0 530 667 01 19

Pireler Nerelere Yuva Yapar

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Pireler Nerelere Yuva Yapar? belki de en çok merak edilen konular arasındadır. Evde bir anda ortaya çıkan zararlı pire insanları ısırır ve kaşındırarak huzursuzluk meydana getirir. Aslında pire diğer haşere türleri gibi duvar aralarına, kapı pervazlarına yada taş altlarına yuva yapan bir haşere türü değildir. Yaşam alanlarında görülen pireler özellikle evde pireler nere yuva yapar? bunun bilinmesi gerekir. Pire zararlısı ev içine girdiği zaman kısa sürede üreyerek çoğalır ve böcek ilaçlama yaptırmayı zorunlu kılar.

Örnek verecek olursak fayans döşeli yerlerde pek fazla pire bulunmaz. Aynı şekilde parke üzerinde pireye pek rastlanmaz ancak halı üstleri, koltuk ve kanepeler, yatak, ve elbiselerin arasında pireler daha kolay saklanır ve pire hızla üremeye başlar. Bu alanlarda pire saklanma konusuna en iyi örnek olacağı dikkat çeker. Çünkü pire görülen mekanlarda en fazla şikayet buralarda yaşanmaktadır. Pire kan emer ve sıkça yumurta bırakır. Evin kenarları, halı altı, koltuk, yatak, kıyafet ve tozlu alanlar pire saklanma bölgeleridir.

 Pireler oldukça minik olduğu için ancak zıpladığı zaman fark edilir. Elbette pirelerin yaşam alanı toprak üzeri, tozlu ortamlar, kumaş depoları, ve tüylü yüzeyler olup pire haşeresi yuvalarını yani yaşam alanını buralara kurar. Ayrıca etrafta kendine beslenme imkanı sağlayacak bir konakçı olması bu zararlı için oldukça verimlidir. kedi, köpek, fare, tavşan benzeri hayvanlar pirelerin konakçısı olabilir. Pire insan kanını yeterli beslenme imkanı bulamadığı zaman tercih eder. Bu nedenle ciddi huzursuzluk verir.

Pirelerin Üreme Bölgeleri

Doğal olan her canlının yaşamasına en elverişli alana yuvasını kurması ve yaşam şartlarına elverişli yerlerde üremesidir. Pirelerin en fazla görüldüğü alanlar dikkat edilirse bodrum, kömürlük, çatı arası, kazan daireleri, otoparklar, sığınak ve kumaş depoları gibi yerlerdir. Buralarda gerek tozlu ortam gerekse kolay saklanma imkanı veren kumaş gibi moloz gibi malzemelerin aralarına daha rahat pire sakladığı bilinmelidir. Böcek ilaçlama şirketleri en sık bu saydığımız alanlarda pire ilaçlaması yapmaktadır.

Ev içinde ve binada pireler nerelere yuva yapar? en iyi bilen elemanları bünyesinde tutup doğru ilaçlama çözümler sunmakla mükelleftir ilaçlama servisleri. Gerek pire türleri ve gerek diğer böcekler hakkında yeterli bilgi ve uygulama kapasitesine sahip deneyimli elemanlar ile ilaçlama hizmeti sunulmalıdır. Donanımlı ekipler kalıcı ilaçlama hizmeti verdiği zaman yaptıkları her ilaçlamada en kalıcı ilaçlama çözümlerini insanlara sunup takdir edilirler. Daima bilinçli destek şarttır.

Pirelerin en fazla görüldüğü alanlar sokak hayvanları bulunan ev ve apartman etrafları olarak bilinir. Ancak pire zararlısı bir misafir yada bir canlı üzerinde kolayca uzak bir bölgeden taşınarak hiç pire olmayan bir mekana yerleşip üredikten sonra insanlara hayatı zindan eder. Pire kaşıntısı çok ciddi huzursuzluk veren bir durum olduğu için pirelerden korunma amaçlı pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Sağlığınızı korumak için minik zıplayan böceklerin yok edilmesi şarttır. Buda en iyi pire ilaçları ile mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir