0 542 799 13 13

Periyodik Böcek ilaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İşletmeler ve konutlarda Periyodik Böcek ilaçlama uygulamaları değişik zaman aralığında yapılır. Kemirgen türleri ve zararlı haşereler için önleyici olduğu gibi arındırma amaçlıda uygulanır. Yaz dönemleri başta olmak üzere yılın her döneminde periyodik böcek ilaçlama yaptırmak haşere sorunlarına karşı işletme ve gıda üretim tesisleri gibi alanlar için zorunluluktur. Halka açık üretim ve satış yapan yerlerde periyodik ilaçlama böceklerin neden olduğu mikrop ve zararların yaşanmaması için titizlik ile uyulması gereken bir önleyici çözümdür.

Ev ilaçlama, apartman ilaçlama ve fabrika ilaçlama gibi insan sağlığını doğrudan etkileyen bölgelerde üreyen kemirgen ve böcek türleri için verilen ilaçlama hizmetleri önemlidir. Çoğu kişi yeterince bilmese de hayli zorunlu bir işlemdir. Normal alanlarda yapılan ilaçlama türlerine göre çok daha kısa aralıklar ile yapılması gerekir. Lokanta, kafe, restoran, market, pastahane, otel, hastane, fabrika gibi yerler sürekli hijyenik olmalıdır. Buralarda haşerelerin yol açtığı sağlık sorunlarının yaşanmaması için periyodik böcek ilaçlama yaptırılması şarttır.

Açık kapı altları, lağım giderleri, kırık ve çatlak bölgeler, sürekli ürün giriş çıkışı olan işletmeler daha fazla böcek şikayetine maruz kalır. Üretim alanlarına girip hızla yayılan kemirgenler ile böcek çeşitleri hem çalışanların tedirgin olmasına ve iş kaybına hemde sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına yol açarlar. Geceleri ortaya çıkıp her tarafa yayılan böcek ve fareler insanların kullandığı ve tükettiği gıdalar ile eşyaları kirletir. Salya, dışkı ve mikroplu organizmaları bulaştırarak hem çalışanların hemde müşterilerin sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir.

Ayrıca alış veriş sırasında ortalıkta dolaşan haşereler çirkin görüntülere neden olacağı için bunu gören insanların tiksinmesi ve işletmenin itibar kaybı yaşamasında oldukça fazla olumsuzluk nedeni olmaktadır. Periyodik iş yeri ilaçlama hizmeti yasal olarak yeni açılan iş yerleri ve kurumlar için zorunludur. İnsanların temel gıda maddelerini üretip satan alanlarda zorunlu olup bu konuda gerekli belgeler istenmektedir.

Periyodik Böcek İlaçlamanın Önemi

Halk sağlığı alanında işletme ve üretim yapan tesislerin hijyenik olması böceklerden arındırılmış olarak üretim ve satış yapması gerekmektedir. Çoğu zaman medyada haberlere konu olan bakımsız iş yerleri ve gıda üretimi yapan bölgelerdeki olumsuzluklar insanların ciddi olarak tedirginlik yaşamasına yol açmaktadır. Belediye sağlık işleri ve il sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenmektedir. Pek çok iş yeri bu yükümlülüğü yerine getirip, hem daha temiz ortamlarda üretim ve hizmet vermektedir.

Böylece insanların sağlığına önem vererek daha ferah alanlarda ticaret yapmanın bilinci ile insanların güvenini kazanırlar. Periyodik Böcek İlaçlama, haşerelerin türüne göre farklı haşere ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Sürekli insan bulunan ve gece gündüz açık olarak hizmet sunan mekanlarda kokusuz ilaçlama yapılarak iş yerini aksatmadan uygulama yapılır. Müşterilerin huzurlu bir biçimde konaklama ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamasını, mekanların yapılan ilaçlama ile daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Haşereler ile mücadele bilinçli ilaçlama firmaları tarafından yapılarak, mekanda yapılan uygulamaların başarılı olması için yüksek kaliteli, biyolojik ve kimyasal haşere ilaçları, kullanılır. Kalıcı ilaçlama çözümleri sunmak ancak deneyimli ilaçlama servislerinin yapabileceği bir hizmet türüdür. Haşere ilaçlarının sıvı ve jel içeriğe sahip olması etkili oldukları böceklere karşı doğru seçilmesini zorunlu kılar. Uygulanan alandaki kalıcılığın uzun sürmesi periyodik böcek ilaçlama için önemlidir. Periyodik uygulama düzenli aralıklar ile kontrollü olarak uzman ekiplerce yapılır.

Periyodik ilaçlama yaptırıldığına dair denetlenen iş yerlerinde böcek ilaçlama yapıldığına dair belge ve Haşere ilaçlama formu sağlık birimlerince talep edilmektedir. İşletmenin daha sağlıklı ve temiz tutulduğuna dair kontroller yapılmaktadır. Gerekli donanıma ve hassasiyete sahip ilaçlama şirketleri haşere mücadelesinde çok daha kalıcı ilaçlama hizmeti sunarlar. Astek ilaçlama firması açık ve kapalı her türlü alanda ilaçlama yapmaktadır. Periyodik Böcek İlaçlama için bizi arayıp hizmet talep edebilirsiniz. Tahta Kuruları Nasıl Beslenir biliyor musunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir