0 542 799 13 13

Kuş Biti Ve Kumru Biti

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Kuş Biti Ve Kumru Biti olarak bilinen küçük nokta kadar şeffaf böcekler oldukça fazla şikayete sebep olmaktadır. Nereden geldiği bilinmeyen ve insanları ısırıp kaşımalara, ciltte kızarıklığa yol açan bu minik haşereler ilk aşamada çok fazla anlaşılmaz. Kumru biti ve güvercin biti kuşların vücudunda yaşadığı gibi kuş yuvalarında sıkça görülür. Kuş pirelerinin önlenmesi için üreyip evlere yayıldıkları mekanların mutlaka kuş biti ilaçlama işleminden geçirilmesi şarttır. Kuş ve güvercin biti ile mücadele profesyonel ilaçlama servisi alınarak yapılmalıdır.

Kumru biti ve güvercin bitleri nokta kadar küçük yapıya sahip olduğu için insanlar kendilerini neyin ısırdığını hemen fark edemezler. Yakından bakılınca şeffaf ve beyazımsı bir görünüme sahip olan bu zararlılar insanların gözüne kahverengi tonda görünür. Kuş piresi insan vücudunda uzun süre yaşayamaz. Ancak huzursuz eder ve pek çok kuşun vücudunda kan emdiği için zayıf düşerek ölmesine yol açan zararlı bir asalak haşeredir.

Kuş piresi olarak ta anılan kuş bitlerinin yaşam alanlarından arındırılması sıradan ilaçlama yöntemi ile pek mümkün değildir. Evdeki güvercin bitlerinin öldürülmesi ve kalıcı olarak bu zararlıları yok etmenin en etkili yolu yaşadıkları ve bulaştıkları bölgelere sisleme yöntemle kuş biti ilaçlaması yaptırmaktır. Kuş biti insana geçer mi? evimi kuş biti sardı? kuş biti nedir? gibi pek çok soru insanlar tarafından bize devamlı sorulur. Kumru bitleri ile mücadelede profesyonel ekiplerin deneyimli elemanlar ile vereceği mücadele sonrasında tam olarak çözüm sunar.

Kuş Biti Ve Kumru Biti Nasıl Bulaşır? evde üreyen kumru bitine hangi ilaçlama şekli etki eder? diye soranların çokluğu bu yazıyı yazmamız da önemli bir etken olmuştur. Kumru ve güvercin biti nokta kadar siyah ve kahverengi tonlarda zararlılardır. Minik kuş pireleri insanların vücudunda dolaşarak onları ısırıp kızarma ve kaşınmaya neden olmaktadır. Bu böceklerin evlerden kesin olarak yok edilmesi için dumanlı ilaçlama şarttır.

Kuş Biti İnsana Geçer Mi?

Öncelikle en fazla sorulan sorunun cevabı olarak kuş biti insana geçer mi? sorusuna elbette bulaşır ve ciddi rahatsızlık verir diyerek kuş bitlerinin zararını belirtelim. Güvercin biti mücadelesi öncelikle doğru teşhis ile başarıya ulaşacağı için nereden geldikleri ve üreme bölgeleri iyi bilinerek etkili bir müdahale yapılmalıdır. Sırt pompası kullanılarak yapılan kumru biti ilaçlaması tam olarak çözüm sunmaz ve kısa sürede şikayet tekrar başlar. Bizi arayan müşterilerin kuş biti şikayetleri bizim ekibimiz tarafından tek ilaçlama ile kolayca önlenmektedir.

Ancak daha önce başka firmaya yaptırdım ama ölmedi diyen müşterilerin sayısı hiçte az değildir. Bu kullanılan etkisiz ilaçlar ve yanlış kuş biti ilaçlama şekli neticesinde ortaya çıkmaktadır. Kuş Biti Ve Kumru Biti Nedir? kuş bitleri nereden gelir diyorsanız öncelikle bina ve apartmanda kumru, güvercin, ve diğer kuş çeşitlerinin yuvaları ve yavru yaptıkları bölgelerden şüphelenmeniz gerekir. Çünkü buralar ciddi kuş biti istilasına maruz kalan yerlerdir.

Kuş piresi insana dış bölgelerden evin içine bulaşarak gelir. Muhtemel kumru ve güvercin biti bulaşmasına sebep olan yerler şunlardır. Apartman çatıları ile bina havalandırmaları kuşların yuva yaptığı yerler olduğu için buralara yuva yapan kuşlar yumurta bırakıp üremeye başlar. Ayrıca kuş bitleri kuş yuvasındaki dışkıların kuruyarak asitli bir duruma dönüşmesi ile çok daha fazla görülür. Yuvada ölen kuşlardan üreyen kuş bitleri duvardan hızla hareket ederek açık buldukları camlardan fark edilmeden evlere girer.

Ayrıca kapı ve havalandırma mazgallarından evlere girerek insanlar için kaşıntı ve ciltte ısırıklar ile hayli huzursuzluk verirler. Kuş biti ilaçlama firmaları öncelikle doğru teşhis etmek ve güvercin bitlerinin yayıldıkları noktaları ortadan kaldıracak şekilde kuş piresi ilaçlaması yapmak zorundadır. Böcek türünün ne olduğundan haberi olmayan elemanlar ve yanlış böcek ilaçlama şekilleri kuş bitlerinin önlenmesinde kesinlikle yeterli olamaz.

Kuş Biti Ve Kumru Biti Neden Olur?

Eve kuş piresi bulaşması ile insan sağlığını olumsuz etkileyen bu küçük nokta kadar böcekler ciddi kaşınma ve ısırmaya yol açtığı için yok edilmeleri gerekir. Kuş biti insana geçer mi? gibi düşünceler içinde olan insanların kendi üzerinde ne olduğunu bilmedikleri minik haşere sonrası ortaya çıkar. Minik kumru bitleri insanların vücudunda dolaşıp alerjik durumlar meydana getirir. Kuş bitlerinin ayrıca kumru biti, güvercin biti, kuş piresi olarak değişik isimler ile anılan bu zararlılar yanlış ilaçlama tekniği kullanılarak mekandan arındırılması mümkün değildir.

Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılır? en önemli konulardan biri olduğu için evin kenar ve köşelerine kokusuz böcek ilacı sıkarak kuş bitlerinden kurtulmak söz konusu olamaz. Haşereler ile mücadele konusunda uzaman ilaçlama firmaları ile görüşüp kuş piresi ilaçlama desteği talep edilmesi gerekir. İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? insanların merak ettiği bir konudur. Özellikle hassas ciltli insanlarda ciddi rahatsızlık yapar.

Kumru Biti Isırması için ısırılan bölge ılık su ile yıkanıp kolonya ile hafifçe ovulmalı ve krem sürülerek ısırılan bölgede rahatlama sağlanmalıdır. Kuş biti ısırığı tedavisi yoktur ve evdeki bitler temizlendikten sonra her hangi bir sorun yaşanmasına sebep olmaz. Ancak ucuz kuş biti ilaçları ve ucuz ilaçlama servisi alınarak evde kuş biti mücadelesi ile bu zararlıdan kalıcı olarak kurtulmak pek mümkün değildir. Kuş piresi ilaçlama servisi veren ekibin bu zararlının yaşam alanı ve evin geneline etki edecek özellikte etkili bir ilaçlama yapması şarttır.

Evdeki mobilyalardan, kıyafetlere ve duvardan tavan bölgesine kadar yayılan kuş bitlerinin yok edilmesi için mutlaka sisleme kuş biti ilaçlama yöntemi kullanılmalıdır. Kimi haşere çeşitleri spreyli ilaçlama ile önlenemediği için bu tür böceklerin imhasında genel böcek ilaçlama tekniği kullanmak gerekir. Astek böcek ilaçlama olarak güvercin biti ve diğer böcek türleri için profesyonel ilaçlama teknikleri ile kalıcı çözüm sunuyoruz. Hamam Böceği Çeşitleri yazımızı okumalısınız.

6 cevap

  1. Nezahat dedi ki:

    Güvercin bitine mahfuz kaldım doktora gittim ve doktor vücudumda böcek bulunca ozaman emin oldum kumru biti olduğunu ilaclama firmasını arayıp evimi ilaclatacağım.benim sorum ilâçlamasan sonra tekrar ilaçlatmam gerekirmi 1 kere ilaçlamaylan kurtulurmuyum. Beni bilgilendirirseniz sevinirim. ( kumruların balkonuma gelmelerini nasıl engellerim surekli yuva yapiyorlar nasil kurtulurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir