0 542 799 13 13

Pireler Nasıl İlaçlanır Nasıl Önlenir?

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Pireler Nasıl İlaçlanır Nasıl Önlenir? pek çok böcek türüne göre daha kapsamlı bir ilaçlama işlemi gerektiren pire ilaçlaması değişik şekillerde uygulanır. Açık alanlarda ve kapalı alanlarda farklı şekillerde değişik yöntemler ile pire ilaçlama yapılabilmektedir. Apartmandaki pireler nasıl ilaçlanır? dilerseniz apartman içi ve ortak kullanım alanlarında üreyen pirelerin ilaçlama ile yok edilmesi ve insanların dairelerine pire girmesini önlemek için pireler nasıl ilaçlanır bir göz atalım.

Apartmanda pirelerin ilaçlaması merdivenlerde kokulu ilaçlama ile yapılabilir. Ancak insanların uyarılması ve 1 saat kadar gereksiz yere dolaşmamaları söylenmelidir. Sırt pompası ile yapılan kokulu pire ilaçlamada kısa bir süre ilacın etkisi hissedileceği için astım rahatsızlığı ve nefes darlığı olanlar koridorlarda dolaşmamalıdır. Sisleme şeklinde pireler nasıl ilaçlanır? diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu yöntem bina içinde pek yapılmaz ancak ille de bu şekilde ilaçlama talebi olduğu zaman binada asla dolaşım olmamalıdır.

Kokusuz ilaçlama ile pirelere karşı mücadele yapmak sanıldığı gibi işe yaramaz. Kapalı alanlar yani daire içlerinde pire ile mücadele hem sırt pompası ile hem de ulv yöntem ile pire ilaçlaması yapılabilir. Dairede pire ilaçlama sonrası insanların en az 2 saat daireyi terk etmesi daha sonra bir o kadar havalandırıp temizlik yapması gerekir. Pireler halı, yatak, elbise, koltuk gibi her yere yayılır. Buralar dikkatlice ilaçlanması gerektiği için yüzeyler ilaç olacaktır. Bu yüzden pire ilaçlama sonrası temizlik şarttır.

Pire İlaçlama Teknikleri

Kokusuz ilaçlama ile pireler çok fazla kontrol altına alınamadığı için yoğun pire sorunu olan yerlerde kokusuz pire ilaçlaması kesinlikle tavsiye edilmeyen bir uygulamadır. Daire içindeki pireler nasıl ilaçlanır? sorusunun yanıtı sisleme ve mekanik yöntemle pire ilaçlaması yapılabilir olacaktır. Bilindiği gibi en etkili pire ilaçlama şekli sisleme ve kokulu pire ilaçlama uygulamasıdır. Pireler yerlerde ve halı, yatak gibi bölgelerde daha çok görüldüğü için sırt pompasıyla da yapılsa tüm yüzeylerin ilaçlanması şarttır.

Çok kalabalık mekanlarda ilaçlama daha zor olduğu için en iyisi dumanlı pire ilaçlaması yaptırmak olacaktır. Bahçedeki pireler için ise spreyli ilaçlama daha uygundur. Ancak mutlaka kokulu ilaçlama yapılmalı ve sırt pompası  şeklinde yapılmalıdır. Toprak zeminler daha fazla pire ilacı çeker. Bu nedenle özellikle yerlerin titizlikle pire ilaçlamasından geçirilmesi gerekir. Pire ilaçları çok kaliteli ve ani öldürme özelliğine sahip olmak zorundadır. Aksi halde ilaç kuruyunca pireler ölmeyecektir.

Toprak aralarında ve bitkilerin arasında yaşayan pirelerin kalıcı bir şekilde imhası sağlanmalıdır.  Pire ilaçlamasının püf noktası hiç kuşkusuz doğru pire ilaçlarının kullanılması ve kokulu ilaçlama yapılmasıdır. Evde pire mücadelesi erken başlatılmaz ise her tarafa yayılan ve yumurta yapan pire zararlısı çok daha zor önlenir. Pire ilaçlama deneyim gerektiren bir hizmet olduğu için eğitimli ilaçlama servisleri ile çalışılmalı amatör haşere ilaçlama yapanlardan uzak durulmalıdır. Pire nasıl çoğalır? yazımızı okuyarak pire hakkında bilgi edinmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir