0 542 799 13 13

Nem Böceği Zararları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Nem Böceği Zararları insan sağlığı açısından oldukça fazladır. İlaçlama yapılan nem ve rutubet böceği çeşitleri birden fazla olduğu için her böcek türüne farklı böcek ilaçlama yöntemi uygulanması gerekir. Nem böceğinin zararları arasında insan derisinde kaşınma, hastalık bulaştırma riski, ilerleyen aşamalarda astımı tetikleme ve erkek bebeklerin sinüs iltihabı yaşamasına sebep olmalarıdır. Beyaz minik nem böcekleri bu tür rahatsızlıklara neden olurken, gümüş böceği ve tespih böcekleri gıdaları kirleterek hastalık bulaşmasına sebep olurlar.

Rutubet ve nem böceği çeşitlerinden biri olan gümüş böceği omurgasız bir haşere türüdür. Gümüş renkli yani gri bir renkte olduğu için adını gümüş böceği olarak almıştır. Gümüş böcekleri beslenmesini bitkisel ürünler ile sağlar. Boyları ve yapıları yedikleri besine göre değişir. Gümüş böcekleri pis ortamda yaşamayı seveler. Çatı katları, lavabo kenarları yerlerden mikropları taşıyarak, sağlığımızı olumsuz yönde etkilerler.

Nem Ve Gümüş Böceğinin Zararları, kitaplar, önemli evraklar, giysiler, yünlü pamuklu eşyalar, ve yiyeceklerden beslenip tahıllara zarar verme durumları söz konusudur. Gümüş böceği ile mücadele bu gibi zararların ortadan kaldırılması için büyük önem taşımaktadır. Nem böceği zararları sadece gümüş böcekleri ve tespih böceklerinden yaşanmaz. Mayt, mite ve toz akarı olarak bilinen minik haşereler nemli ve rutubetli ortamlarda çokça görülür.

Son dönemlerde beyaz nem böceği olarak isim verdiğimiz minik beyaz böcekler evdeki rutubet ve küflenme gibi etkilerin sonucu olarak insanlar için çok ciddi sorun oluşturmaktadır. Yeni yapılmış binalar ve su çeken eski binalarda çok fazla şikayet yaşanmaktadır. Beyaz nem böceklerinin zararları arasında mekanlarda kullanılan eşyaların kirlenmesine yol açar. İnsanların solunum yollarında neden oldukları yan etkiler ile astım bronşit benzeri nefes yolu rahatsızlıklarını tetiklemeleri olarak yaşanmaktadır.

Rutubet Böceklerinin Neden Olduğu Rahatsızlıklar

Beyaz nem böceklerinin zararları ısırılma yada yiyeceklere bakteri bulaştırma şeklinde görülmez. Bu tür zararlar daha çok tespih böcekleri ve gümüş böcekleri tarafından ortaya çıkar. Toz akarı ve beyaz toz böcekleri, insan cildinde dolaştıkları zaman gözle görülmese de dikensi yapıları nedeni ile hassas ciltli kişilerde kaşınmaya neden olurlar. Buda son derece istenmeyen bir durumdur. Beyaz nem böcekleri hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi, astım bronşiti tetikler. Ayrıca bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına neden oldukları için insan sağlığına oldukça fazla zararları görülür.

Astım hastalarında bu rahatsızlığın iyice ağırlaşmasına neden oldukları için en kısa zamanda bu böceklere karşı ilaçlama desteği almak gerekir. İnsanları ısırmayan böcekler olmalarına karşın toz akarı alerjisi dışkılardan kaynaklanmakta, beyaz nem böceklerinin vücudundaki uzun kılların cildi etkilemesi nedeni ile cilt hassasiyeti olanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açmaktadır. Beyaz renkli rutubet böceği evlerin mutfaklarında yada banyolarında görülmeye başlar.

Ayrıca yeni binaların kapı kenarları ile parke etraflarında daha çok ortaya çıkar. Beyaz nem böceklerinin zararları özellikle ev hanımlarının huzurunu kaçırmakta titiz kadınlarda ciddi psikolojik yan etkileri beraberinde getirmektedir. Nem Böceği Zararları zaman içinde can sıkıntısından daha fazla olmaya başlar. Bir türlü önlenemediği için evin tamamına yayılarak ciddi duyarlılık oluştuğu için böcek fobisi haline gelir ve kişi her yeri inceleme koyu bir eşyadaki bir tozu bile böcek olarak düşünmeye başlar.

Bu aile içinde hassas insanların sinir sistemini zayıflattığı için tartışmalara ve ciddi psikolojik çöküntülere neden olmaktadır. Astek ilaçlama olarak bizim karşılaştığımız durumlar arasında evin beyi ile hanımı arasında bu böceklerden kaynaklanan duyarlılık yüzünden tartışmaların yaşandığına sıkça şahit olmamızdır. Evdeki eşyaları atmaya varacak sorunlara yol açan beyaz nem böceği ilaçlama mutlaka ulv ilaçlama ile yapılmalı tek seferde ölmezse belirli aralıklar halinde tekrarlanmalıdır. Tespih Böceğinin Zararları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir