0 542 799 13 13

Pire İnsanı Isırır Mı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pire İnsanı Isırır Mı? pire ilaçlama yaptıran pek çok insanın gülümseyerek baktığı bu soru aslında daha önce sorun yaşamış oldukları içindir. Pireler tarafından ısırılan ve geceleri uykusuz kalan insanların pireler ısırır mı sorusuna bakışı aman benden uzak olsun tarzında belki de hiç istemeyecekleri bir sorundur. Özellikle hassas tenli kişilerin pire ısırması nedeni ile ciltlerinde meydana gelen tahrişler ve yaşadıkları şiddetli kaşıntılar yüzünden ne kadar zor bir durum olduğunu gayet iyi bilirler.

Evlerde görülen pireler ısırır mı? aslında pire ısırması ilk anda hissedilmez. Pirenin salgıladığı sıvı ısırma esnasında pek anlaşılmaz ancak daha sonra ısırılan bölgede ciddi yanma ve kaşınmalar meydana gelir. Bilinen tüm pire çeşitleri asalak parazitler olup hayvan ve insan kanıyla beslendikleri için ısırmak zorunda olan haşere türleridir. Pire ısırması yanında insan vücudunda hareket eden pire türleri özellikle yaz aylarında insan vücudunun ısısı ile hareketlenen pirelerin vücut içinde sürekli hareket etmesin sağlar.

Buna bağlı olarak şiddetli kaşınma hissi oluşur. Vücutta iç çamaşırlar ve elbiselerin arasında gizlenen bir iki pire zararlısı bile insan teninin terlemesi sebebiyle sanki onlarca pire varmış ve durmadan ısırıyor hissi vererek insanın sürekli kaşınmasına neden olur. Pire ilaçlama bu nedenle çok erken alınmalıdır. Pirelerin zararları sağlık yönünden olduğu kadar, psikolojik açıdan da hayli problem içerir. Pire kan emici bir hayvan olduğu için kan emerken hortumunu deriye saplar ve kan emer.

Pire Isırması Neden Gece daha Çok Olur?

Gece yatarken pireler tarafından ısırılmak elbette pire sorunlarının en fazla yaşandığı yerler arasında bulunan yatak odalarında pire ısırmasının doğal olmasıdır. Pire bulaşması yatak ve nevresimler de ciddi oranda görülür. Geceleri pek farkına varmayan insanlar uyandıkları zaman vücutlarının çeşitli yerlerinde pek çok kızarık ve kaşınma dürtüsü ile oldukça sıkıntılı duruma düşerler. Sıcak yatak pirenin daha aktif olmasına ve yumurtanın çok daha çabuk olgunlaşmasına yol açar.

Sıcak geçen yaz aylarında insanların yatarken uykularının kaçmasına ve sabaha kadar yatakta adeta işkence çekmelerine neden olan pireler görüldükleri ilk andan itibaren kapsamlı bir pire ilaçlaması yaptırılarak yok edilmeleri gerekir. İnsanlara ciddi huzursuzluk yaşatan istenmeyen haşere türüdür pire çeşitleri. Siyah minik böcekler evlerde hızla üredikleri için kısa zamanda insanları ısırıp kaşındırmaya başlarlar. Pire larvaları yatak ve evlerde çok daha hızlı çoğalır.

Pire ısırması oldukça sıkıntı verdiği için bacaklardan başlayarak vücudun değişik bölgelerinde kabarma, kızarma ve kaşınma nedeni ile ciltte sulu yara oluşmasına sebep olur. Pire ısırmasına ne iyi gelir? diye düşünen kişiler için hemen belirtelim ısırılan bölgeyi kolonya ile ovmak, ılık su ile yıkayıp nemlendirici krem sürmek biraz olsa bile bir rahatlamaya sebep olur. Ancak pire istilasına uğrayan mekanda çok fazla pire ısıracağı için pekte faydası olmaz. Pire İnsanı ısırır Mı? merak edenler pireden kurtulmada acele etmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir