0 542 799 13 13

Nem Böceği Nereden Gelir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Nem Böceği Nereden Gelir

Nem Böceği Nereden Gelir? nem böceği nedir? bu ve benzeri sorular çok karşılaştığımız bir özelliktedir. Böcek ilaçlama nem böcekleri ile mücadelede oldukça bilinçli ve profesyonel olarak yapılması gereken bir hizmettir. Nem böceğinin farklı türleri mevcuttur bazıları deri döküntüleri, tahta kırıntıları, peçete ve kağıt kitaplardaki yapışkanlar ile beslenirken, bazıları organik atıklarla ve tırnak parçaları gibi şeylerle beslenir.

Nem böcekleri ile mücadele evdeki böcek türüne göre farklı ilaç ve yöntemler ile uygulanır. Nem böceği çeşitleri özellikle rutubet ve küflenme olan bölgelerde daha fazla görülür. Buraların başında ise banyo ve tuvalet, mutfak gibi bölgeler yer alır. Nem böceklerinin görüldüğü alanlar özellikle karanlık, kuytu ve loş bölgelerdir. Gider boruları, pis bölgeler onlar için değerli bir yaşam alanıdır. Nem böcekleri pis bölgelerde dolaştıkları için üzerlerine mikrop taşıma özelliğine sahiptir.

Özellikle pis bölgelerden geçerken ayaklarına yapışan bakteri ve virüsleri insanlara bulaştırarak ciddi sağlık sorunlarını tetiklerler. Ayrıca gümüş böceği ve tespih böceği gibi iri yapılı nem böcekleri gıdalar arasında dolaşarak buralara bakteri ve virüs bulaştırır. İnsanların hastalık kapmasına sebep olur nem böceklerinin zararları daha çok insanlar açısından sağlık sorunu şeklinde olmaktadır. Nem böceği ısırığı ve nem böceği sokması gibi durumlar söz konusu değildir.

Yeni yapılan binalar ve rutubetli bölgelerde en fazla sorun oluşturan nem böcekleri arasında beyaz nem böceği yoğun olarak görülen türlerdir. Beyaz minik nokta kadar böcekler diye insanların tarif ettiği bu böcekler küflenme ve rutubetin olduğu her bölgede ortaya çıkabilir. Minik olan bu böcekleri bir türlü evlerinden arındıramayan insanlar pek çok yolu denemesine karşın başarılı olamaz. Nem böceğinden kurtulamıyorum nem böceği nasıl yok edilir? gibi arayışlar içine girerler.

Nem Böcekleri Nerelerde Olur?

Rutubet böcekleri ile mücadelede öncelikle hijyen ve yeteri kadar mekanın havalandırılması şarttır. Evin devamlı süpürülmesi, eve Işık girmesi varsa rutubetin ortadan kaldırılması ve gizlendikleri bölgede iyileştirmeler yapılması şarttır. Ortamdaki böceklerin yok edilmesi için de nem böceği ilaçlama yapılması gerekir. Nem böceği çeşitleri arasında gri renkli böcek olarak bilinen gümüş böceği yumuşak vücutlu antenli ve hızlı kaçan bir özelliktedir. Gümüş böceği felç eder mi? diye arayış içinde olanların bilmesi gereken bu böcekler insanı ısırıp sokmazlar.

Kısaca böyle bir soruna sebep olmazlar. Ancak minik nokta kadar beyaz böcekler olan böceklerinin vücutları dikenimsi bir yapıda olduğu için hassas tenli insanların cildinde dolaşırken batmalara sebep olur. Ve buda alerjik etkileri tetikler toz akarlarının dışkıları alerjik proteinler ürettiği için insanlar için ciddi kaçınmalara sebep olur. Nem böcekleri arasında mite, mayt, toz akarı, beyaz nem böceği, gümüş böceği, tesbih böcekleri en fazla görülen rutubet ve nem böcekleri olarak dikkat çeker.

Evdeki koltuklar, mobilyalar, dolap içleri, kıyafetler, parke kenarları, mutfak dolapları gibi pek çok yerde karşınıza çıkabilirler. Beyaz nem böceği ve diğer rutubet böceklerinin en fazla görüldüğü yerler hiç kuşkusuz banyo bölgesidir. Buralar rutubet ve nemi daha fazla barındırdığı için bu böceklerin üremesine kolaylık sağlar. Aynı şekilde tuvalet ve mutfaklarda bu tür böceklerin sıkça görüldüğü bölgelerdir. Parke arası, kapı pervazı gibi yerler minik nokta kadar böceklerin en fazla görüldüğü bölgeler olarak dikkat çeker.

Minik nokta kadar böceklere beyaz nem böceği ismi verilmektedir. Nem böcekleri ile mücadele böcek türüne göre değişken olmaktadır. Beyaz toz böcekleri hem geç fark edilen hem de çok zor önlenen özellikleri ile dikkat çeker. Kıyafetler, mutfak dolapları, mobilyalar, parke kenarları ve pek çok yerde karşımıza çıkarlar. Bu nedenle evdeki nem böceklerinin yok edilmesi için bilinçli bir şekilde profesyonel ilaçlama servisi talep etmeniz şarttır.

Banyo Ve Mutfak En Sevdikleri Yerlerdir

Nem böcekleri ile mücadele bireysel olarak başa çıkılacak bir özellikte değildir ve tespih böcekleri nispeten daha kolay önlenir. Çok zor görülen minik yapıları ile dip yerleri severler. Beyaz toz böcekleri çok zor ölür bunun nedeni ara kısımlara kolay girer ve insanları canından bezdirir. Bu nedenle evinizde gördüğünüz nem ve rutubet böceği türüne göre farklı ilaçlama yöntemi talep etmeniz gerekir. Bu böceklerin saklanma yerlerini iyi bilmeniz gerekir. Küf böceği ve beyaz rutubet böcekleri pek çok yerde gizlenebilir.

Elektronik eşyaların içi, mutfak dolapları, kapı kenarları, parke araları, mobilyalar, yataklar, halı altı gibi her tarafta olabilir bu nedenle nem böcekleri ile mücadele bireysel olarak kesinlikle başa çıkabilecek bir özellikte değildir. Beyaz toz böceği dirençli olduğu kadar çok kolay gizlenebilen yapısıyla dikkat çeker. Kuş biti, kitap biti, pire, mayt, toz akarı gibi minik yapılı böceklerin mücadelesi iri boyutlu olanlara göre daha zordur.

Nem böceği var nasıl kurtulurum? rutubet böceği nasıl gider? nem böceği felç eder mi? diyorsanız nem böceklerinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama servisi almanız şarttır. Nem böceği sıradan basit ilaçlarla ölecek bir özellikte değildir. Nem böceği felç eder mi? diyorsanız daha çok insanlar gümüş böceklerinden çekindiği için bu soruyu sorar ve öyle bir zararları yoktur. Nem böceği nereden gelir? rutubet biti nasıl oluşur? nem böceklerinin zararları nelerdir? diyorsanız insanlarda astım, bronşit ve alerjik reaksiyonlara sebep olurlar.

Bazıları ise gıdaların içinde dolaşarak insanlara bakteri ve virüs bulaştırırlar. Nem böceği insana zarar verir mi? diyenlerin bilmesi gereken çeşitli şekillerde insanlar için zararları mevcuttur. Nem böceği nerelerde yuva yapar? diyenlerin rutubetli bölgelerde üreyip çoğaldığını bilmeleri gerekir. Evde su çeken zeminler, su sızdıran musluk yakınları ve mutfak tezgah arası gibi yerlerde kış aylarında daha fazla üredikleri bilinmektedir.

Nem Böceğin Nasıl Yok edilir?

Özellikle rutubet ve küf oluşan, su sızdıran bölgeler banyo ve mutfak kısımları nem böceklerinin en fazla görüldüğü yerler olarak dikkat çeker. Beyaz toz böceği ile beyaz nem böceği aslında aynı tür böceklerdir. Tozlanma ve rutubet en fazla oluşma sebepleri arasındadır. Nem böceği nedir? nem böceği nereden gelir? beyaz nem böcekleri nasıl çoğalır? kısaca bilgi verip daha doğru ilaçlama servisi almanıza yardımcı olmaya çalıştık. Islak zeminler, duvarlar, su çeken bölgeler minik nem böceklerinin ödemesi için en uygun yerlerdir.

Çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinin altı, parke altları, mutfak dolaplarının arkaları, kapı kenarları gibi bölgelerde gizlenip çoğalırlar. Çok fazla yumurta yaptıkları için sayıları oldukça fazla olur. Minik rutubet böceklerine nem böceği olarak isim verilmektedir. Daha iri boyutlu olanlara gümüş böceği top gibi yuvarlak hale gelenlere tespih böceği denmektedir. Evde en fazla gümüş böceği ve beyaz toz böcekleri görülür ve en fazla ilaçlama bu böceklere karşı yapılır.

Beyaz böcekler ve diğer rutubet böcekleri zararlı böcekler olduğu için en etkili ilaçlar yardımı ile ilaçlama yapılması gerekir. Sıvı sprey ilaçlama ile evdeki rutubet böcekleri için ilaçlama tespih böceği ve gümüş böceklerine karşı etkili olur. Evinizdeki beyaz böcekler arasında kitap biti, toz akarı, en fazla sorun teşkil eden türlerdir. Hizmet alacağınız zaman Astek ilaçlama firması ile irtibata geçerek yaşadığınız böcek şikayetlerine en etkili çözümleri almanız mümkündür.

Biz işimizi daima en iyi ilaç ve yöntemler yardımı ile yapmaktayız. Toz akarı ve kitap biti gibi böceklerin yok edilmesi için karışım az kokulu ilaçlar kullanarak en yüksek verimi almaktayız. Beyaz toz böceklerinin kökünü kurutmak için birden fazla toz böceği ilaçlama yapılması gerekir. Sisleme nem böceği ilaçlama en etkili yöntem olmasına karşın kimi böcekler tek seferde çok zor önlenir. Böcek ilacı ulaşmayan yerlere girip yumurta yapar ve gizlenirler bu ise çok daha zor kontrol edilmelerine neden olur. Nem Böceği Nereden Gelir? konusu hayli önem arzeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir