0 530 667 01 19

Periyodik Tahta Kurusu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Tahta Kuruları gececi böcekler olup asalak ve kan emici böcek çeşididir. Yatak böcekleri olarak bilinen ve insanlara çok yakın yuvalanan bu böcek çeşidi hem rahatsız edici hem de hastalık taşıyıcıdır. Böcek ilaçlama yapılan haşereler içinde son derece zor önlenen bir türdür. Periyodik Tahta Kurusu İlaçlama aşırı derecede üreyen böcekler için zaman, zaman alınan birden fazla ilaçlama uygulamasına verilen addır.

Mekanların tahta kuruları tarafından istila edilip her tarafa dağılması ve aşırı tahtakurusu şikayetlerinin yaşanması başa beladır. Evde tahtakurusu mücadele yapılması gereken belirli aralıklar ile tahta kurularını düzenli ilaçlama şeklidir. Buharlı tahtakurusu ilaçlama her ne kadar etkili bir uygulama şekli olsa da çok dip alanlara girip yuvalanan ve buralara yumurta bırakıp üreyen bu zararlıların tek ilaçlama ile yok edilmeleri mümkün olmaz.

Periyodik İlaçlama Ne zaman Zorunlu olur?

Çok aşırı yayılma durumlarında periyodik tahtakurusu ilaçlama hizmeti zorunludur. Tahta kurularının gizlendiği bölgeler öylesine çoktur ki insanların tahmin etmediği kadar iç bölgelere yayılarak yuvalanır. Bu nedenle kolayca yüzeysel ilaçlamadan korunarak hayatta kalmayı başarabilir. Bu şekilde kısa sürede çoğalıp insanları ısırıp huzur ederler. Periyodik Tahta Kurusu İlaçlama baş edilemeyen tahta kurusu sorunları için tek çare olur.

Özellikle kronik hale gelmiş aşırı şikayetlerde ve sürekli insanların gelip gittiği otellerde sıklıkla uygulanmaktadır. Belirli periyotlar halinde yaptırılan tahta kurusu mücadele hizmeti zamanla en fazla otel ve dairelerde uygulanır. Yüzeye çıkan böceklerin ilaçla teması sonucu hem yuvalarında hem de çıktıkları bölgelerde ilaçtan etkilenmesi şeklidir. Tahta kurularından kurtulmayı müşterileri mekandan boşaltmadan mümkün kılmaktadır.

Tahtakuruları Kaç İlaçlama İle Biter?

Bilindiği gibi zor ölen haşere türleri arasında tahta kuruları akrep, pire, toz böceği, kertenkele gibi zararlılardan sonra en fazla sorun kaynağı ve baş edilmeleri zor bir böcek türü olduğu için bireysel olarak baş edemeyen insanlar tahtakuruları kaç ilaçlama ile biter diye merak edip yaşadıkları tahta kurusu şikayetlerine çözüm bulmaya çalışır ve ilaçlama şirketlerine müracaat ederek ilaçlama hizmeti alırlar. Ancak kimi firmalar garantili der sonuç alamaz.

Piyasada hizmet veren tahtakurusu ilaçlama firmaları farklı görüşler ileri sürer. Bazıları tek ilaçlama ile yok edilir diyerek ilaçlama yaparken bazıları ise periyodik tahtakurusu ilaçlama yaptırılmasını hatta tahta kurularının engellenemeyeceğini söylemektedir. Tahtakurusu mücadelesinde mekanın özelliği ve böceklerin yoğunluğu dikkate alınarak ilaçlama şekli belirlenir. Kimi zaman tek ilaçlama ile tahta kurularını yok etmek mümkün olurken bazen ikinci bir ilaçlama zorunlu hale gelir.

Tahta Kurusu En Çok Nerelerde Düzenli Yapılır?

Periyodik Tahta Kurusu İlaçlama dışarıdan böcek girişi yaşanan otel, yurt, öğrenci evleri ve sürekli insan girişi yaşanan yerlerde şarttır. Buraların tahta kurusundan arındırılması için alınması gereken bir uygulama türüdür. Ancak dairelerde bu tür sürekli ilaçlama şekillerine gerek duyulmaz. Dairelerde böcek girişleri dışarıdan gelse bile daha kolay fark edilir. Ayrıca kimlerin taşıyıcı olduğu kolay anlaşılır ve ona göre önlem alınır.

Ancak otel ve konaklama tesislerinde insanlar sürekli değişeceği için dur demek o kadar kolay değildir. Atlas Türk ilaçlama olarak mekanlarınız da tahta kurularına karşı etkili yöntemler ile Böcek ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Gerek apartman ve dairelerde, gerek otel ve sosyal alanlarda pire, tahta kurusu gibi böceklere karşı en iyi böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Duruma göre sisleme yöntemle, mümkün değilse kokusuz ve spreyli uygulama ile ilaçlama yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir