0 542 799 13 13

Rutubet Böcekleri Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Rutubet böcekleri farklı tip ve boyutlarda görülebilmektedir. Rutubet Böcekleri Nasıl Yok Edilir? ilaçlama hakkında bilgi anlatmadan önce bu böcekleri biraz tanımakta fayda vardır. Gümüş renkli,pullarla örtülü gizemli böcekler arasında olan rutubet böceği çeşitlerinden biridir gümüş böcekleri. Hızlı hareket etmeleri ve parlak gri görünümleri ile dikkat çekerler. Her ortamda rahatça yaşarlar ama onlara rutubet böceği adını veren nemli ortamlar, yavruların gelişmesi için hem çok önemlidir.

Birde tespih böcekleri yani diğer bir bilinen adı top böcekleri vardır. Rutubetli ve pis ortamlarda oluşan bu garip böcek daha çok su baskınları ve lağım taşkınları gibi nedenler ile ortaya çıkmaktadır. Oldukça zararlı olan nem ve rutubet böcekleri ile mücadele insan sağlığının korunması açısından ciddi öneme sahiptir. Minik ve nokta kadar rutubet böcekleri son zamanlarda çokça şikayete yol açmaktadır.

Beyaz nem böceği olarak isim verdiğimiz bu minik haşereler küf ve nemden kaynaklanmakta ve titiz ev hanımlarını aşırı derecede rahatsız etmektedir. Rutubet Böcekleri Nasıl Yok Edilir? sorusuna en kestirme yanıt mekandaki nemin bertaraf edilerek etkili bir rutubet böceği ilaçlama yaptırılması olacaktır. Küf böcekleri ve rutubet biti olarak anılan bazen beyaz, bazen kahverengimsi ve siyah nokta şeklinde görülen minik rutubet böceğinden kurtulmak sanıldığı gibi kolay olmamaktadır.

Yapılan rutubet böceği ilaçlama uygulamalarında diğer rutubet böceği türlerine oranla çok daha dirençli ve yok edilmeleri oldukça zordur. Çoğu insanın beyaz toz böceği olarak bildiği bu böcek çeşidi aslında nem ve küften beslenip kısa zaman içinde mekanı istila etmektedir. Zıplayan özellikte ve vücudu diken şeklinde kıllarla kaplı oldukça küçük boyutlu bir böcek olarak fark edilmesi zordur.

Rutubet Böceği Isırır Mı?

Rutubet Böcekleri Nasıl Yok Edilir? diye araştırma yapan insanların yaşadıkları rahatsızlıklar farklıdır. Rutubet böceği ısırması tespih böceği ile gümüş böceklerinde söz konusu olmaz iken beyaz nem böceklerinde ciltte kaşınma ve alerjik belirtiler meydana gelmektedir. Ayrıca toz böceği olarak bilinen maytlar insanları ısırıp kaşındırma özellikleri ile dikkat çekerler. Nem böceği ısırığı nokta şeklinde kızarma ve kaşınma olarak ortaya çıkar.

Küçük bebeklerde solunum yolu rahatsızlıkları yaşanmasında en önemli tetikleyici zararlılar olan nem böceğinin yok edilmesi hem zor hemde büyük önem taşır. Nem böceği ısırması sonrası ciltte karıncalanma ve kaşınma hisseden insanların çoğu bu böceğin ilk başta farkına varamaz. Çok minik ve dikkatli bakılmadan fark edilmeleri oldukça güçtür. Tür olarak toz akarı ve maytlar ile aynı kökten gelmelerine karşın değişkenlik gösterirler.

Bazı insanlar nem böceği zehirli mi? nem böceği felç yapar mı gibi sorular yöneltse de bu böcekler zehirli olmadığı gibi felç gibi durumlara sebep olmazlar. Rutubet böceklerinden kurtulmak için öncelikle mekanın bol bol havalandırılması, güneş alması ve çok etkili bir şekilde sisleme yöntemle ilaçlanması zorunluluktur. Rutubet böcekleri nasıl yok edilir? diyenlerin şikayet ettikleri böcek türüne göre önlem alması evin temiz ve bol havalanması buna ilave olarak rutubetin kurutulmasını sağlamaları gerekir.

Ayrıca yaptırılacak rutubet böceği ilaçlama şekli bu böcekleri tam olarak ortadan kaldıracak özellikte olmalıdır. Tespih böceği ve gümüş böceklerine oranla çok daha zor kontrol edilen beyaz nem böcekleri ve minik küf böceği için kokusuz ilaçlama yada sırt pompası ile uygulama yapmak boşa çaba harcamaktır. Bu böcekler için buharlı böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Sıvı Böcek İlaçlama hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir