0 542 799 13 13

Kırkayaklar Evlere Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kırkayaklar Evlere Nereden Gelir? kış dönemlerinde sadece iç mekanlarda görülen kırkayak türleri dış alanlarda kış uykusuna çekildiği için görünmezler. Böcek İlaçlama yapılmayan evlerde ılıman ortamlarda ortaya çıkarak insanların korkuya kapılmasına neden olurlar. Kırkayaklar evlere nereden gelir? bina dışından dairelere giren kırkayakların giriş alanları öylesine çoktur ki bir yolunu bulurlar. Dairelerin açık kalan kapı ve pencerelerden, havalandırma boşlukları ve kapı altlarından gelebilirler.

Ayrıca atık suların tahliye edildiği atık su giderlerinden rahatça evlere girerek kırkayak şikayetlerine neden olurlar. Kırkayak şikayetlerinin çözümü için evlerde kırkayak ilaçlaması yaptırmak gerekir. İhmal edilirse tek bir kırkayak olan bir evde zamanla onlarca kırkayağın üremesi ve evi istila etmelerine sebep olabilmektedir. Zehirli kırkayakların giriş alanlarının belirlenmesi ve gerekli önlemler alınarak böcek girişlerinin dış alanlara kapatılması insan sağlığı ve ortam hijyeni açısından oldukça önemlidir.

Kırkayakların Tehlikesini Önleme

Kırk ayaklardan korunmak için yaz ve kış aylarında kırkayak görülmesinden sonra zaman kaybetmeden kırkayak ilaçlama servisi alınmalıdır. Çocuklar ve bayanlar için tehlikeli olan pek çok insanın korkulu rüyası haline gelen kırkayaklar yaşam alanlarında yok edilmelidir. Kırkayakların saklanma alanları ve daire içindeki böcek üreme alanları olarak bilinen bölgelerde iyileştirme yapılması şarttır. Gerek diğer haşere türlerinin gerek kırkayakların insanlar için tehdit oluşturmalarının önüne geçilmesi gerekir.

Kırkayakların zararsız bir hayvan olarak insanlara saldırmadığı ve karanlık, nemli, kuytu yerlerde üreme ve çoğalma durumları zamanla baş ağrıtır hale gelir. Daireye böcek ve kırkayak girişleri yeni başlamışsa etkili bir uygulama ile yok edilip apartman ve sitelerde meydana gelen kırkayak şikayetlerinin kökten çözümü şarttır. Eve girerek çoğalması durumunda çok daha tehlikeli hale gelebilirler. Özellikle evinde bebek ve küçük çocuğu olanlarda bu risk daha fazladır. Bebekler ne olduğunu bilmez ve avuçlayabilir.

Kırkayak İlaçlamada Erken Davranmak

Kırkayaklar Evlere Nereden Gelir? şeklindeki endişelerin son bulması için evin güvene alınması gerekir. Buda öncelikle dış mekanda kapsamlı bir ilaçlama servisi almak ve daire içinde ilaçlama yaptırmaktır. Böylesi şikayetlerinizde tarafımızdan tek ilaçlama ile kırkayaklara son verilir. Atlas Türk ilaçlama servisleri yaz dönemlerinde çok çeşitli haşere türlerine karşı ilaçlama hizmetleri vermektedir. Yürüyen ve uçan haşere mücadelesinde değişik özellikte ilaçlar kullanmaktayız.

İlaçlama yöntemleri bilindiği gibi mekan ve böcek türüne göre değişir. Kullanılan ilaçla uygulama türü bunlara en kısa sürede etki edecek böcek ilaçlama yöntemleri olmalıdır. İnsan sağlığına zararsız ve bilinçli şekilde ilaç kullanarak ev ve iş yeri ilaçlaması yapmak gerekir. Bireysel ve bilinçsizce yapılan haşere ilaçlama böceklerin yok olması bir yana bağışıklı mekanizmalarının gelişmesi nedeni ile daha büyük haşere sorunlarına yol açar. Kesin sonuç için işin uzmanı firmalardan destek alın. Kırkayaklar İle Mücadele Yöntemleri yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir