0 542 799 13 13

Pire Isırığının Zararları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pireler insan kanı emerek beslenen insanlara zararlı haşerelerdir. Pire Isırığının Zararları çeşitli şekilde insanlar için kabus haline gelebilmektedir. Pire ısırması daha çok geceleri karşılaşılan bir durum olması yanında gündüz günün her vaktinde ısırıp kaşıntı yaparak insanlarda ciddi huzursuzluğa yol açarlar. Pire ilaçlama yapılmadan asla sona ermez. Pire ısırığının zararları ilk olarak cildin kızarıp kabarmaya başlaması olarak ortaya çıkarken kısa süre içinde ciddi şekilde kaşınmaya sebebiyet vermektedir.

Daha sonraki aşamalarda özellikle hassas tenli kişilerde cilt alerjisi ve yaranın intihap kaparak sulanmasına ve ciddi komplikasyonlara sebebiyet verir. Ayrıca pire ısırığının zararları arasında hastalıklı bir hayvan yada ısırdıkları insanlardan emdikleri kanın sağlıklı bünye ile teması halinde sağlıklı bireylere mikrop bulaşmasına ve hastalık yayılmasına neden olabilmektedirler. Pire ısırmasının tehlikesi hem hastalık kapma yönünden hemde hemde ciddi cilt problemleri bakımından hiçte istenmeyen bir özelliğe sahiptir.

Yaşanan bu pire ısırma durumları insanların son derece huzursuz olmalarına uykusuz kalıp bünye olarak zayıf düşmelerine neden olmaktadır. Bu sebeple pire ısırmasının tehlikesinden korunmak için pirelerin mekanlardan temizlenmesi gerekir. Pire üremesine neden olan kedi ve köpeklerin gerekli aşılama yada pire tasması kullanılarak kontrol altında tutulması olası pire bulaşmasını önlemekte son derece önemli etkiye sahiptir.

Kedi Piresinin Zararları Nelerdir?

Pek çok insanın kabusu haline gelen kedi piresi sorunları havaların ısınması ile hiç ummadıkları bir zamanda yüz yüze gelebildiği sorunlardır. Geceleri yatarken sürekli ısırılma ve kaşınan problemlerinin ortaya çıkmasına ve kan emen zararlı pirelerin insan teninde ciddi yan etkilere sebep olmasına sebep olur. Kedi piresi ısırığının zararları nelerdir? elbette daha önce pire tarafından ısırılmamış bir insanın bilmesi pek mümkün olmayan bir durumdur.

Pire şikayeti yaşanan mekanlarda pireler ile etkin mücadele edilmesi şarttır. Pirelerden kaynaklanan rahatsızlıkların bir an önce ortadan kaldırılması için kokulu pire ilaçlama yöntemleri ile pire mücadele hizmeti alınması şarttır. Pire ısırmasının tehlikesi hem cilt üzerinde hem psikolojik hemde çeşitli hastalık mikroplarının pire ısırması sonucu insanlara bulaşıp çeşitli riskleri insanlara taşımaktadır.

Astek böcek ilaçlama ekibi olarak pire ısırığının zararları ile karşılaşmamak için pire görülen alanların hiç vakit kaybetmeden ilaçlanmasını önermekteyiz. Özellikle binaların etrafı, bahçe yada binaların zemin katlarında sokak kedileri gibi başı boş dolaşan hayvanların görüldüğü bölgelerde önleyici pire ilaçlama yapmak gerekir. Pire sorunlarına karşı çözüm amaçlı pire mücadelesi yaptırmak sağlığınızı pirelerin neden olduğu zararlardan korumak için en etkili yöntemdir. Evde Kalorifer Böceği Neden Olur? biliyor musunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir