarak 6 ile 10 adet arasında yumurta yapabilme kapasitesine sahiptir. Kertenkele yumurtası kuş yumurtalarına benzeyen bir özelliğe sahip olmasına karşın yumurtalar sert kabuklu olmayıp yumuşak bir özelliğe sahiptir.

Kertenkele yumurtasını sıcak ve nemli bölgelere bırakır. Uygun nem ve sıcaklığın etkisiyle gelişerek açılan yumurtalar yavru kertenkelelerin çıkarak etrafa dağılmasını olanak sağlar. Kertenkele yumurtalarından çıkan yavru kertenkele çeşitleri belirli bir süre geçtikten sonra evde kertenkele şikayetlerine yol açar. Görünüm olarak pembemsi bir görünüşe sahip olan yavrular geliştikçe renkleri değişim gösterir. Kertenkeleden kurtulmak için evdeki yetişkin kertenkele ile yavru kertenkelelerin tam olarak önlenmesi ve ilaçlama ile yok edilmesi gerekir. Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmadığı için insanlar arayış içindedir.

Kertenkelenin Zararları Nelerdir?

Genelde kertenkele çeşitleri zehirli olmamasına karşın görünüşü itibariyle insanlar tarafından hiç de istenmeyen bir özelliğe sahiptir. Kertenkele nasıldır? kertenkele ne yer? diye merak edenler için hemen belirtelim kertenkele böcek ve solucan gibi canlıları yiyerek beslene bilmektedir. İnsanlar için zararlı olmasalar bile görünüşü itibariyle insanlara ciddi manada tedirginlik verirler. Genellikle ılıman iklimleri seven kertenkelelerin sıcak çöl iklimi gibi şartlarda yaşayan ve yüksek dağlarda bulunan lezar adlı bir cinside mevcuttur. Bu türlerin son derece kuvvetli ve sağlam derileri vardır.

Sağlam derilerinden çanta ve ayakkabı eldiven gibi malzemeler yapıldığı bilinmektedir. Apartmanda ve evlerde yaşanan kertenkele şikayetleri için etkili kertenkele ilaçları kullanarak evde kertenkele ilaçlama yapılması gerekmektedir. Özellikle ev hanımları ve çocuklar kertenkeleden korktuğu için kertenkele görülen evde gece kalmaktan çekilmektedir. Eve gelerek üremeye başlayan kertenkelelerin ortadan kaldırılması için en etkili kertenkele ilaçları kullanılarak sisleme yöntemle kertenkele ilaçlaması yapılması gerekir. Ani öldürücü ve derisini tahriş eden ilaçlar kullanmak gerekir.

Astek ilaçlama olarak kertenkelelerin yok edilmesi için en etkili ve yakıcı özellikle kertenkele ilaçları kullanarak evdeki kertenkelelerin ortadan kaldırılması için sisleme yöntemle kertenkele mücadelesi yapıyoruz. Kertenkeleden kurtulmak için kokusuz ilaçlama spreyli yöntem ortamda çok fazla etkili olmadığı için yapılan pek çok ilaçlamaya karşın kertenkeleden kurtulmak mümkün olmamaktadır. Kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışırken dumanlı kertenkele ilaçlama yapan ekiplerden kertenkele ilaçlama desteği almak en önemli etkenlerin başında gelir.

Kokusuz kertenkele ilaçları bu zararlının ortadan kaldırılmasına yetmediği için defalarca kokusuz kertenkele ilaçlamasına rağmen yinede mekanda varlıklarını devam ettirirler. Kertenkele zararlısından kurtulmak için doğru ilaçlar kadar. en etkili kertenkele ilaçlama yöntemleri kullanmakta önemlidir. Kertenkele mücadelesi bilinerek yapılması gereken bir ilaçlama türüdür. Fare yapışkanı ve kükürt taşı gibi malzemeler ile kertenkeleden kurtulmaya çalışan insanlar baş edemediği için evde kertenkele ilaçlama yaptırmak zorunda kalmaktadır. Ancak etkili ve profesyonel kertenkele ilaçlaması ile bu zararlılar önlenebilir. Fare İle Mücadele yazımıza göz atmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir