0 530 667 01 19

Konut Ve İşletmelerde İlaçlama Nasıl Yapılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Konut Ve İşletmelerde İlaçlama Nasıl Yapılır? Böcek ilaçlama kapsam olarak tüm uçan ve yürüyen haşereler için geçerli olan bir hizmettir. Böcek ilaçlama nasıl yapılır? ve hangi özellikte böcek türleri için etkili böcek mücadele yöntemleri tercih edilir anlamak gerekir. Tüm bu konulara hakim ve bilinçli böcek ilaçlama firmaları hizmet konusunda çok daha kalıcı ilaçlama çözümleri üretebilmektedir. Spreyleme böcek ilaçlama denen mekanik olarak uygulanan yöntem kadar sisleme ve jel yöntemde kullanılır.

Halk arasında sırt pompasıyla ilaçlama olarak yaygın olarak bilinen ve daha çok Anadoluda bahçe ve bitki ilaçlaması için kullanılan böcek mücadelesi eskiden beri yapılır. Pek çok insanın ve ilaçlama servislerinin kullandığı bir yöntemdir. Böcek ilaçlamanın başarılı olabilmesi için belli başlı bazı kriterler vardır. İlk başta donanımlı ve eğitimli haşere kontrol ekibi ile haşere mücadele hizmetleri verilmelidir. Profesyonel hizmet anlayışını yüksek oranda haşere öldürücü özellikte kanserojen aktif maddeler içermeyen ilaçlarla yapmak esastır.

Peki garantili ilaçlama nasıl yapılır? pek çok insan doğal olarak evimde hangi böcek ilaçlama türlerini uygulatmam gerekir? en etkili haşere ilaçlaması hangisidir? gibi aslında çok önemli soruların cevabını arar. Pek fazla dikkat edilmeyen soruların cevabını bulmak için bazen onlarca siteyi tarayarak kendini aydınlatacak aradığı soruların cevabını bulmaya çalışan kişiler hiçte az değildir. Bunun için zaman harcar ve uzun uğraşlar sonucu kafasındaki soruları gidermek için pek çok yazıdan bir şeyler çıkarmaya çalışır.

Atlas Türk ilaçlama olarak biz ilaçlama yöntemleri ve uygulandıkları alanlardan tutunda hangi böcek ilacı hangi haşereye etkilidir çok iyi biliyoruz. Haşere ilaçlama nasıl yapılır? yöntemleri nelerdir tüm bunlara kısa bir açıklama getirmek ve insanların yanlış bilgi sahibi olmalarını önlemek istedik. Daha doğru ve en iyi ilaçlama hangisi ise o yönde tercih kullanmalarına yardımcı olmak için bu makaleyi kaleme almayı uygun gördük. Maddeler halinde kısaca değinerek daha kolay çözüm almanızı kolaylaştıralım.

1-) Tüm Haşereler İçin Kullanılan Haşere İlaçları

Bütün böcekleri etkisiz hale haşere ilaçlama nasıl yapılır? kaliteli ilaçlar aktif maddeleri çok kaliteli ve yüksek oranda haşere imhası sağlayan özel böcek öldürücü kimyasallardır. Uygulandıkları alan ve böcek yuvaları için çok etkili bir imha yeteneğine sahip geniş kullanım alanı bulunan ani etkili ve uzun süre böcek kontrolü sağlayabilen yapıları vardır. Farklı içerikteki kimyasalların titizlikle bir araya getirilerek yakıcı ve ani öldürücü etkiye sahip olması sağlanarak böcekleri yuvalarından çıkarıp öldürmesi sağlanır.

Konutlar Ve Evlerde İlaçlama Nasıl Yapılır? bu konuda özel uygulama bilgisi gerektirir. Sıradan yöntemler yada acemi ilaçlama elemanları ile yapılması pek mümkün olmayan kapsamlı ilaçlama uygulamasıdır. Genel böcek öldürücüler olarak isim verilebilecek olan bu haşere mücadele yöntemi daha çok kokulu haşere ilaçlama yöntemi olarak bilinir. Ancak her önüne gelenin yapması sakıncalı olan donanım gerektiren bir özelliğe sahiptir. Ayrıca kullanılacak böcek ilaçlarının içeriği çok iyi bilinerek uygulanmalıdır.

Sırt pompası ile yapıldığı zaman bile bilinçli yapılması gereken bu uygulama şekli elektrikli ilaçlama makineleri kullanılarak yapıldığı zaman çok daha etkili olur. Maksimum böcek imha edici bir etkiye sahiptir ve kesinlikle tam donanımlı ilaçlama servisleri tarafından yapılması zorunludur.  En dirençli haşereler için bile oldukça etkili bir yöntemdir. Bu bakımdan en etkili ilaçlama nasıl yapılır? bu konuda gerekli donanım ve eğitim alan ekiplerce yapılması şarttır.

2-) Kokusuz Haşere Mücadele Yöntemleri

Yürüyen haşere türleri ve uçan böcek çeşitleri arasında bazı haşereleri öldürücü özelliğe sahip bu uygulama yöntemi ve haşere ilaçları daha çok kokusuz böcek ilaçlaması olarak bilinir. Sırt pompası yada sisleme ilaçlama makinesi ile yapılabilen bir ilaçlama çeşidi olarak dikkat çeker. Kalıcı etkili haşere ilaçları ile yapılmaktadır. Birinci yöntem ile arasındaki en önemli fark kokusuz olması böcek öldürücü aktif maddelerin daha az ve sınırlı sayıda kullanılması olarak açıklanabilir.

Kokusuz yöntem böceklerin ilaçla teması sonucu vücutlarına bulaşan ilaçların etkisi ile haşerelerin imha olması ve yalama yolu ile zehirlenerek ölmeleri sonucuna dayanır. Kokulu böcek ilaçlarına göre daha yavaş ve uzun bir süreçte tam kontrol sağlar. Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? ve kalıcı haşere ilaçları daha sınırlı alan için kullanılmaktadır. Çok zor ölen böcekler yada çok aşırı böcek yoğunluğu olan yerlerde pek fazla bir etkiye sahip olamadığı için tekrarlanması yada başka bir haşere mücadele şeklinin kullanılması gerekmektedir.

Dış alanlarda ve pis mekanlarda kullanılması pek tercih edilmez. Bu tür daha çok hastane, gıda üretim tesisleri ve toplu yaşam alanları için idealdir. Kertenkele, toz böcekleri, tahta kurusu yada pire mücadelesi için kullanılması pek tavsiye edilmez çünkü sonuç alınması zordur. Kokusuz yöntemlerin içinde birde jel böcek yemleri vardır ki onlarda hamam böceği çeşitleri ve karınca için kullanılır. İlaçlama şekilleri böcek çeşidine bağlı olarak bilinçli bir şekilde uygulanır. Buda uzman ekiple olur.

3-) Kemirgen Ve Fareler İçin Kullanılan İlaçlar 

Fare ilaçlaması tek başına farklı bir uygulama olup böcek ilaçlama ile karıştırılmaması gerekir bilindiği gibi fare türleri ve sıçanlar lağım kanalları içinde yaşayan yüksek oranda kimyasal bileşenlere dayanıklı çok zor ölen zararlı hayvanlar olup sıradan böcek ilaçları ve ilaçlama türü ile asla ölmezler. Kemirgen ilaçlama nasıl yapılır? şekli zehirli fare ilaçları ve farelerin kemirme iç güdüsüne hitap eden fare blokları ve fare pastaları gibi güçlü öldürücüler barındıran ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır.

Fareler zeki ve kokuya aşırı derecede duyarlı oldukları için çıplak el ile bırakılan hiç bir fare zehri bu hayvanlar tarafından tüketilmediği gibi fare dolaşım alanları güzergahı seçilerek kullanılmayan fare ilaçları fareler tarafından tüketilemeyeceği için uygulama büyük ihtimalle başarısız olacaktır. Kokulu ilaçlama fareleri öldürür mü? sorusunun cevabı içeride olan fareler kokulu böcek ilaçları tarafından çok kaliteli ve yakıcı özelliği yüksek oranda ise imha edilir. Ancak bilinmesi gereken farenin özelliği çok zeki olmasıdır.

En ufak bir delik bulunan bir yerden bile kolayca çıkabilmesi düşünülünce tek başına bu yöntem yeterli olmayacaktır. Fare mücadelesinin formülü, fare ilaçları ve kokulu ilaç birlikte kullanılırsa daha etkili olabileceği düşünülmelidir. Fare ilaçlaması yapan ekipler fareler üzerinde bilgisi olan deneyimli böcek ilaçlama elemanlarınca yapılmalıdır. Ancak bu şartlar sonucu fareler kolayca imha edilebilmektedir. Fareler çok çekingen ve şüpheci canlılardır. En ufak hatada bile mücadele başarısız olur.

4-) Hamam Böcekleri İçin Kullanılan İlaçlar Ve Yöntem

Hamam böceklerini imha eden ilaçlar birden fazladır. Az miktarda hamam böceği yoğunluğu olan mekanlarda kokusuz hamam böceği ilaçlaması yeterli olabilmektedir. Çok yoğun ve pis mekanlar olarak tabir edilen çöp bırakılan yerler ve bina altları, çatı araları ve bina etrafları gibi yerlerde kokulu hamam böceği ilaçları uygulanmalıdır. Kokulu ilaçlama nasıl yapılır?  başta hamam böcekleri dahil olmak üzere tüm böcekler üzerinde etkili olup en yoğun böcek popülasyonu olan yerlerde bile etkilidir.

Hamam böcekleri için özel ilaçlar olan jel haşere ilaçlama nasıl yapılır? jel yemler kokusuz olup sıvı bir özelliğe sahip değildir. Jel hamam böceği öldürücüler şırınga şeklinde olup damlacıklar halinde silinmesi zor alanlara uygulanır. Kokusuz haşere ilaçları ile benzer etkiye sahiptir. Kalıcı bir özelliği olup böcekleri yavaş ama kesin olarak imha eder. Jel böcek yemleri böceklerin sinir sistemlerini çökerten ilaç olması nedeni ile ani bir şekilde hamam böceği felç edilip yumurta bırakamadan ölmesini sağlar.

Böcek yumurtasının böcek üremesi konusunda insanların başına bela olmasını önleme amaçlı Konut Ve Evlerde İlaçlama Nasıl yapılır? böceklerin yok hükmüne sokulması ile daha sağlıklı ve kesin hamam böceği mücadelesi yapılmasını sağlamaktadır. Böcek ilaçlama uzman ekipler tarafından bilinçli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. Yeteri kadar bilgi sahibi olunmadan haşereler ile mücadele uzun süreli çözüm sağlamaz. İlaçlama şirketleri ile çalışırken dikkatli seçim önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir