0 542 799 13 13

Mutfak Lavabosundan Çıkan Böcekler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Mutfak Lavabosundan Çıkan Böcekler mutfak böceği olarak isimlendirilir. Gider böcekleri olarak dikkat çeken sarı hamam böcekleri gümüş böceği, kalorifer böcekleri son derece pis böceklerdir. Böcek ilaçlama bu tür haşerelerin ortamlardan arındırılması için en etkili yoldur. Bilindiği gibi mutfaklar gıda deposu olduğu için böcekler mutfağı ziyaret etmeyi çok sever. Küçük boyutlu olmalarına karşın yaşam koşullarına direnen çok uzun süre açlığa karşı koyabilen yapıdadır.

Yaşam alanları mutfak gibi yiyecek potansiyelinin çok yüksek olduğu yerler dururken kendilerini boş yere aç bırakacaklarını düşünmek büyük bir yanılgıdır. İnsanlar böcekler niye mutfağa çok gelir? gibi sorular yöneltebilir. Çünkü böcekler evde en fazla mutfak bölgelerinde görülür ve buralara yuva yapar. Bunun nedeni oldukça basittir çünkü bütün canlıların beslenmek için yiyeceğe ihtiyaç duyduğu malumdur.

Mutfakta gıdalar ve su olduğu için mutfak gibi kendileri için ideal bir yaşam ortamı dururken başka yerlere yönelmesi elbette ki mantık dışıdır. Her canlının kendine has bir yaşam özelliği bulunmaktadır. Böceklerin büyük çoğunluğu geceleri harekete geçerek ortalıkta dolaşır. çünkü bu böcekler ışıktan rahatsız olduğu için geceleri beslenme ve üreme yoluna gider. Mutfakta en fazla karşılaşılan böcek türleri arasında karınca, kalorifer böceği, hamam böceği, kemirgenler ve gümüş böcekleridir.

Bu tür canlılar mutfağınızı çoğu zaman istila ederek insanlar açısından ciddi sıkıntılara sebep olurlar. Hamam böcekleri susuz yaşayamadığı içinde su kaynaklarına yakın olan bölgeleri tercih eder. Su ve gıdanın olmadığı yerler pek yok böcek için çekilmez bir özelliktedir. Mutfakta bulunan en ufak bir su birikintisi hamam böcekleri ve diğer böcek türleri için en uygun ortam olduğunu hissettirir. Bu nedenle onlara uygun imkan vermemek gerekir.

Böcekleri Eve çeken Sebepler

Mutfakta çöp kovasının açık bırakılması, yerde ekmek kırıntılarının olması, su ve besinlerin kolay ulaşılabilir şekilde bulunması böcekler için davetkar bir özellik olup yuva yapmalarını teşvik eder. Farelerde beslenmek için insanlara yakın olduğu için evde fare sorunu ciddi bir sıkıntı kaynağı haline gelebilir. İnsanları gördükleri zaman kaçsalar bile fareleri yakalamak oldukça zor bir iştir. Karıncalar tatlıyı çok sever kemirgenler süt ve sert meyve, sebzeleri tüketir.

Böcekler ise hemen her türlü karbonhidratlı besinlere bayılır. Bu nedenle kavanozların kapağını açık bırakmayın, yerlere gıda ve ekmek kırıntısı düşürdüyseniz mutlaka temizlik yapın. Böceklerin mutfağa gelmesini ortadan kaldıracak şekilde çekici gıda döküntüleri oluşmasını engelleyin. Ayrıca lavaboda bulaşık biriktirmeyin, yere düşen kırıntıları süpüreceğiniz gibi bulaşıkları da bulaşık makinesine kaldırarak ağzını kapatın.

Çöplerin ağzını kesinlikle açık bırakmayın ve evde çok bekletmeyin. Böcekler pervazlar ve kapı altlarından, duvar kağıtları gibi yerlerden evlere girer. Bunlardan en fazla görülen yerler ise lavabo giderleri olarak dikkat çeker. Mutfak lavabosundan çıkan böcekler arasında hamam böcekleri ve türevleri önemli yer tutar. Pek çok böcek acı biber ve tarçınlı biberiye yağını sevmez. Lavanta, kekik, sabun gibi önleyici ve itici özellikteki şeyleri kapı eşiklerine bırakırsanız kendisinden böcekleri uzak tutacaktır.

Su ile karıştırıp böcek gördüğünüz yerlere biberiye yağını püskürtebilirsiniz. Ayrıca tespit ettiğiniz böcek yuvalarını çamaşır suyu ile temizlemeniz faydalıdır. Hijyen böceklerin hiç hoşlanmadığı bir özelliktir bu nedenle evinizi sıkça temizlemelisiniz. Ancak böcekler temizlikte yapsanız her şartta direnebildiği için evinizde istila gerçekleştirebilirler. Böceklerinin yuvalarını ortadan kaldırmak için evinizde mutlaka gider böceği ilaçlama ve hamam böceği ilaçlama servisi almanız şarttır.

Gider Böceklerinin Görülmeyen Tehlikeleri

Bireysel olarak böceklerle mücadele istenilen sonucu vermez. Böcek ilaçlama profesyonel firmaların işidir. Mutfakta kahverengi küçük böcekler görüyorum, mutfak böcekleri nasıl yok edilir? mutfak böceklerinden nasıl kurtulurum? mutfaktaki böceklere kesin çözüm var mıdır? gibi değişik sorular ile karşılaşırız. Bu böcekler son derece istilacı oldukları için eve geldikleri zaman çok hızlı ürerler ve profesyonel mücadele edilmesi gerekir.

Tuvalet deliğinden çıkan böcek gördüğü zaman insanların çok ciddi uykusuzluk yaşamalarına sebep olur. Lavabo böcek önleyici malzemeler yardımı ile temizlenmeli, lavabonun kapakla geceleri kapatılmasına ihtiyacınız olabilir. Geceleri yatarken lavabolara siyah plastik kapaklar kapatmak böcek girişlerini engeller. Evde küçük siyah böcekler var sarı hamam böceği nasıl yok edilir? diye arayış içinde olan insanların bu böceklerin son derece hızlı üreyip çabuk kaçmasından ciddi anlamda sıkıntı yaşar.

Gider böcekleri nasıl önlenir? diyorsanız evinizde iyileştirme yaptırmanızın da büyük bir önemi vardır. Gider böceklerinin yuvaları genellikle lağım kanalları ve kanalizasyon kapaklarına yakın oldukları için mikrop yuvası gibi eve bakteri ve virüs taşırlar. Eve girdikleri zaman sakin bölgelere saklanıp üreme gerçekleştirdikleri için insanlar farkına varmaz. Evinde böcek yoğunluğunu giderek arttığına zamanla şahit olur ve ilaçlama yaptırmak zorunda kalırlar.

Lağım kanallarına açılan lavabo giderleri böceklerin gece insanlar uyurken en fazla evlere girdikleri bölgelerden biridir. Çıyan, kakalak, akrep, hamam böceği çeşitleri gibi pek çok böcek geceleri lavabo giderlerinin kullanarak evlere girer. Sıcak ve nemi çok sevdikleri için doğal olarak bu bölgeler böceklerin tercih ettiği bölgelerdir. Ayrıca sadece evde değil fırın, lokanta, gıda üretim tesisleri gibi yerlerde böcek şikayetleri oldukça fazla yaşanır.

Gider Böceği İlaçlama Yöntemleri

Böceklerin tehlikeleri türlerine göre ortaya çıkar. Kimileri insanları ısırıp zehirlenmesine sebep olurken, bazı böcekler zehirlenmez hastalık mikrobu bulaştırarak insanlar için potansiyel tehlikedir. Gider böcekleri nasıl önlenir? lavabodan gelen böcekler nasıl yok edilir? diyorsanız bireysel çabalarla uğraşmak yerine bu konuda uzman ilaçlama firmalarından profesyonel ilaçlama desteği almanız şarttır.

Gider böcekleri ile mücadele böceğin türüne göre sıvı ilaçlama sisleme yöntem ve jel böcek ilaçları yardımı ile yapılabilir. Hamam böceği, karınca, kırkayak, gümüş böceği, kulağa kaçan, benzeri böcekler için sıvı sprey yöntem ve kokusuz ilaçlama yapmak mümkündür. Pire, akrep, tahta kurusu, uyuz böceği, kuş biti, kertenkele, beyaz nem böceği gibi dirençli haşereler için sisleme ilaçlama şarttır. Jel ilaçlama ise hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek ve karıncalar için etkilidir.

İlaçlama yöntemleri böceklerin direnç yapıları, yaşadıkları ortam ve böcek yoğunluğuna göre bilinçli bir şekilde uygulanmalıdır. Evdeki yürüyen ve uçan böcekler ile mücadele için etkili böcek ilaçları kullanmak şarttır. Yanlış ilaçlama teknikleri kullanan pek çok ilaçlama firması etkisiz sonuçlar nedeni ile insanları mağdur eder. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde lavabo böceklerinin yok edilmesi için bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

Atlas Türk ilaçlama gider böceği ve lavabodan çıkan böceklerin yok edilmesi için en etkili ilaç ve yöntemleri kullanarak sizlere yardımcı olmaktadır. Alacağınız tedbirler ile hamam böcekleri önlese bile tam olarak ortadan kaldırmaz bunun için önleyici ve ortamdan arındırma amaçlı ev ilaçlama yaptırmak gerekir. Böcek oluşumuna fırsat vermemek dikkat etmeniz özelliklerin başında gelir. İlaçlama sonrasında hijyenik bir ortamda yaşamanıza yardımcı olmak için bilinçli hamam böceği ilaçlama yapmaktayız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir