0 542 799 13 13

Kuş Bitinden Nasıl Kurtulunur

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Kuş Bitinden Nasıl Kurtulunur? kumru piresi yaz ayları geldiği zaman balkon pencere ve havalandırma bölgelerinde kumru ve güvercinlerin buralarda dolaşarak yuva yapması ile sıkça şikayetlere sebep olmaktadır. Böcek ilaçlama teknikleri haşerenin türü ve böcek ilaçlarına olan direncine göre değişik ilaçlama yöntemleri uygulanarak yapılmaktadır. Kuş akarları nedir? kumru biti ve kumru pirelerinin evlerden arındırılması için neler yapılır? bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Kuş bitleri yaşadığınız mekanlara nerelerden gelir bilmezseniz çözüm bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Apartman ve binalardan evlere giren kumru pireleri genellikle güvercin, kırlangıçlar ve benzeri kuşların binaların içinde yada dış bölgelerine yuva yapması ile oluşan bir özelliktedir. Apartmanlara ve buralardan da daire içlerine genellikle kuşlar tarafından getirildiği bilinmektedir. İşte bu nedenle kuş türlerinin bina içlerine yuva yapmalarını önlemek evinize kuş biti bulaşmasını ortadan kaldırır.

Kuş biti çeşitleri güvercin piresi ve kuş piresi diye isimlendirilir ancak kumru biti, kuş akarı isimleri ilede dikkat çeker. Nemden oluşan akarlar rutubetli ortamlarda, toz akarları gıdalarla alakalı olurken bazıları çok kuşlarda oluşan böceklerdir. Kuş ve fareler ile alakalı toz akarları kaşınmalara sebep olan canlılar olarak dikkat çeker. Kumru piresi ve kuş biti bulaştığı zaman bir şeylerin üzerinizde yürüdüğünü hissedersiniz veya ısırılmaya maruz kaldığınızı görürsünüz.

Sizi ısıran şeyin ne olduğunu ilk aşamada çok minik boyutlu oldukları için hemen anlayamazsınız. Kumru pireleri ve kuş bitleri ile mücadele kimyasal yöntemlerle yapılmaktadır. Bu böcekleri evinizden hijyenik ve temizlik kurallarına ne kadar uysanızda temizlikle kuş akarlarını tam olarak arındırmanız mümkün değildir. Sadece zeminler, mobilyalar değil duvarlarda, pencere ve perdelerde dolaştıkları görülür. Akar ve pireler genellikle gün içerisinde yarık ve çatlaklarda saklanır ışığı pek sevmezler.

Kuş Piresi Evden Nasıl Temizlenir?

Elektrikli süpürge ile süpürmeniz yerdeki pireleri çeker ancak toz torbasının içinden tekrar ortama yayılmaları kaçınılmaz olacağı için öyle bırakmamalısınız. İlk aşamada eve bulaşan kuş bitlerini öldürmek için süpürge ile çektirip, toz torbasını çıkarıp detaylı olarak temizlenmesi akar ve pirenin eve yayılmaması için şarttır. Kuş bitleri ile mücadele için en etkili yol hiç kuşkusuz profesyonel kuş biti ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği talep etmektir.

Kuşlardan taşınan pire ve kuş akarları insanlar için ciddi şekilde huzursuzluk sebebi olmaktadır. Bu nedenle binaların havalandırma boşluklarına, dairenin balkonunda ve pencerelerin önüne kuşların yuva yapmasını engellemeniz çok önemlidir. Kuşların arasında yumurta bırakıp yumurtanın üzerinde yatanlar ve yavruları varsa pek çok insan bu kuşları kaçırmak istemez. Ancak onlara müdahale ettiğiniz esnada yada kumru biti ile kuş yuvalarına temas ettiğiniz zaman üzerinize bulaşarak evlere taşınırlar.

Bu kuşları büyüyüp yuvadan uçtuktan sonra yuvayı bozmanız ve bu bölgede ilaçlama yaptırmanız çok önemlidir. Her yıl aynı şikayetleri yaşamamak için bu bölgelere kuşların yuva yapmasını engellemek oldukça büyük önem taşır. Buralara kuşların yuvasını yapabilecek şekilde boşluklar bırakmamalı, engeller koymalısınız. İnsanlar kuş ve kumru pireleri hakkında çeşitli sorular sormaktadır. Güvercin bit ilacı kesin çözüm olur mu? Kumru bitine doğal çözüm var mı? Kumru biti ısırığı nasıl geçer? gibi değişik sorular yöneltilmektedir.

Güvercin biti son derece küçük boyutlu ve insanları oldukça huzursuz eden bir özelliktedir. Güvercin bit ilacı ev için bireysel ve sprey olarak uygulandığı zaman çözüm vermeyecektir. Bu nedenle güvercin biti sirke yardımı ile temizlenerek tam olarak evden arındırılamaz. Kumru biti evi sardı, kumru piresi nasıl temizlenir? diyorsanız mutlaka kuş biti ilaçlama servisi almanız şarttır. İnsanların pek çoğu evimi kuş biti sardı kuş biti nedir ve nasıl kurtulurum? gibi pek çok arayışlara yönelir.

Kuş Ve Güvercin Pireleri İle Mücadele

Kuş bitleri ile mücadelede profesyonel ilaçlama çözümleri alınması gerekir. Evdeki kuş biti nasıl geçer? diyorsanız bireysel olarak çeşitli yollarla bu haşereyi temizlemeniz oldukça zordur. Kuş piresine ne iyi gelir? diye araştırma yapmak yerine kuş bitlerine karşı profesyonel ilaçlama firmalarından ilaçlama talep etmeniz gerekir. Bilinçli olarak sisleme kuş biti ilaçlama yaptırmak bu şikayetlerden kurtulmanızı sağlar. Ancak bilmeniz gereken bu böcekleri ilaçlamak sprey püskürtme yöntem yerine sisleme kuş biti ilaçlaması yaptırmanız gerekir.

Kuş biti insana geçer mi? kuş biti mücadelesi nasıl olur? diye merak edenlerin kuş bitleri hakkında kısa bir bilgi edinmesi yaptıracakları kuş biti ilaçlama için doğru hareket etmelerini kolaylaştıracaktır. Kuş bitleri nereden gelir? bilmeden bu minik haşerelerin eve gelmesini de ortadan kaldırmanız zordur. Bu nedenle ilaçlama yaptırmadan önce kuşların nerelerden geldiğini anlamanızda fayda vardır.

Kumru ve güvercin gibi kuş çeşitleri genellikle apartmanın çatı bölgeleri, havalandırma sistemleri, pencere önleri ve balkonlara gelerek buralarda uçar yada buralara konup yuva yapar. Bu nedenle buralarda kuş bitine sebep olurlar özellikler banyo ve mutfak bölgelerinde yer alan pencere, havalandırma mazgalları kuşlarının en fazla girdikleri yerdir. Kuş biti ilaçlama firmaları doğru yöntemi kullanarak etkili bir ilaçlama yaptıkları takdirde evdeki kuş bitleri kolaylıkla yok edilmektedir.

Kuşların dolaştığı ve eve bit bulaştırdığı noktalar mutfak bölgeleri ve yatak odaları ile banyo bölgelere olarak öne çıkmaktadır. Bilmeniz gereken eve kuş biti bulaşması sorunu sonrasında insan sağlığını ciddi anlamda etkilenmektedir. Minik nokta kadar bu canlılar insanda ısırıp kaşınmaya sebep olur. Kumru biti insana nasıl geçer? diye merak ediyorsanız kuş bitlerinin yaşadığı bölgeler ve temas ettiğiniz ortamlarda olan bu bitler insana kolaylıkla bulaşmaktadır. İnsan yolu ile de yatak odasına ve tüm odalara kadar hızla yayılmaktadır.

Kuş Bitine Doğal Çözüm Var Mı?

İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? diye merak edenlerin bilmesi gereken kuş biti ısırması kaşıntı ve kızarıklıklara sebep olur. ısırığı su ile yıkamak, kolonya ile hafif ovalamak ve rahatlatıcı krem sürmek faydalı olur. Kuş piresi ve kumru biti ısırığının genel bir tedavisi yoktur. Çok alerjik bir bünyeye sahip değilseniz doktora gitmenize gerek bulunmamaktadır. İnsanlar kuş biti insana geçer mi? kuş bitleri ile doğal mücadele mümkün mü? diye çeşitli arayışlara yönelmektedir.

Kuş bitlerine karşı sirke kullanarak mekandan arındırılması pek mümkün olamaz. İnsanın temas ettiği bölgelerden yada kuşlardan bulaşan kuş bitleri rahatsızlık veren minik yapılı canlılardır. Bu böceklerden tek ilaçlama ile kurtulmak mümkündür ancak doğru ilaçlama yönteminden faydalanmanız şarttır. Önemle belirtmek isteriz ki kuş biti ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde yapılmamalıdır. Karbonat, sirke ve limonla halıları, koltukları silmeniz evi süpürmeniz kuş bitlerini evden yok etmeye yetmez.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak tek seferde kuş piresi, kumru biti gibi ısırıcı canlıların mekanınızdan arındırılması için geniş kapsamlı sisleme yöntemi tercih ediyoruz. Edindiğiniz deneyimler bu minik yapılı kuş pirelerinin yok edilmesinde dumanlama yöntem ile çok daha kolay ve kesin yok edildiğini tecrübe ettik. İnsanlar başka firmalara ilaçlama yaptırmasına karşın evinde kuş bitlerinden kurtulamadıklarını belirterek ilaçlama servisi talep etmektedir.

Bunun en büyük sebebi yanlış yapılan ilaçlama tekniğidir. Bu nedenle kuş bitleri ile mücadelede doğru ilaçlama yöntemlerinin kullanılması şarttır. Kokusuz ilaçlama, ve az kokulu karışım ilaçlar yardımı ile kuş bitlerinden kurtulmanız mümkündür. Ancak bunda ilaçlama tekniğinin geniş kapsamlı buharlama kuş biti ve güvercin biti ilaçlama şeklinde olması şarttır. Kuş ve kumru bitleri evin geneline yayılır bu nedenle dip köşelere ilaç sıkarak evden temizlenmeleri söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir