0 542 799 13 13

Pire Neye Gelmez

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Pire Neye Gelmez? Evdeki pireleri ne kaçırır? ve benzeri aramalar insanların en yoğun sorguladığı konuların başında gelir. Böcek ilaçlama uygulamaları içerisinde pireler ile mücadele en fazla yapılan ve insanların en fazla sorun yaşadığı şikayetlerin başında gelir çoğunlukla köpek ve kedi gibi evcil hayvanlar yardımı ile evlere doluşan pire çeşitleri insanlar için zamanla kabus haline gelirler. Pire türleri kan emici parazitler oldukları için insan ve hayvanlar ısırarak kan emer, vücutlarındaki dikensi yapı nedeniyle çok ciddi anlamda rahatsızlığa sebep olurlar.

Ayrıca üzerinde yaşadığı canlının kanındaki mikropları ver çeşitli hastalıkları kan emmek için bulaşacağı yeni konakçıya taşıyarak kan yolu ile potansiyel hastalık bulaştırma işlevi görürler. İşte burada pire neye gelmez? benzeri sorular insanların zihninde ciddi anlamda yer eder. Evde pire sorunu yaşayıp çektiğiniz sıkıntılar zahmetler sorunca yeniden uğraşmak zorunda kalmamak için elbette insanlar ciddi şekilde tedbir almaya çalışırlar.

Pireler ile mücadele bireysel olarak kesin olarak çözüm olmayacağı için boşa vakit kaybetmeden profesyonel pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmelidir. Pire neden kaçar? Pirenin sevmediği kokular nelerdir? dilerseniz kısaca değinerek size yardımcı olmaya çalışalım. Unutulmaması gereken pirenin hiç hoşlanmadığı bir şey olan temiz bir mekan ve aydınlık ortamlar pireyi ciddi anlamda zorlar. Ayrıca evin düzenli olarak elektrik süpürgesi ile süpürülmesi yerlerin silinmesi pirelerin yaşamını sürdürebilmesi için elverişli bir ortam oluşturmayacağı için varlık gösteremez.

Doğal Pire Kaçırıcılar İşe Yarar Mı?

Pire ilaçlama en kesin çözümdür ancak buna ek olarak pireleri kaçılabilecek farklı yöntem ve uygulamalar da mevcuttur. Pirenin sevmediği kokular arasında elma sirkesi, Limon gibi doğal malzemeler bulunmaktadır. Elma sirkesini için temiz bir sprey şişesi edinmek, yarı su, yarı elma sirkesi koyarak çalkalayarak, kedi, köpeğin üzerine sıkmak pireler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Evcil hayvanlar üzerine sıkılan sirkeli suyun pireleri kaçırma etkisi vardır.

Kimyasal özellikte olmaması, zehirli bir içerik bulunmaması evcil hayvanınıza zarar vermeyecektir. Kedi ve köpeğin üzerine sıkılacak limon ve sirkeli su pirelere nüfuz edecek limonlu ve sirkeli su pireleri ciddi anlamda kaçıracaktır. Limon kabukları ile beraber limon dilimlerini suyla karıştırıp pire spreyi elde edebilirsiniz. Limon suyu ile kedi ve köpeğin tüylerini iyice yıkarsanız faydalı olur. Kedi ve köpeği sıcak ılık suda yıkayın ve tarakla tüylerini güzelce tarayın. Bu hayvanın tüyleri arasındaki pirelerin düşmesini ve dökülmesini sağlar. Bir başka yöntem de sofra tuzudur.

Sofra tuzunu ince bir tülbentin içine ya da bayanların kullandığı ince külotlu çorabın içerisine koyarak yatak altlarına, duvar diplerine ve dolap içlerine yerleştirirseniz bu pireleri uzak tutar. Ancak tuzu çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerlere koymayı unutmayın. Lavanta pirelerin hoşlanmadığı bir kokudur. Kaynatarak elde ettiğiniz suyu evin köşelerine yerleştirirseniz koku pireleri kendinden uzak tutar. Pireler ile mücadelede en etkin olan hiç kuşkusuz sisleme pire ilaçlama yöntemidir. Yardımcı doğal pire ilaçları ve pire öldürücüler kısmi çözüm sunar.

Temiz Evde Pire Olur Mu?

Temiz ortamlar pirelerin sevmediği yerlerdir. Bu nedenle evdeki nevresim, yastık kılıfları, çarşafları, sıcak suyla makinede yıkamak problemlerini en aza indirecektir. Ancak temiz evde pire olmaz diye düşünmek son derece yanlıştır. Pireler kedi ve köpekler üzerinde eve bulaşabildiği için beslediğiniz evcil hayvanların da yardımıyla evlere doluşur. Evi ne kadar temiz tutarsanız tutun yine pire sorunu oluşacaktır. İnsanlar pire suda boğulur mu? Pire için sirkeli su çözüm olur mu? gibi pek çok arayışlara yönelirler.

Bunda pirelerin verdiği rahatsızlık ve ciddi anlamda kaşınma etkili olur. Evde pire var nasıl kurtulurum? Pire için bitkisel çözüm mümkün mü? diyorsanız ufak tefek tedbirler ile pirelerin uzaklaşmasına sebep olabilirsiniz. Pire nasıl olur? evde pire etkinliği nasıl kırılır? diye arayış içinde olanlar için pire için bitkisel çözüm yolları mevcuttur. Ancak öncelikle pire neden olur? iyi anlamak önemlidir. Evcil hayvanlardaki pireden nasıl kurtulunur? kısaca bilgilendirme oldukça yaralı olacaktır. Evde pirenin varlığı bütün evcil hayvanları etkileyen oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Ortamdaki pireleri önlemek için bitkisel doğal ilaçlar nelerdir? pire spreyleri nasıl yapılır kısaca değinelim. Evcil hayvanlar için pire kaçırıcı önlemler sadece geçici bir etkinlik sağlar. Bilindiği gibi günümüzde ilaçlama firmaları içinde pireler ile mücadele eden çok etkili ve kapsamlı çözümler sunan profesyonel firmalar mevcuttur. Ancak her zaman maddi durumunuz yeterli olmayabilir, ya da aynı şekilde müdahale edilmesi mümkün olamamaktadır. İşte bu gibi durumlarda evde yapılacak malzemelerle kısa süreliğine de olsa pireleri engellemek mümkündür.

Evcil Hayvanlardaki Pireleri Önleme

Limon ve sirkeli su evcil hayvanların üzerindeki pireleri engeller. Bu uygulamalar evcil hayvanlara ve size zarar vermeyecektir. Karışımında kimyasal olmadığı için oldukça faydalıdır. Bilindiği gibi sirkenin her şeye faydası olduğu belirtilmektedir. Sirke için ne söylerseniz söyleyin onun faydalarını gerçekten de saymakla bitmez. İnsanlardan evcil hayvanlara kadar oldukça geniş bir kitleye sirkenin faydaları mevcuttur. Kedi ve köpeğinize banyo yaptırırken elma sirkesi kullanmak, hayvan tüylerindeki pireleri tarayıp arındırmak için de sirkeli su oldukça idealdir.

Kedi ve köpeğin kıllarındaki pireleri yok etmek için mükemmel bir tedavi şeklidir. Bu işlemi yapmadan önce hayvanınızı normal şampuanla suda yıkayın. Duruladıktan sonra bir fincan sirke’yi ağzına ve gözüne gelmeyecek şekilde tüylerinin üzerine dökün. Pirelerin hayvan vücudundan tam olarak arındırılmasını sağlayabilmek için 5 10 dakika civarında sirkeli suda bekletip ardından bol su ile durulamalısınız. Evcil hayvanın üzerindeki pireleri arındırmak için tarak yardımıyla tüylerini taramak üzerinde oluşan pireleri dökmeye yardımcı olur.

Bu işlemi her banyo esnasında uygularsanız kısa bir zaman sonra hayvanın üzerinde pire kalmadığını görürsünüz. Pirelerin hiç sevmediği bir koku limondur. Pireler limon kokusundan adeta nefret eder ve hiç sevmez. Dolayısıyla pirelerin sevmediği kokuların en başında limon gelir. Ev yapımı ve engelleyici olarak limondan faydalanabiliriz. Pireyi temizlemek için limonlu su ince doğranmış limonları dilimleyerek suya eklenir. Ardından ocağın üstünde bir süre kaynadıktan sonra ocak kapatılır ve bir gece bu karışım beklemeye bırakılır.

Limon Parazit Dökücü Özelliktedir

Bu karışım boşaltılıp tüylerine ve cildine sıkılır. Ancak bu esnada gözleri ve burnuna gelmemesine dikkat etmeniz gerekir. Bazı durumlarda limon hayvanın vücudundaki pireleri tam olarak engellemez. Bu nedenle bu işlemi Haftada 2 defa tekrarlamak evinizi limonlu su ile temizlemek oldukça faydalıdır. Pirelerin sevmediği başka bir koku pelin otu dur. Anti parazit özellikleri ile bilinen bu bitki hastalıklara karşı mücadelesinde yardımcı olur. Evcil hayvan için oldukça ideal bir tedavi olarak dikkat çeker. Bu bitkiyi iki şekilde kullanabilirsiniz.

Çatıya ya da ya bahçeye dikmek evin içine kanepe altına koymak pireleri uzak tutar. Diğer kullanım şekli ise kurumuş otlardan torbalar yaparak evcil hayvanların yaşadığı yerlere bırakılır. Hayvan yatağına yakın koyarsanız pireleri dağıtır. Pire neye gelmez? elma sirkesi banyosu pireleri yok eder. Bilindiği gibi elma sirkesinin mantar önleyici ve Antibiyotik özellikleri mevcuttur. Sirke kedi ve köpek gibi evcil hayvanların tüylerinin dezenfekte ederek pirelerin yok edilmesinde sağlar ancak tüylerin tamamen temizlenmiş olması çok önemli bir konudur.

Parazitlerden kurtulsa bile küçük pideler hala varlığını sürdürebilir. Elma sirkesi kullananlar aynı şekilde enfeksiyon riskini minimuma indirir. Limonlu su pireleri uzaklaştırır. Pelin otu pireleri kaçırır pirelerin hayvanlar üzerindeki varlığını en aza indirir. Kekik yağı aynı şekilde pirelerin sevmediği bir kokudur ulaşılması güç yerlere uygulamak için oldukça ideal bir malzemedir. Evdeki pireleri yok etmek için öncelikle etkili bir ilaçlama yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Atlas Türk İlaçlama İle Pirelere Son

Şayet ilaçlama yaptırana kadar pirelerin her tarafa yayılmasından endişe ediyorsanız evi güzelce temizlemek, sirkeli ve limonlu su ile evi silmek pirelerin olabileceği yerlere tuz serpmek onları ortaya çıkarır. Pireler ile doğal mücadele belirli şartlarda evcil hayvanlar üzerinde etkisini gösterir. Ancak mekanındaki pireleri yok etmek için doğal pire kaçırıcılar istenilen sonucu vermez. İşte bu durumlarda böcek ilaçlama firmaları içerisinde profesyonel pire İlaçlama işi yapan ekiplerden destek almanız şarttır.

Evi pirelerden arındırmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle bu işin uzmanlarından destek almak şarttır. Pire sert kabuklu zıplayarak hareket ettiği için kolay kurtulan bir haşeredir. Kapalı mekanlarda hem sisleme ilaçlama hem de spreyli olarak pirelere karşı mücadele verilir. Açık alanlarda püskürtme şekilde pire mücadelesi yapmak daha etkilidir. Unutmayın pireler son derece sağlık düşmanı haşereler olup hem insanların hem de evcil hayvanların ciddi şekilde hastalık kapmasına sebep olabilir. Bu nedenle pirelerin bir an önce yok edilmesi şarttır.

Kedide pire neye gelmez? evdeki pireyi nasıl kaçırırım? evcil hayvandaki pire nasıl temizlenir? gibi arayış içinde iseniz bizden destek alın. Evinizdeki pirelerin yok edilmesi içinde Atlas Türk ilaçlama firmasından etkili ve kalıcı pire ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Pireler hastalık bulaştırması olağan parazit asalaklar olup insan ve hayvan sağlığı açısından son derece tehdit içeren bir türdür. Bu nedenle zaman geçirmeden Evdeki pireleri yok ettirmeniz şarttır. Pire ilaçlama için bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir