0 542 799 13 13

Pire Isırığı Neyle Geçer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Pire Isırığı Neyle Geçer? ve pire ısırığı tedavisi belki de yaz ayında pire ısırması sonucu pek çok kişinin aradığı bir yardımdır. Böcek İlaçlama yapılmadan önce pire ısırığı alerjisi yaşayan insanların şiddetli kaşınma hissi yaşamaları ciddi rahatsızlık verir. Bebeklerde pire ısırığı daha fazla tahriş ve kabarmaya neden olduğu için bebek ve küçük çocuklar ciddi sıkıntı çekmektedir. Pire yavrusu olarak bilinen minik pire pupaları aslında yetişkin pirelere oranla çok daha zor imha edilen özellikleri ile çok etkili bir pire ilaçlaması gerekir.

Pire ısırığı tedavisi doktor yada ilaç kullanılarak yapılmaz. Ancak pire ısırması ile oluşan kaşıntı ve kabarıklığın hafiflemesi için bazı ufak tedbirler alınarak pire kaşıntısı azaltılabilir. Öncelikle pire ısıran bölgeler kesinlikle kaşınmamalıdır. Tırnaklardaki mikroplar pire kaşınması sonucu kaşıdığınız yerde sulu yara oluşmasına yol açabilir. Doğal pire ısırığı tedavisinde kullanılan bazı bitkiler pire ısırıklarını geçirmede son derece faydalıdır. Ayrıca ılık su ile yıkamak ve buz kompresi uygulamak faydalıdır.

Pire Kaşınmasına Ne İyi Gelir?

Pire kaşınmasını hafifletmek için kolonya sürmek ve ısırılan bölgeyi ovmak iyi gelebilir. Ayrıca ılık bol su ile yıkanmak pirenin ısırdığı insanı rahatlatacaktır. Bebeklerde pire ısırığı alerjisi daha sancılı geçeceği için ısırılan bölgeye nemlendirici krem sürmekte iyi gelebilir. Pire kaşınması sıcak havada çok daha fazla yaşandığı için serin ortamlar insanların rahatlamasına yardımcı olur. Pireler hastalık bulaştırma riski yüksek haşereler olduğu için pirelerden korunmak oldukça büyük önem taşır.

Bebeklerde pire ısırığı önemli rahatsızlıklara yola açmaktadır. Bu nedenle pire görülen mekanlar bir an önce ilaçlanarak kedi piresi ve köpek piresi gibi zararlı pireler imha edilmek zorundadır. Pire ısırmaması için ne yapılır diye soranlar için cevabımız bir an önce ev ve binada pirelere karşı ilaçlama yaptırmak olacaktır. Aslında pire ısırığı neyle geçer? diyorsanız tedavisi pekte olmayan bir durum olup pire şikayeti bitince pirelerin ısırması diye bir sorunda kalmaz. Pire kaşıntısından kurtulmak için doğal yöntemler faydalıdır.

Pireler Nasıl Önlenir?

Pirelerden kurtulmanın en etkili çözümü ise ilaçlama ile evdeki pirelerin yok edilmesi olacaktır. Yaz dönemlerinde kedi ve köpekler ciddi pire bulaştırma riski taşıyan hayvanlar olduğu için özellikle sokak hayvanlarının barındığı yerler ve binalara girip çıktıkları bölgeler ciddi pirelenme problemleri oluşturmaktadır. Doğum yapan kedi pire basmasında en önemli unsur olup adeta binayı ve bahçeyi pire istilasına maruz bırakır. Bu yazımızda pire kaşınmasına ne iyi gelir? pire ısırığı neyle geçer, tedavisi var mıdır kısaca değinmeye çalıştık.

Pire ilaçlama yaptırmak erken müdahale için büyük öneme sahiptir. Bahçe ve binalar böcek ilaçlama firmaları tarafından pirelerin yok edilmesi için kokulu pire ilaçları kullanılarak kapsamlı bir şekilde ilaçlamadan geçirilmelidir. Pirelerin evlere bulaşmaması için mutlaka önleyici çözümler almak gerekir. Evcil hayvanların kontrol edilmesi evin temiz tutulması pire mücadelesinde etkilidir. Ayrıca açık alanlarda pire ile mücadele yapmak binalara pire girişini ortadan kaldırır. İlaçlama pireler için kokulu yöntemle yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir