0 542 799 13 13

Pireler İle Doğal Mücadele

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pireler İle Doğal Mücadele hakkında söylenebilecek en önemli söz pirelerin daha fazla çoğalması ve mekanı istila etmeye başlamasından ileri geçemeyeceğidir. Pire mücadelesinin  mutlaka evlerde ve apartmanlarda zaman kaybetmeden pire ilaçlama hizmeti alınmasının zorunlu olduğudur. Bazı yazılarda pire ile doğal mücadele hakkında bir takım açıklamalar okuyan insanlar pirelerden korunmak için pirelerin verdiği rahatsızlık ve uykusuz kalma sonucu oldukça rahatsız olursunuz.

Doğal pire mücadelesi var sanıp denemeyi bir kurtuluş yolu olarak görse bile aslında hiç bir işe yaramayacaktır. Doğal pire mücadelesi var mıdır? diye merak edenlerin bu yazıyı okuduktan sonra pirelerin imhası için geç kalmadan deneyimli bir pire ilaçlama firması ile görüşmesi gerekir. Yaşadıkları pire şikayetlerinden korunmak için pire ilaçlaması yaptırmaları şarttır. Kokusuz ilaçlar başlangıç aşamasında kullanılırken pire kaçırıcı olarak pire için sirkeli su kullanılabilir.

Pireler İle Doğal Yollardan Mücadele Etmek diğer haşerelere oranla çok daha zorlu bir süreçtir. Bahçelerde ve binaların sığınakları gibi zemin katlarda sokak hayvanlarının girip buralarda yatıp beslenmeleri yada yavru yapmaları sonucu pire görülür. Binalarda pirelenme durumu çok sık görülen bir sorun olup özellikle kedilerin pire şikayetlerinde büyük etkisi vardır. Evde pire ile doğal mücadele hakkında ne yazık ki sonuç alınabilecek bir yöntem olmadığı için pire ile kimyasal mücadele yaptırılması zorunludur.

Pirelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Pireler gözle ilk bakışta pek görülemeyecek kadar küçük bir yapıya sahip olsalar da beyaz renkli kumaşlar ve zeminlerde kolayca fark edilirler. Ayrıca pireler zıplayarak hareket ettiği için sıçradıkları zaman dikkat çeker ve insanların pireleri görmesi daha kolay olur.  Halıların arasında, koltuk ve yatak içinde pire zararlısı hızla yayılıp insanlar için ciddi sıkıntı oluşturmaya başlar. Pireden kurtulmak için ilaçlama yaptırana kadar evi süpürmek ve sirkeli su ile yerleri silmek gerekir.

Zararlı Pireler İle Doğal Mücadele etmeyi düşünenlerin bilmesi gereken evde yada apartmanda ortaya çıkan pire şikayetlerinin yok edilmesi için öncelikle pirelerden kurtulmak için ne yapılmalı? bunun iyi analiz edilmesi gerekir. Doğru pire imha çözümleri almanın şartının da profesyonel pire ilaçlama servislerinden ilaçlama hizmeti almanın en doğru hareket olduğunun bilinmesidir. Pireler insanların ulaşamayacakları yerlere saklanır.

Geceleri meydana çıkan ve bir anda insan kanına yada diğer canlıların kan kokusuna gelen zararlı pireler özellikle insanlar uyurken ciddi ısırıklar sonucu her taraflarında kızarıklar ve kabarmalar oluşturduğu için oldukça sıkıntı vermektedir. Her tarafınızı ısıran pirelerden kurtulmak için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmek ve pire ilaçlama yaptırıp evlere yayılan pirelerin iyice üremesine fırsat vermeden pire ilaçlama hizmeti almak şikayetlerin sona ermesinde tek çözümdür.

Pire Çeşitleri Ve Mücadele Şekilleri

Yazımızın başında pire ile doğal mücadele olmadığını ancak pire ilaçlaması yaptırmanın çözüm olacağını anlatmıştık. Pirelerin çeşitleri, insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi gibi türleri olan pire zararlısı isimlerinden de anlaşılacağı üzere yaşadıkları canlıya ya da alanlara göre isimler almıştır. Pire çeşitleri ile mücadele farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir ancak özellikle yaşam alanlarında karşımıza çıkan pirelerin yok edilmesi için kokulu pire ilaçlaması yaptırmak pirelerden korunmak ve yok etmek için en etkili çözümdür.

Pireden kurtulmak hiç kolay değildir. Bireysel olarak pire ilaçlaması yapan pek çok insan baş edemediği pirelerden kurtulmak için pire ilaçlama yaptırmak zorunda olduğunu çok iyi bilmektedir. Çoğu insanın düştüğü hatalardan biride pirelerin imhası için kireçleme yapılarak baş edileceğini sanmasıdır. Ancak bu hiçte doğru değildir. Yaşadığımız pire şikayetlerinde insanların kireçleme yoluna gitmesinin hiç bir işe yaramadığını hatta pirelerin tozlar içinde daha kolay saklanıp ürediği iyi bilinmelidir.

Pirelerden Kurtulmak İçin İlaçlama Şart Mı?

Pireden kurtulmak için vatandaşlar çeşitli yöntemler dener, değişik ilaçlar kullanırlar. Doğal yöntemlerle pire ile doğal mücadele etmeye çalışırlar. Özellikle evcil hayvan besleyen kişiler, köpek ya da kedilerini bitkisel şampuanlarla yıkayarak pirelerden arındırmaya çalışırlar. Etrafa atlayabilecek olma ihtimalleri de düşünülerek halılar, hayvanların bulunduğu yerler yine bitkisel ürünlerle yıkanır.

Bu tür pireden kurtulma yolu yeterli olmadığı için pire ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olur. Pire çabuk üreyen, her yere yumurta bırakabilen haşere olduğu için pireler ile doğal mücadele yöntemleri kişiyi başarısız kılar. Büyük çaba gerektiren ve zaman kaybı olan bu yöntemler ile uğraşmak yerine pireden kurtulmak için pire ilaçlama daha mantıklı olup pirelerin yok edilmesi için püskürtme pire ilaçlama yöntemi yada sisleme pire ilaçlama şekli yapılmalı dır.

Pire ilaçlamasında kullanılacak ilaçlar kokusuz olmaktan çok kokulu özellikte olmalı bazı kişilerin dediği gibi kokusuz ilaçlar ve jel ilaçların pire üzerinde hiç bir varlık gösteremediği iyi kavranmalıdır. Kısacası Pireler İle Doğal Mücadele etmek imkansız olup etkili ve doğru pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Astek ilaçlama olarak pirelerin zararlarından bizi aradığınız ve ilaçlama talep ettiğiniz takdirde kolayca kurtarıyoruz. İlaçlamanın Evcil Hayvanlara Zararı Varmı? yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir