0 542 799 13 13

Pireler Nasıl Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

İnsanı Isıran Pireler Nasıl Beslenir?. İlaçlama firmaları için en fazla sorun olan zararlı haşerelerden bir olan pirelerin beslenme şekli kan emerek olduğu için yaz aylarında ev ve iş yerlerinde ciddi pire şikayetleri yaşanmaktadır. Pirelerin beslenme şekli iki türlü olup insan piresi, hayvan piresi ve kedi piresi gibi türler insan yada hayvanların kan kokusuna duyarlıdır. Kan emmek ve beslenmesini sağlamak için bu canlılara musallat olarak kanları ile beslenirler.

Bağ ve yaprak pireleri ile pamuk piresi ise daha çok bitkilerin özlerini emerek beslenen zararlı pire çeşitleri olarak dikkat çekeler. Pire ilaçlama firmaları için en önemli olan hiç kuşkusuz evlerde görülen pire türleridir.  Kum piresi, toz piresi, kedi ve köpek piresi, insan piresi gibi kan emici pireler insanlara ciddi rahatsızlık vermektedir. Pire özellik olarak kan kokusunu kurbanı daha kendine bir kaç metre kala algılayarak ani bir sıçrama ile konakçısının üzerine tutunmaktadır.

Bizim için en fazla önem arz eden hayvan pireleri ile mücadele konusu olduğu için apartman etrafı, binaların bodrum katları, çatı araları ve otoparklara giren evcil yada sokak hayvanları sıkıntı oluşturur. Buralara bulaşan ısıran pireler bu alanlardan geçen insanların bacaklarına tutunarak evlerin içlerine kadar yayılmaktadır. İlk defa pire sorunu ile karşılaşan insanlar doğal olarak Pireler Nasıl Beslenir? şeklinde bir düşünceye kapılmakta pirelerin beslenme şekli hakkında çeşitli makaleler okuyarak bilgi edinmeye çalışmaktadır.

Bilindiği gibi pire ısırması son derece rahatsız edici özellikte olduğu için pire bulaşması yaşayan evlerde yaşayan insanlar son derece huzursuzluk yaşamaktadır. Pirelerin yaşam alanları atıl bölgeler başta olmak üzere, tozlu yüzeyler, koltuk, yatak, halı, bahçede otların arası, toprak üzeri gibi bölgelerdir. Pireler ile mücadele bilinçli olarak doğru pire ilaçları kullanılması ile mümkündür. Ucuz pire ilaçları ile pirelerden kurtulmak mümkün olmaz.

Pire Isırması Nasıl Önlenir?

Şöyle bir düşünün. Evinize pire bulaştı ve sizi ısırıp olmadık durumlarda ciddi anlamda kaşınma hissi yaşamanıza ve ciddi huzursuzluk yaşamanıza neden oluyor. Bu son derece kötü bir durum olup insanın psikolojisini alt üst eder. Pireler insan veya hayvanlarda özellikle kedi ve köpek gibi insanlara en yakın yaşayan evcil hayvanlar üzerinde sıvısını enjekte ettiği noktada yaklaşık 30’un üzerinde ısırık bırakır. Sivri iğnesiyle konakçısından iştahla kan emer. Pire ısırığını önlemek ancak evdeki pirelerden kurtulmakla mümkün olmaktadır.

Pire ısırığı tedavisi için pire ısırığı olan yerlerin temiz su ve sabunla yıkanması ve ardından buz terapisi ya da amonyak, pamuk desteği ile kaşıntı sonrası pireler tarafından ısırılan bölgede oluşan acının azalması sağlayabilir. Kolonya ve benzeri ferahlatıcı malzemeler ve ılık bir duş almakta son derece rahatlatıcı etki sağlar. Pire ısırmasını önlemek için mekanda olan pirelerin imhası şarttır.

Ayrıca evde ve binada yaşayan kedi, köpek benzeri hayvanlarda pire bulaşması insanları doğrudan etkilediği için bu hayvanların pire tasma, ve pire aşısı ile düzenli bakımları yaptırılarak vücutlarında pire üremesi önlenmelidir. Ayrıca pire görülen mekanlarda zaman geçirmeden pire ilaçlama yaptırılmalı çok hızlı yumurtlayıp hızla üreyen pirelerin giderek mekanı istila etmesi engellenmelidir. Pire beslenmesi insanlar için son derece sıkıntılı bir süreç olduğu için en fazla bebekler, çocuk ve kadınlar pire ısırmasından olumsuz etkilenmektedir.

Pireler Nasıl Beslenir? diye merak edenlerin bu bilgiler doğrultusunda hareket etmesi bireysel olarak pire ile mücadele etmek yerine zaman kaybetmeden profesyonel bir böcek ilaçlama firması ile görüşerek kalıcı pire ilaçlama hizmeti alması şarttır. Pire haşeresi insanın huzurunu en fazla kaçıran böceklerden biri olup önlem alınması zorunludur. Apartman Böcek İlaçlama Fiyatları yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir