0 542 799 13 13

Otel İlaçlama Servisi

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Konaklama tesisleri olarak öne çıkan oteller kalabalık mekanlardır. Pek çok ülke ve şehirden gelen insanların konakladıkları dinlenme mekanlarıdır. Otel İlaçlama Servisi periyodik bir şekilde yapılan önemli bir ilaçlama türüdür. Buralara pek çok turist ve vatandaşın gelmesi, günü birlik çok sayıda insan değişimi bazı haşerelere maruz kalmalarına neden olur. Bu haşereden en rahatsız edici olanı ise otel tahta kurularıdır.

Gerek şehirler arası seyahat eden insanlar ve gerek Uluslar arası turizm acentaları ile anlaşıp seyahat eden insanların konaklama alanıdır. Binlerce farklı ülke insanı konaklar ve çok farklı kültürden buralara seyahat olur.  Bu nedenle konaklama olarak kullandıkları ve geçici ikamet ettikleri otellerin hijyenik olması şarttır. Düzenli odalarda temizlik yapılmasına karşın yine de bazı böcek sorunları önlenemez.

Bu nedenle otelde ilaçlama yaptırmak düzenli periyotlar halinde tekrarlanmalıdır. Otel ilaçlama firmaları otellere musallat olan, tahta kurusu, pire, sinek, hamam böceği, kalorifer böceği, bit, uyuz böceği, kene gibi dış kaynaklı haşerelerin insanlar yolu ile valiz ve çantaların içinde otellere bulaşan bu tür zararlıların önlenmesini sağlar. Otel İlaçlama Servisi daha çok kokusuz ilaçlar ve jel ilaçlama yöntemi kullanılarak  yapılmaktadır.

Otel mutfağı, restoran, kalorifer dairesi gibi bölgeler hamam böceği ve kalorifer böceklerinin üremesine olanak sağlayan bölgeler olarak öne çıkar. Otel ilaçlama düzenli periyotlar halinde yapılması gereken bir özelliğe sahiptir. Otel ilaçlama şirketleri böceklerin oluşmasını önlemek için 15 günlük, 1 aylık ve 3 aylık periyotlar halinde periyodik otel ilaçlama yapmaktadır. Buralarda en ufak bir haşere sorunu ciddi anlamda müşteri kayıplarına yol açar.

Otel İlaçlama Servisinin Önemi

Otelde en fazla görülen haşereler tahta kuruları, pire, kalorifer böceği ve hamam böcekleri olarak dikkat çeker. Özellikle pire ve tahta kuruları müşterilerin sürekli değişmesi sayesinde buralara taşınmaktadır. İnsanları ısırıp kanını emerek hastalık riski oluşturmaları ve ciddi rahatsız etmeleri müşteri kaybına sebep olacağı için işletmede maddi kayıpların ortaya çıkmasına neden olurlar. Müşteri kaybına imkan vermemek için periyodik ilaçlama şarttır.

Oteller, pansiyonlar gibi her ay yüzlerce insanın girip çıktığı, tonlarca gıda ve tüketim maddelerinin ve suyun kullanıldığı bu tür konaklama tesisleri böcekler ve ısıran haşereleri çeker. Çeşitli ülke ve şehirlerden gelen insanların valizlerini yerleştirip kıyafetlerini değiştiği odalarda hijyen ve temizlik çok önemlidir. İnsanlar kendi ülkelerinde yada değişik şehirlerde yaşayan böcek türlerini kıyafet ve çantaları ile otellere taşırlar.

Ayrıca otele gelen her türlü malzeme, gıda maddesi potansiyel haşere ve böcek oluşumuna zemin hazırlar. Böceklerin rahatlıkla yemek ve su ihtiyaçlarına erişebildiği mekanlar olan oteller böcek yoğunluğunun hızlı bir biçimde yayılmasına sebep olur. Otele gelen müşterilerin ısıran böcek ve hamam böceği gibi haşereleri görüp rahatsızlık yaşaması ciddi prestij kayıplarına sebep olur. Yabancı ülkelerden ziyarete gelenler tahta kurusu problemine ciddi anlamda sebep olmaktadır.

Ayrıca pire ve tahta kuruları tarafından ısırılan müşteri başka insanların duyacağı şekilde tepki gösterip oteli terk etmesi sonucu ciddi müşteri kaybına sebep olabilir. Bu göze alınacak bir risk değildir. Haşere sorunu olan işletmelerde müşteri memnuniyeti önemli ölçüde zarar görür. Böcek ilaçlama otel ve pansiyon gibi konaklama tesislerinde düzenli olarak yaptırılmalıdır. Pek çok lüks otel aksatmadan periyodik otel ilaçlama hizmetleri almaktadır.

Profesyonel Otel İlaçlama Çözümleri

Konaklama yerleri insanların en dikkat ettiği yerlerdir. Temizlik ve hijyen eksik olduğu zaman hemen müşteri kaybı yaşanır. Kesin çözüm olması için etkili ve garantili ilaçlama çeşitleri ile düzenli otel ilaçlama saygınlığınız açısından oldukça önemlidir. Hamam böceği, fare, kene, tahta kurusu, pire, sinek gibi yaygın görülen haşereler otellerde ciddi şikayetlere sebep olmaktadır. Bu tür böcek ve kemirgenlerin ortadan kaldırılması için bilinçli mücadele gerekir.

Bu zararlıların ilaçlaması periyodik otel ilaçlama ile çok daha rahat önlenecektir. Atlas Türk Otel İlaçlama Servisi olarak kokusuz ve sağlıklı böcek ilaçları ile sizlerin yaşadığınız haşere şikayetlerinde düzenli aralıklar ile kaliteli ilaçlama yapmaktayız. Pire ve tahta kuruları için kokusuz ilaçlar etkisiz kaldığı için özel önlemler alınarak çok daha etkili otel ilaçlama yapılması bu haşereleri tam olarak ortadan kaldıracaktır.

Özellikle yaz dönemleri turizm sezonunun açılması ile aşırı hareketli geçer. Tarihi dokusu olan şehirler ve İstanbul bu konuda en yoğun turist akınına uğrayan merkezlerden biridir. Oteller yaz hazırlığı için çok yoğun şekilde kendini yeniler ve müşterilere en iyi hizmeti vermek için hazırlığını tamamlar. Otellerin ilaçlama ile tüm zararlılardan kalıcı olarak arındırılması için profesyonel otel ilaçlama şirketleri çok kısa aralıklar halinde zararlı mücadelesi vermektedir.

Yürüyen ve uçan haşerelerin otel ve konaklama tesislerinden uzak tutulması için periyodik ilaçlama hizmetleri oldukça önemlidir. Bu tür mekanlar son derece hassas ve insanların sağlığını korumaya yönelik çalışmaların yapılacağı işletmelerdir. Böcek ilaçlama konusunda en üst seviyede hassasiyet gösterilmesi gereken yerler olduğu için uzman ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Bünyesinde restoran gibi mekanları da barındıran otellerde profesyonel ilaçlama şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir