0 542 799 13 13

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar? belkide kertenkele ile sorun yaşayanların eve kertenkele girme sebebi konusunda aradıkları cevaplardır. İlaçlama yaptırmadan önce eve giren kertenkeleler nerede yaşar? konusu kadar eve giren kertenkelenin beslenme özelliği uzun süre evde varlığını sürdürmesine ve üreyip çoğalmasına zemin hazırlar. Kısaca kertenkele beslenme şekli hakkında bilgi verip, kertenkeleler nerede yaşar onuda özet olarak belirtelim. Kertenkele ne yer nerede yaşar? diyorsanız işte cevabı.

Kertenkele yaşadığı doğal ortam ve eko sistem gereği ile sürekli beslenmek zorunda olan bir hayvandır. Kertenkelenin avlanmak için sahip olduğu en büyük silah avını yakalamak için kullandığı dili olarak dikkat çeker. Dilinin üzerinde salgıladığı yapışkan sıvı sayesinde dilini ileri fırlatıp adeta ölümcül bir kapan gibi kullanır. Çok esnek bir dil yapısı olduğu için avlanması için özel bir organıdır. Kertenkele beslenmesi için böcekler önemlidir.

Kertenkele türlerine göre değişken avlanma yetenekleri bulunmaktadır. Bazıları gizlenerek bazıları gece avlanarak hayatta kalır. Örneğin bukalemun mükemmel bir kamufle yeteneğine sahiptir. Bukalemun gibi kertenkele gillerden olan sürüngenler bulunduğu ortama uyum sağlayacak şekilde hemen renk değiştirdiği için hem av olmaktan kurtulurlar hem de çok kolay yiyecek bulurlar.

Kertenkele beslenmesi için yaşadıkları ortama göre değişik beslenme alışkanlıkları bulunur. Kertenkele çeşitlerinin bilinen beslenme şekli etçil ve otçul türüne bağlı olarak değişmektedir. Etobur kertenkele çeşitleri böcek ve haşereler ile küçük yapılı canlıları avlayarak yer. Eve giren kertenkele, hamam böceği, örümcek, kalorifer böceği, gümüş böceği gibi böcek ölüleri ve haşere çeşitleri ile beslenerek hayatta kalır. Otobur olarak tabir edilen kertenkele türleri ise bitki ve yeşil yaprakları yiyerek bitkilere zarar verir. Çiçek ve narin bitkilerin düşmanıdır.

Kertenkele Nerede Saklanır?

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar? diyorsanız, elbise dolapları, banyolar, mutfak, yatak altları, parke araları, kapı kenarları, gibi bölgelere grip kolayca gözden kaybolur. Buralardan duvar içlerine kadar ilerleyip insanların yakalamasını ve fark etmesini zorlaştırır. Evdeki kertenkeleyi yakalamak için bireysel fare yapışkanı kullanmak tek bir kertenkeleyi yakalama açısından işe yarayabilir. Ancak evde kertenkele üremesi gerçekleşmiş ise mutlaka kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışmalı ve profesyonel kertenkele ilaçlama desteği almalısınız.

Zararlı kertenkele türleri bitki ve bazı çiçeklerin yaprak kısımlarını tahrip eder. Ayrıca evdeki kertenkelenin varlığı hem çocuklar, hemde kadınlar için çok büyük tedirginlik nedenidir. kertenkele mücadelesi bireysel olmaktan çok profesyonel ve kapsamlı bir uygulama ile çözülebilir. Kokusuz kertenkele ilaçları işe yaramaz. Kokulu kertenkele ilacı daha etkili olsa bile uygulanan yöntem spreyli ise tam olarak çözüm yetersiz kalacaktır.

Kertenkele derisini tahriş eden özel kertenkele ilaçları kullanmak ve sisleme yöntemle kertenkeleye karşı ilaçlama yapmak çok daha etkili bir yoldur. Kertenkeleler nerede yaşar? kertenkele sokar mı gibi pek çok tedirginlik yaşayan insanların süleymancık olarak bildiği küçük ve şeffaf yavrular evde kertenkele üremesi olduğuna kanıttır. Tırmanıcı özelliği sayesinde kolay saklanan bu hayvanların daha çok yavruları yavruları gündüzleri ortalıkta görülür. Büyük kertenkele çok nadir görüldüğü için ne yakalamak, nede öldürmek sanıldığı kadar kolay olmaz.

Astek kertenkele ilaçlama şirketi olarak, ev ve apartmanlarda görülen kertenkeleyi yok etmek için profesyonel kertenkele ilaçlama tekniği kullanıyoruz. Zor ölen bir yapıya sahip oldukları için pek çok firma kertenkele ilaçlama servisi verme konusunda çekimser kalır. Kertenkele sokar mı? kertenkele zehirli mi? diye tereddüt yaşayıp hayatınızı kabusa çevirmek yerine en etkili kertenkele ilaçları ile ilaçlama yapan firmadan destek alın. Başıbüyük İlaçlama sayfamıza göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir