0 542 799 13 13

Pire İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Pirelerin yok edilmesi için kullanılan Pire İlacı kokusuz pire ilaçları içinden seçilemez. Pire ilaçlama bilinçli olarak çok etkili kokulu pire ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Pire ile mücadele için hem kullanılacak böcek ilaçları, hemde uygulanacak pire ilaçlama yöntemleri çok önemlidir. Açık alanda kullanılan pire ilacı ile kapalı alanlarda kullanılan pire öldürücü ilaçlar aynı özellikte olmasına karşın açık alanlarda tarım ilaçlarının kullanılması mümkün olurken kapalı mekanlarda bu söz konusu olamaz.

Evde kullanılan Pire İlacı ile bahçede kullanılan pire ilaçları özenle seçilmek zorundadır. Pire çeşitleri hem evcil hayvanlar için hemde insanlar için ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Özellikle yaz aylarında çok ciddi pire şikayetleri yaşanmakta, dış ortamlardan çeşitli sebepler ile bina ve daire içlerine pireler bulaştırılmaktadır. Pire yapı olarak diğer haşerelere oranla çok daha sağlam bir kabuksu yapıya sahip olduğu için kokusuz pire ilaçları pirelerin imhası için yeterli olmaz.

Kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi, pamuk piresi gibi pire türleri çeşitli nedenler ile rahatsızlığa neden olurlar. Kedi piresi ile köpek pireleri yaşam alanlarında en fazla soruna neden olan zararlı pireler olarak dikkat çeker. Evde evcil hayvan besleyen insanların düzenli olarak bu hayvanların kontrolünü yaptırması ve veteriner denetiminde aşıların kedi ve köpeklere uygulanması çok önemlidir. İnsan piresi olarak bilinen pireler aslında toz piresi ve kedi piresi olarak bilinmektedir.

Pire ilaçlama özel etkili yakıcı pire ilaçları kullanılarak yapılmaktadır. Pire böceği insanlara hem hastalık bulaştırma riski taşıması, hemde insanları ısırıp kanını emmeleri ile ciddi sağlık sorunu yaşatmaktadır. Pirelerden kurtulmak için klasik uygulamalar ve etkisiz ilaçlar kesinlikle yeterli olamaz. Apartman etrafı, bahçe, bodrum, sığınak, çatı arası gibi bölgelerde pire sorunları çok daha fazla yaşanır. Çünkü buralarda sokak hayvanları ve memeli türler çok fazla dolaşıp buralara pire bulaştırmaktadır.

Pirelere Karşı Kullanılan İlaçlar

En etkili pire ilacı hangisi? pire şikayeti yaşayan insanlar bu tür soruları çok fazla sormaktadır. Pire İlacı doğru haşere ilaçlarının arasından seçilerek kullanıldığı zaman pireler için oldukça öldürücü bir silah olarak kullanılabilmektedir. Pire İstilası hem hayvanlar için hem de yaşam alanındaki insanlar için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Dış etkenlerin etkisiyle pireler ya insanlar üzerinde ya da evcil hayvanlarla birlikte evlerin içine girebilmektedir. Özellikle bahçe ve apartman etrafında sokak hayvanları tarafından bulaştırılan hayvan pireleri buralarda kısa zaman içinde hızlıca yayılarak insanların buralardan geçmesi sonucu evlerin içine kadar taşınırlar.

Evdeki pirelerden nasıl kurtulunur? pirelerden kurtulmak için uygulanması gereken ilk adım pirelerin konaklama olarak kullandığı bölgeleri temizlemek evde pire yaşama imkanını ortadan kaldırmaktır. Özellikle yeni buluşmalarda pirelerin imha edilmesi çok daha kolay olurken, iyice ilerlemiş aşırı pire şikayetlerinde bu sorunu ortadan kaldırmak için oldukça fazla çaba gerekir.

Eve yeni bulaşmaya başlayan pirelerin imhası için doğal pire önleyici tedbirler sonuç verirken, ilerlemiş aşamada mutlaka pire ilaçlaması gereklidir. Pire tozu, pire spreyi ya da pire şampuanı yardımıyla ilk aşamada müdahale etmeniz, hem ortamda oluşmaya başlayan pireleri önler hemde beslediğiniz hayvanı korur. Evcil hayvanınızın şampuan yardımı ile yıkanması ve tüylerinin taranması bir nebze rahatlamasına yardımcı olabilir. Mekana pirelerin yayılmasını önlemek için erken müdahale ve ilk aşamada farkına varmak önemlidir.

Durumu kontrol altına almanız için daha ilk anda pire sorunundan haberdar olmanız oldukça önemlidir. Pire ısırığı yalnızca pirelerin yetişkin döneminde yaşanan bir durum olduğu için, pireleri kuluçka döneminde yok etmeniz çok daha büyük sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Ancak çoğu kişi bu aşamayı geçen sorunlar nedeni ile çok ciddi pire şikayetleri yaşamaktadır. Doğal pire mücadelesi için neler yapılır dilerseniz kısaca değinerek fikir edinmenize yardımcı olalım.

Pireler İle Doğal Mücadele Nasıl Yapılır?

Doğal pire mücadelesinin önleyici etkisi olmasına karşın çok yeni sorunların ortadan kaldırılmasında doğal pire önleyici uygulamalar sonuç verir. Özellikle kedi ve köpeklerin evde yattığı yatağı ve sık sık zaman geçirdiği alanların temizlenmesi, evinizde yapacağınız ilaçlama öncesi ilk müdahale olarak sayılabilir. Pire ilaçlama yönteminde kullanılan ilaçlama yöntemleri değişik özellikte önleme etkisine sahip olduğu için pireler ile mücadele bilinçli olarak yapılmalıdır.

Ulv pire mücadelesi hem yetişkin hale gelen larvaları hemde pire yumurtalarını ve diğer pireleri yok eder. İlaçlama yaptırmadan önce evde zıplayan yada kaşınmanıza yol açan siyah minik böcekler görmeye başlamışsanız ilaçlama yaptırana kadar bir takım önlemler alarak iyice eve yayılmalarını önleyebilirsiniz. Pirelerin saklanma alanları olan pencereler, süpürgelikler ve kapı kenarları pirelerin gizlenmesine yardımcı olan bölgeler olduğu için temizlemeniz gerekir. Ancak pireleri elektrikli süpürge ile çektirdikten sonra öylece bırakmanız son derece risklidir.

Pireleri evdeki halı ve koltuklardan süpürdükten sonra çöp torbasını hemen bir poşetin içine koyup evin dışındaki bir çöp kutusuna atmak gerekir.Evinizin bahçe, balkon ya da teras gibi açık alanları pirelerin en fazla bulaştıkları bölgeler arasında yer alır. Tüm bu bölgelerde önlem almadığınız takdirde evcil hayvanınız ve eviniz için yaptığınız temizlik pekte bir işe yaramayacaktır. Pirelerin doğal yollardan ortadan kaldırılması sadece yeni başlangıç aşamasında ve tek, tük pire görülmesi gibi durumlarda söz konusudur.

Bir hafta kadar bir zaman geçtikten sonra pire yumurtaları ve pire larvaları eve yayılmaya başlar. Bu ise kısa zaman içinde evin pireler tarafından istilaya uğramasına sebep olur. İşte bu durumlarda evin tüm odalarını ve hatta binanın etrafı ve bina içlerini pirelere karşı ilaçlatmanız kaçınılmazdır. Doğal pire ilaçları olarak kullanılan önleyiciler kısmi çözüm için araç iken yoğunlaşmaya başlayan sorunlarda kimyasal pire öldürücüler devreye girer. Pire istilasını kendi yöntemlerinizle çözmek oldukça zordur.

Pirelerin Sevmediği Doğal Kaçırıcılar Nelerdir?

Hayvanların pire sorunlarına karşı tedavisi ve korunması için organik tedavi yöntemleri uygulamak istiyorsanız sirke ve sarımsak kullanarak pirelerin hayvanlarda verdikleri zararları bir nebzede olsa ortadan kaldırmanız mümkündür. Suya sirke damlatarak, kedi ve köpeklerin üzerinde yaşayan pirelere karşı spreyli bir araç yardımı ile sirkeli suyu onların üzerine sıkabilirsiniz. Bu şekilde üzerinde yaşayan pirelerden bir nebze kurtarmanız söz konusu olabilir. Sarımsak kokusu her ne kadar rahatsız edici olsa da, pireler için de oldukça rahatsız edici bir yanı vardır.

Ayrıca köpeğiniz için kullanacağınız pire şampuanına okaliptüs yağı damlatarak yıkamanız iyi bir pire arındırıcı etkiye sebep olabilir. Kimyasal içermeyen doğal çözümler her ne kadar işe yarasa da, pireleri ortadan kaldırmak için yeterli etiyi göstermez. Bu nedenle pire ilaçları kullanarak ortamdaki pirelerin arındırılması şarttır. Pire ilacı nereden alınır? Pire ilaçları nerede satılır? en etkili pire ilaçları nelerdir? en fazla araştırılan konuların başında gelmektedir.

Bayer Pire İlacı pireler için özel üretilmiş olmasına karşın bireysel mücadeleye pek imkan vermediği için uzman pire ilaçlama firmalarına pire ilaçlaması yaptırmak gerekir. Pire ya da böcek ilaçlama olsun her ilaçlama şeklinin bir püf noktası vardır. İşinin ehli olan pire ilaçlama servisleri ile çalışmak pirelerden kurtulmanın en etkili yoludur. Pire ilaçlama tekniği kokusuz pire ilaçlarından çok kokulu pire ilacı kullanılarak yapılmaktadır. Pire ilaçları çok keskin kokuları ve ani öldürücü etkileri ile bireysel pire mücadelesini imkansız kılar.

Güçlü kimyasalların verebileceği zararlar dikkate alındığı zaman bilinçsizce pire ilaçlaması yapmaya kalkışmak ciddi pire ilacı zehirlenmelerine sebep olabilir. Bilinen en etkili pire ilacı, hiç kuşkusuz yakıcı etkili pire ilaçlarından olup hem ani öldürücü etkisi hemde uzun süre kalıcılığı nedeni ile ancak profesyonel pire ilaçlama firmalarınca uygulanır. Astek pire ilaçlama şirketi olarak profesyonel pire öldürücü kimyasallar kullanarak en kısa sürede yaşam alanlarınızdaki pireleri yok ediyoruz.

Pire İlaçları Nasıl Uygulanır?

Açık alanlarda toprak yüzeyler ve aşırı kalabalık mekanlarda pirelere karşı spreyli ilaçlama yapmak gerekir. Kokulu özellikteki bu ilaçlar ani öldürücü etkileri ile pirelerin sert kabuğuna kolayca etki etmekte ve pireleri bu bölgeden arındırmaktadır. Pire ilaçlama yöntemleri içinde şüphesiz en etkili olanı sisleme pire mücadele şekli olup özellikle kapalı mekanlardaki pireleri çok kısa sürede yok etmektedir. Dairede pire ilaçlaması ile bahçede pire ilaçlama çok farklı olup kullanılacak pire ilacı kadar uygulanacak yöntem ve ilaçların dozu çok iyi ayarlanarak yapılmalıdır.

Ahşap yüzeyler, tozlu mekanlar, halı arası, depolar ve tekstil atölyeleri pirelere en fazla yaşam imkanı sunan alanlar olup buralarda pireler çok hızlı ürer ve kısa zaman içinde içinden çıkılamaz bir şekle dönüşür. Daire içinde çok fazla mobilya ve kumaş kaplı eşyalar olduğu için dairede pire şikayetleri çok etkili yöntemler ile yapılmak zorundadır. Sırt pompası ve kokusuz ilaç kullanmak dairedeki pireleri yok etmek için yeterli olmaz. Pireler dirençli yapıları ile çok kolay ilaçlara direnir ve kolayca saklanırlar.

Ayrıca pire larvası ve pire yumurtaları yetişkin pirelere oranla çok daha zor ortadan kaldırılabilmektedir. Bu tür zararlıların saklandıkları bölgeler dahil her tarafa nüfuz eden ulv pire ilaçlama şekli ile çok daha etkili bir biçimde alan ilaçlanmalıdır. Depolar ve aşırı yoğun bölgelerde ara bölgelere saklanıp üreyen pirelerin imhası için sırt pompası ile yapılan ilaçlama çokta fazla etkili olmaz. Pire İlacının Özelliği mutlaka ani öldürücü ve yakıcı etkiye sahip olmak zorundadır. Pek çok ilaçlama firması kokusuz ilaçlar ve ucuz pire ilaçları kullandığı için pireler ile mücadelede başarısız olmaktadır.

Pirelere karşı ilaçlama bilinçli olarak profesyonel ekiplerce yapılmak zorundadır. Ayrıca sokak hayvanlarının bina etrafı ve apartman bodrumlarından uzak tutulması gerekir. Evdeki evcil hayvanların aşısı yaptırılmalı pire tasması, yada pire tozu, pire damlası gibi pire önleyici uygulamalardan geçirilmesi ortamdaki pirelerin arındırılmasında önemli etkendir. Pire ilaçlama kapsamlı bir uygulama gerektirdiği için ev ilaçlama ile hayvanların pireden arındırılması aynı zamanda yapılmalıdır. Fare İlaçlama Fiyatı yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir