0 542 799 13 13

Kertenkele Zehirli Midir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kertenkele Zehirli Midir? eve giren kertenkele zehirli midir? bu soruları soran insanlar oldukça fazladır. Haşere ilaçlama sadece bir kaç böcek çeşidi için verilmeyip açık ve kapalı alanlarda üreyen her türlü zararlı türleri için yapılmaktadır. Zehirli kertenkele sokması aslında çok nadir olan bir durum olup büyük şehirlerde bina ve apartmanlarda zehirli kertenkele görmek pek mümkün değildir.

Gri renkli ve şeffaf pembe minik kertenkele çeşitleri süleymancık olarak bilinen ancak insanların pek hoşlanmadığı ve rahatsız oldukları türlerdir. Kertenkele nasıl öldürülür? pek çok yol denedim ama bir türlü evdeki kertenkeleler bitmedi diyenlerin sayısı hiçte az değildir.

Yavru kertenkele görmek evde başka kertenkele olmasına ve büyük ihtimalle daha önce eve giren kertenkele yumurtlayıp kertenkele üremesine neden olmuştur. Bazı insanlar daire içinde her yaz kertenkele oluyor bir türlü önleyemiyorum demekte buna neden olarak eve giriş yapmasına olanak sağlayan zayıf noktaların varlığının bulunmasıdır.

Evdeki kertenkele sokar mı? aslında kertenkele sokması görülmeyen bir durumdur. Norma şartlarda kertenkele ısırması yaşanmaz ve pek alışılmış bir durum değildir. Ancak üzerine basılır ve canı yanarsa ısırma riski olabilir. Kertenkele çeşitleri böcek ve bitkiler ile beslendikleri için yeşil alanlar en fazla kertenkele barındıran bölgeler arasındadır.

İlaçlama Yapılmadan Kertenkele Yakalanır Mı?

Bazı insanlar kertenkeleden ilaçlama yaptırmadan kurtulmak ister. Bunun nedeni evde ilaçlama yaptırınca genel temizlik yapılması yada hayvan sevgisi nedeni ile doğal yollar ile kertenkele yakalama işlemi istemeleridir. Böcek ilaçlama gibi kolay önlenemeyen kertenkele çeşitleri için ilaçlama hizmeti almadan yapışkanlar ile kertenkele yakalama şekli mevcut olup evde görülen tek bir kertenkeleyi yakalamak için çeşitli önlemler alınabilir.

Karton üzerine sürülen yapışkan ile yapışkanlı kertenkele mücadelesi yeterli olabilir. Ancak birden fazla olan durumlar ve büyük kertenkele için bu sanıldığı kadar kolay olmaz. Kertenkele Zehirli Midir? kertenkele sokması öldürür mü? gibi panik içinde olmayın, sadece belirli çeşitler haricinde ülkemizde zehirli türler zararsızdır.

Süleymancığın zararları insanlar üzerinde yoktur. Ev kertenkelesi diye anılan bu minik türler sadece böcek ve bitkiler ile beslenip insanlar için zehirleme ve ısırma gibi istenmeyen durumlara yol açmazlar. Evinizde kertenkele var ve kertenkele sokar mı? diye korkuyorsanız hemen Astek kertenkele ilaçlama firması ile irtibata geçerek evinizde çoğalıp yaşamınızı zehir etmelerine fırsat vermeden etkili bir ilaçlama ile bu zararlılardan kurtulmanız mümkündür.

Eve giren tek bir kertenkele bile ileride çok daha fazla sorun yaşamanıza sebep olabileceği için erken tedbir alarak evde önlem alınması ve evde böcek ilaçlama kapsamında kertenkele ilaçlama servisi almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Evde kertenkele görülmesi nedeni ile korkan insanlar Kertenkele Zehirli Midir? kertenkele ısırır mı diye tedirgin olup bir an önce ilaçlama yaptırmak isterler. Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böcekleri İle Mücadele ilginizi çekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir