0 542 799 13 13

Örümcek İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Zehirli böcekler insanlara en fazla hasarı veren türlerdir. Örümcek İlaçlama Servisi bu türlerden biri olan örümceklere karşı yapılan bir ilaçlama hizmetidir. Çoğu zehirli olmasa bile örümcek fobisi olan çok sayıda insan olduğu malumdur. Karanlık ve atıl alanların sakinleri olan örümcek türleri buralarda örümcek ağı örerek yuvalanır ve ürerler. İnsanların çekindiği haşere türlerinden biri olan örümcekler için yapılacak böcek ilaçlama hizmeti insan sağlığının korunması ve zararlı haşerelerin yok edilmesi için önemlidir.

Örümcek ilaçlaması açık ve kapalı alanlarda farklı özellikte haşere ilaçları ve değişik ilaçlama sistemleri ile yapılmalıdır. Atıl alanlar ve depolarda çok miktarda örümcek çeşidine rastlansa da bazı örümcek çeşitleri zehirli ve oldukça tehlikelidir. Örümceklerin zararlarından korunmak ve örümcek sokmasına maruz kalmamak için apartman ve evlerde örümcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Dairelere çeşitli yollarla giren zehirli yada zehirsiz pek çok çeşidi olan örümceklerin yaşam alanlarından arındırılması gerekir.

Örümceklerin Genel Özellikleri

Bina ve yaşam alanlarında genelde bakımsız bölgelerde örümcek şikayetleri yaşanır. Evlere girip üremeye başlayan örümcek türleri ise daha çok parke altı, taşınmaz eşyaların arası ve ardiye gibi bölgelere gizlenir. Binaların ve depoların tavanlarına ağ ören örümcekler bu şekilde bazı küçük böcekleri avlarlar. Erkek örümceklerin üzerleri duyu algılayıcı tüylerle kaplı, çoğunlukla bacak sanılan ve ağız önünde yer alan duyu bacakları, dokunma, tat alma ve çevreyi koklayıp araştırma gibi işlev görür.

Örümcek üreme dönemlerinde spermaları biriktirip dişiye aktaran çiftleşme organıdır. Erkek öncelikle bir sperma ağı örerek üzerine bir damla sperma bırakır. Sonra ters dönerek sıvıyı çiftleşme organına bir şırıngaya çeker gibi çeker, dişisini aramaya koyulur. Çoğu erkek örümceğin yaşamla ölüm arasındaki ince çizgisi de tam bu noktada başlayacaktır. Erkek örümceğe oranla daha büyük olan dişi örümcek, erkek için her zaman büyük bir tehdit oluşturur. Çünkü büyük bir ihtimalle, çiftleşme sonrasında dişi örümcek erkek örümceği yiyecektir.

Örümcekler Nasıl Ürer?

Bunu iyi bilen erkek örümcekler, dişilere açlıklarını unutturmak için olmadık hareketlere girişirler. Kimilerine göre örümceğin sevgi dansı, kimilerine göre ölümle dans olarak kabul edilen bu hareketler ve sıçramaların yanında bazı erkek örümceklerin dişiye yaklaşmadan önce onlara yakaladıkları böcekleri hediye eder ve böylece onların açlığı unuttuğunu düşünerek yaklaşırlar ve çiftleşme sonrasında hemen kaçmak isterler. Hem dişi arayışı, hem sevgi dansı hem de çiftleşmeyle yorgun düşen erkek aslında en savunmasız halini yaşar.

Örümceklerin büyük çoğunluğu, dişi örümcekler tarafından en yakında bulunan protein kaynağı olarak görülmeleri nedeniyle, kaçmaya fırsat bulamadan dişi örümceğe yem olurlar. Dişi örümcekler yumurtalarını ağlarıyla ördükleri kokon adı verilen torbalarda saklar. Bir kokonda bazen yüzlerce yumurta olabilir. Torbalar, ağaç kovuklarına, dala, taşların ya da çakılların arasına ya da bir duvar yarığına emin bir yere yapıştırılır.  Yaz sonlarında döllenen yumurtalar genellikle ilkbaharla birlikte yavru vermeye başlar.

Örümcek İlaçlama Neden Önemlidir?

Yaz başında döllenen yumurtalar ise çoğunlukla 20 ile 60 gün içinde yavruların çıkmasını sağlayacaktır. Örümceklerin saklandıkları alanlara sızarak buralardan örümcekleri çıkarıp imha edici özellikte kaliteli haşere ilaçları ve sisleme örümcek ilaçlama şekli kullanılmalı şayet kokusuz örümcek ilaçlama hizmeti almak zorunlu ise ilaçlamadan sonra ilaçlanan bölgelerin en az bir hafta silinmemesi örümceklerin yok edilmesi için zorunludur. Örümcek mücadelesi evlerdeki küçük bebekler ve çocukların haşerelere karşı savunmasız olmalarından dolayı ihmal edilmemesi gereken önemli bir mücadeledir.

Evde örümcek ilaçlama olası örümcek ısırması ve dahada tehlikelisi zehirli örümcek sokmalarından sevdiklerinizi uzak tutmak için son derece hayati öneme sahiptir. Zehirli örümcekler son derece riskli olmasına karşın çok fazla görülmez ve insanlar tarafından örümceklerin ürediği alanlar pek bilinmediği için örümcekler çok hızlı ürer ve örümcek şikayetleri insanları oldukça huzursuz edecek hale gelir. Örümceklerin zararlarından korunmak için evlerinizde ve iş yerlerinizde Örümcek İlaçlaması yaptırıp olası örümcek ısırması ve örümcek sokmalarına karşı kendinizi güvene alıp huzurlu bir yaşam sürmeniz çok önemlidir. Akrepler Nasıl Ürer? merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir