0 542 799 13 13

Pire Böceği Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pire Böceği Nasıl Yok Edilir? evdeki pirelerden nasıl kurtulunur? ilaçlama yaptırmadan elbette pirelerden kurtulmak hiçte kolay değildir. Bizi arayan insanlar kedi piresi insan saçına geçer mi? saçımda dolaşan minik şeyler hissediyorum ama ne olduğunu anlayamadım gibi zaman, zaman soru yöneltmektedir. Kedi piresi ve köpek piresi insan vücudunda uzun süre yaşayamaz. Pire ısırması insan kanı emmesi neticesinde görülen bir durumdur. Pireler Nasıl Yok Edilir? evdeki pirelerin imha edilmesi için bireysel çözümler aramak yerine en kestirme yol olarak profesyonel bir pire ilaçlama yaptırmak olacaktır.

Pire istilası genellikle halılarda, kilimlerde, evcil hayvanlarda, araba döşemesinde, mobilyalarda ve yataklarda çok sık olarak görülür. Pireleri yok etmenin en etkili yollarından biri, evi, özellikle de halılar, perdeler ve en önemlisi de evcil hayvanların yatakları gibi kumaş içeren mobilyaları temizlemektir. Bu tür yüzeylerde pirelere karşı ilaçlama yapmak ise çok daha kalıcı ve kesin çözüm sunacaktır.

Evinizde pireleri yok etmek ve pire istilası sorununu durdurmak için yapılacak pire mücadelesi, sadece gördüğünüz pireler için değil, pire larvası, yavru pire ve pire yumurtaları içinde etkili olmalıdır. Pire varlığının sadece %10 kadar olanları yani yetişkin pireler evcil hayvanınızın üzerinde bulunur. Döşemelerde, nevresimler de ve yaşanan alanlarda bulunan pire yumurtaları, larvaları, pupalar pire nüfusunun neredeyse % 90’lık bir bölümünü oluştururlar.

Pirelerin bu nüfusunu göz ardı etmek, evinizdeki pireleri yok etmekten çok, pire sorununun devam etmesine ve giderek pire yoğunluğunun artmasına sebep olacaktır. Pire Böceği Nasıl Yok Edilir? evdeki pirelerden nasıl kurtulunur? diyorsanız aşağıda yazacaklarımıza dikkat etmeniz ve mutlaka kokulu pire ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Pirelerden kurtulmak öyle bireysel çözümler ile sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Pire hangi kokuya gelmez pireleri önlemenin yolları hakkında kısaca bilgi verelim.

Evdeki Pireleri Önlemenin Yolları

Elektrikli süpürge ile devamlı yüzeyleri çektirmek ve nevresimleri sıkça yıkamak olası pire oluşumuna ağır darbe vuracaktır. Ancak pire basması yaşanmadan bu tedbirlerin alınması şarttır. Aksi takdirde evde pire istilası durumunda bu tür uygulamalar sadece pirelerin azaltılmasına yarayabilir. Süpürge ile temizlenen yüzeylerdeki pirelerin eve tekrar yayılmasını önlemek için temizlenen pirelerin mutlaka evden çıkarılması gerekir. Toz torbası içinde kalan pireler yeniden eve bulaşır.

Koltukların ve yatakların altını elektrikli süpürgeyle çektirmek yeterli olmayabilir. Yetişkin pireler, kolaylıkla saklandıkları yerden çıkarılabilirler ancak larvalar bu kadar kolay çıkarılamaz. Bu nedenle halıların düzenli olarak makineyle şampuanlanması halı arasında pire oluşumunu önleyecektir. Halıları pire yumurtalarından ve larvalarından temizlemek için, borat bazlı halı temizleyiciler veya borat tozu, halı yıkama makinesine karıştırılabilir. Borat tozlar pireleri yok edecektir.

Pire Böceği Nasıl Yok Edilir? Pireleri öldürmek için evcil hayvanların da temizlenmesi üzerinde pire bulaşması olan hayvanların veteriner kontrolünde ilaçlı su ile yıkanması gerekir. En iyi yol, hayvanınızı düzenli olarak pire fırçasıyla fırçalamaktır. Bunu yaparken, özellikle parmaklarının arasını, kollarının altını ve kulaklarının arkasını kontrol edin. Pireler suda yaşayamadıklarından hayvanınıza her gün banyo yaptırmak da iyi bir fikirdir.

Hayvanınızı fırçalarken, ölü veya yapışan pirelerin su dolu bir kapta toplandığından emin olun ve bunların tekrar sıçramalarını önlemek için kabı hemen tuvalete boşaltıp, sifonu çekin. Evdeki pirelerden nasıl kurtulunur? kedi piresi ile mücadele elbete sadece bu önlemleri alarak tam ortadan kaldırılamaz. Pirelerin yok edilmesi için mutlaka profesyonel pire ilaçlama firmalarından yardım almanızı öneriyoruz. Pire ilaçlama doğru ve bilinçli olarak yapılmalı ve mutlaka çok etkili pire ilaçları kullanılmalıdır. Pire Isırığına Ne İyi Gelir? biliyor musunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir