0 542 799 13 13

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar? insanlar kırsal alanlarda kertenkele ile karşılaşmakta çokta fazla tedirginlik yaşamaz. Ancak büyük şehirlerde kertenkele görmek korkutucu olabilir. Böcek ilaçlama uygulamaları içinde kertenkeleler ile mücadele en zor olan uygulamalar içinde yer alır. Tatile giden insanların evinde yada kapı, pencere gibi açık olan bölgelerden eve kertenkele girmesi sonucunda büyük bir şok yaşar.

Bunun nedeni kertenkele görmeye alışık olmadıkları için hele de büyük boylu bir kertenkele girmişse çok ciddi anlamda paniğe sebep olur. Bu nedenle kertenkeleden kurtulmak için arayışlara girerler. Özellikle çocuklar ve kadınlar kertenkele gördükleri durumlarda evde yaşamaktan büyük korku duydukları için yakınlarının evine giderek geceleri orada kalırlar. Sıkça karşılaşılan bir durum olduğu için kertenkele nerede yaşar? kertenkele eve nasıl gelir? bunları bilmek önemlidir.

Çünkü kertenkele uzun süre varlığını sürdürebilmek için beslenmeye ihtiyaç duyacaktır. Kolay beslenen bir kertenkele evde çok daha hızlı üreme yoluna gider bu nedenle öncelikle kertenkelenin beslenme şartlarını bilmekte fayda vardır. Eve kertenkele girmesi durumunda saksılarda beslenen çiçekler ve bitkiler kertenkele için beslenme imkanı sağlayabilir. Özellikle teras bölgelerinde kertenkele bu tür bitkilere çok gelir ayrıca evde böcek varlığı kertenkele için iyi bir beslenme imkanı sağlar.

Kertenkele dış ortamlarda ekosistem gereği bolca bulunan bir canlıdır. Avlanmak için dilini silah olarak kullanır ve dilini fırlatarak yakaladığı sinek, böcek gibi küçük canlıları yakalayarak tüketir. Kertenkele dilinin üzerinde yapışkan bir sıvı vardır dilini ileri fırlatan kertenkele yakaladığı avını bu şekilde yakalar. yapışkan sıvı sayesinde sağlamca tutarak kolayca tüketir. Dili onun vaz geçilmez yardımcısıdır.

Kertenkele Neleri Yiyerek Yaşam Sürer?

Böcekler kertenkelenin beslenmesi için büyük önem taşır ayrıca kertenkele türlerine göre avlama yetenekleri de değişkenlik gösterir. Pek çok kertenkele türü gece avlanarak yaşam sürer. Bazıları ise saklanarak kamufle olarak avını yakalar bukalemun kamufle yeteneğine sahip olan bir kertenkele türüdür. Kertenkele sürüngenleri ortama uyum sağlayacak şekilde bir yapıya sahiptir. Bu canlıların bulundukları ortamlara göre değişik beslenme eğilimleri bulunur bazı kertenkele çeşitleri etçil, bazıları otçul olarak beslenme sağlar.

Etçil olanlar genellikle haşere, küçük yapılı canlıları avlayarak yer. Eve girdikleri zaman hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği, örümcek ve böcek ölüsü gibi canlılar ile kolaylıkla beslenir. Ot obur olan kertenkeleler ise bitki ve yeşil yaprakları yiyerek bitkilerde zararlara yol açar. Özellikle hassas bitkilerin düşmanı olarak bilinirler kertenkele ne yer nerede saklanır? diyorsanız yukarıda saydığımız özellikte canlı ve bitkileri tüketirler.

Saklanmak için banyo, elbise dolabı, yatak altı, parke arası, kapı kilitleri ve mutfak dolaplarının arkası gibi yerlere gizlenirler. Ayrıca dolap arkalarında sıvasız olan duvarların arasına girip duvar içlerine kadar ilerleyip yuvarlana bilirler. Evdeki kertenkeleyi yakalamak bireysel olarak fare yapışkanı ile mümkün olabilir. evdeki tek bir kertenkeleyi yakalamak daha kolaydır ancak eve yumurta yapan kertenkele üremeye başlamışsa bunlarla mücadele etmek çok daha zor ve yorucu olur.

Evde görülen kertenkele başta çocuklar olmak üzere kadınlar ve ev sakinlerinin de ciddi şekilde tedirginlik yaşamasına sebep olur. Kertenkeleleri yok etmek için kokusuz ilaçlar pek bir işe yaramaz. Ayrıca spreyli ilaçlama kısmi olarak çözüm sağlayacağı için doğru ilaçlar kullanılarak yapılması şarttır. Kertenkelenin gizlendiği ve dolaştığı istikametleri derisini tahriş edecek özellikte karışım kertenkele ilaçları uygulamak şarttır.

Evdeki Kertenkele Nasıl Önlenir?

Evdeki kertenkelenin yok edilmesi için en etkili uygulama hiç kuşkusuz sisleme yöntem olarak bilinen ulv kertenkele mücadele şeklidir. İnsanlar eve kertenkele girmesi durumunda ciddi şekilde panik ve tedirginlik yaşar. Özellikle geceleri şeffaf yavruların ortalıkta dolaşması sinirlerinizi bozar bu nedenle kertenkele sokar mı? eve giren kertenkele nerede yaşar? kertenkele insanı ısırır mı? gibi değişik sorular yöneltirler.

Bu canlılar kolay gizleme ve saklama yeteneğine sahiptir büyük kertenkele evde çok nadir görülür bu yüzden insanlar evde büyük kertenkelenin varlığını kolay kolay anlayamaz. Zor ölen bir yapısı olduğu için bireysel olarak kertenkele ile mücadele oldukça zordur. Eve giren kertenkele zehirli mi? diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim kertenkelelerin büyük bir çoğunluğu zehir taşımaz. Ancak ülkemizde Anadolu bölgesinde yaşayan yeşil renkli kertenkelelerde zehir mevcuttur.

Evde kertenkele gördüğünüz zaman kertenkele ilacı olarak böcek ilaçlarının seçiminde bireysel kullanılacak ilaçlar pek fazla etki sağlamaz. Kertenkele nasıldır? şeffaf kertenkele insanı ısırır mı? benzeri çok fazla soru ile karşılaşırız. Kertenkele türleri içerisinde ilginç kertenkelelerin olduğu da bilinmektedir. Halk arasında köygöçüren kertenkele, el öpen kertenkele gibi türler bilinmektedir. Kertenkele bazı canlı tüylerinden çekinmektedir.

Sebebi tam olacak anlaşılmamasına karşın bazı uzmanlar tavus kuşu tüylerinden kertenkelenin korktuğunu belirtmektedir. Bu nedenle kertenkelenin eve girmesini önlemek için etrafa tavus kuşu koymak faydalı olur ayrıca duvara asmak, vazoya yerleştirmek onu korkutmaya yarar. Ayrıca kertenkeleyi yakalamak için sprey ile üzerine soğuk su sıkarak hareketlerini kısıtlayabilirsiniz. Pek çok böcek gibi limon kokusundan kertenkelede nefret eder.

Kertenkele Kaçırma Ve Öldürme Yolları

Evinizde gördüğünüz kertenkele olan bölgelere limon yağı damlatmak faydalıdır. Koku nedeniyle olduğu bölgeyi terk eder. Ayrıca kafur ağır kokusu kertenkeleyi evden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Kertenkele karanfil kokusunu da pek sevmez. Kertenkelenin sevmediği koku olarak bu saydığımız bitkilerden faydalanmak belirli bir süre sizi rahatlatabilir. Raid kertenkele ilacı öldürür mü? diye merak edenler bu tür ilaçların kertenkeleyi yok etmesi kolay değildir.

Eve kertenkele girmesi neye işarettir? evde kertenkeleden kurtulma yolları nelerdir? süleymancık hangi kokuyu sevmez? diye arayışlarda olan insanlara hemen belirtelim kertenkeleler evde beslenmek için çeşitli böcek ve bitkilerin olması ile daha fazla evlere yönelir. kertenkeleden kurtulmak için yapışkanlı tuzaklar hazırlamak yeni başlayan sorunlarda çözüm odaklı bir sonuç almanızı mümkün kılabilir.

Evde kertenkeleden kurtulma yolları içerisinde hiç kuşkusuz en etkili olanı Eve kertenkele ilaçlama yaptırmaktır. Kertenkele ilaçlama zor ve kapsamlı bir uygulama olduğu için evde kertenkele ilaçlama sonrası temizlik yapılması gerekir. Sizde evimde kertenkele görüyorum evdeki kertenkeleden kurtulma yolları arasında ilaçlama faydalı olur mu? diyorsanız profesyonel kertenkele ilaçları ile kertenkeleyi öldürmek mümkündür.

Bu canlıların derisini tahriş eden özellikte ilaçların kullanılması kertenkele ile mücadelede başarılı olur. Atlas Türk ilaçlama firması olarak yaşadığınız kertenkele şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği alarak mekanınızda ki kertenkeleleri ortadan kaldırabilirsiniz. İnsanların psikolojik yönden yıpranmasına sebep olan canlıların mekanlardan arındırılması için sisleme yöntem şeklinde profesyonel uygulama donanımlı ekiplerin işidir. Kertenkeleden kurtulmak son derece zor ve kapsamlı bir iştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir