0 530 667 01 19

Pireler Ne Yer Neyle Beslenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Pireler Ne Yer Neyle Beslenir? belki de böcek ilaçlama yaptıran herkesin bildiği bir konudur. Ancak aşina  olunmasına karşın pireler ne yer eve giren pireler neyle beslenir? şeklinde bilgi talebinde bulunan ve bu konuda araştırma yapan insanların bilmesi gereken bazı hususlar vardır. Pirelerin insan kanı dahil pek çok hayvan ve canlı kanıyla beslenip sadece kan emerek yaşadıkları malumdur. Kan emen pireler kısa bir süre sonra üreme hazırlığı yaparak pirelerin üremesi gerçekleşir. Kan emen pire yumurtlamaya başlar.

Bazı insanlar apartmandaki pireler neyle beslenir? hiç bir şey yemeden içmeden nasıl yaşarlar? şeklinde düşünüp merak ederler. Pire zararlısı kedi ve köpek gibi hayvanlardan kan emdikten sonra hiç bir şey yeme içme ihtiyacı hissetmez. Pirelerin ömrü çok fazla uzun olmadığı için pireler neyle beslenir? şeklinde merak edilen duruma belki de bazı pireler hayatları boyunca başka kan emmeye ihtiyaç hissetmeden yaşamlarını sürdürebilir. Tahta kurusu ile pire kanla beslenen ve uzun süre aç kalabilen haşeredir.

Konakçı olarak daha çok hayvanları tercih eden pire türleri zorunlu olmadıkça insanlara musallat olmaz. Ancak üredikleri bölgelerde çok sayıda pire olduğu için yeterli besin ihtiyacını karşılayamayan pireler süratle insanlara saldırır. Kan kokusuna aşırı duyarlı olmaları nedeni ile bir kaç metre öteden insanı algılayabilir. Siyah ve koyu renk kıyafetlerde pire bulaşmasını anlamak çok güçtür. Ancak beyaz ve açık renk kumaşta paçalarınızı pirelerin sardığını çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Pireler Neden Kan Emer?

İnsanları ısıran pireler neden insanları tercih eder diye bir soru akla gelebilir. Sadece insan kanı emerek yaşamlarının sonuna kadar başka bir şeye ihtiyaç duymadan yaşayabilen pire aslında zorunlu olarak insanlara musallat olur. Kan ile hayatta kalması üremek için beslenme zorunluluğu aç pireleri insanlara musallat eder. İnsan pireleri olarak nitelenen pire ev içinde halı araları, koltuklar, yatak içleri gibi alanlarda çoğalarak yaşam alanlarında şikayet sebebi olur.

Çoğu insanı ısırıp hastalıklı organizmaların insanlara bulaştırılmasında emdikleri hastalıklı kanların büyük oranda payı bulunur. Pire ilaçlama yaptırmanın önemini kavramayan insanlar belkide çocuklarının ve aile fertlerinin bir başka canlıdan emilen mikroplu kanda bulunan organizmaları kendi kanlarına karışması riskini sorgulamazlar. Isırılma ile ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına ve ihmal edilen küçük şeylerin nelere yol açabileceğine en önemli göstergedir.

Pire beslenme şekli kan emerek olduğu için evlerde insan ve evcil hayvanlara musallat olarak ciddi zarar verirler. Pirelerin istilasını önlemek için pirelerin görüldüğü mekanlarda çok etkili pire ilaçlaması yaptırılmalıdır. Pire ısırmasından korunma ancak yaşam alanları ve etrafında görülen zararlı pirelerin yok edilmesi ile mümkündür. Pire yumurtaları, pire pupaları kullanılan böcek ilaçları ile yeteri kadar yok edilmez ise kısa sürede yeniden pire oluşumu hızlanır. mutlaka önlem alınmalıdır. Pireler nerelere yuva yapar oldukça karmaşıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir