0 542 799 13 13

Kırkayak Sokması

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kırkayak Sokması çok yaşanmasa bile insanların sağlığı açısından oldukça zararlı bir durumdur. İlaçlama yaptırılarak kırkayakların önlenmesi gerekir. Kırkayak sokmasının etkileri, ilk bir saat içinde hafif şişlik ,kızarıklık, iğne batması gibi , ağrı hafif şekilde uyuşma yaşanması kırkayak sokması durumunda görülecek etkilerdir. İlaçlama yaptırılmayan her türlü konut ve mekan dışarıdan olası böcek ve haşere girişlerine maruz kalma riski taşımaktadır.

Kırkayak sokma sebepleri ve Kırkayağın zararları gibi konulara ciddi duyarlı olan insanlar bu tür zararlı çok bacaklı haşerelerden hem tedirginlik duyar hemde iğrenirler. Kırkayaklar ile mücadele kapsamında apartman ve daireler kırkayakların yok edilmesi için mutlaka ilaçlanmalıdır.

Kırkayaklar nerede yaşar? Kırkayakların yaşam alanları daha çok nemli bölgelerdir. Kırkayakların yaşadığı yerler değişik özelliktedir. Kayalık bölgelerde bulunmakta taş altları, çimenlik bölgeler ve binaların duvarları etrafındaki serin bölgeler kırkayak ve çıyanların en fazla görüldüğü alanlardır. Kırkayaklar hızlı hareket eder ve kolayca saklanma imkanı bulurlar.

Şayet başınıza kırkayak sokması ve kırkayak ısırması gibi durumlar gelirse ilk önce ısırılan yerin üzerinden hafif düğüm atın ,ısırılan yeri sıkarak pis zehirli kısmı dışarı çıkarın. Daha sonra hemen bir sağlık kurumuna giderek ısırılan bölgeyi tedavi ettirin. Kırkayağın zararları hassas insanlarda daha fazla olup sadece cilde temasında bile alerjik kaşınma ve kızarmalar yaşanır.

Kırkayak Sokması Öldürür Mü?

Piknik alanı, bahçede çimenler ve olası eve kırkayak girmesi durumunda yaşanılacak kırkayak sokması öldürür mü? bu konuda insanlar büyük tedirginlik yaşamaktadır. Zehirli türden bu haşereler aslında normal şartlarda ölümcül sonuçlara sebep olmaz. Ancak kırkayak sokması durumunda alerjik bünyeli insanlar, yaşlı kalp ve astım sorunu olan kişiler ve bebekler ciddi tehdit yaşama riski taşımaktadır.

Kırkayaklar ile mücadele açık ve kapalı alanlarda yapılarak bina duvarlarına tırmanıp havalandırma ve pencere gibi açık yerlerden evlere girer. Kırkayak zararlısı ilacın kalıcı etkisi sayesinde hem önlenecek hemde mekan ve bahçede olan kırkayaklar imha edilecektir.

Kırkayak ilaçlama servisleri yaz aylarında bahçe ilaçlama, bina ilaçlama, daire ilaçlama gibi kırkayak ve diğer haşerelere karşı yoğun olarak hizmet vermektedir. Kırkayak tehlikesi yaşanmasını önlemek için bahar dönemlerinde önleyici ilaçlama yaptırmak oldukça faydalıdır. Astek böcek ilaçlama şirketi çıyanlar ve kırkayakların imhası için ani öldürücü etkili haşere ilaçları kullanarak kokulu ve kokusuz kırkayak ilaçlama hizmeti vermektedir.

Kırkayak ile mücadele için kullanılan ilaçlar başta çıyan mücadelesi olmak üzere pek çok böcek çeşidi için etkili olmaktadır. Kırkayak Sokması öldürür mü? diye endişe etmek yerine önleyici haşere ilaçlama hizmeti almak olası sorunların hiç yaşanmaması için şarttır. Toz Böceği Nasıl Ürer? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir