0 542 799 13 13

Sağlığa Zarar Vemeyen Ev İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Haşerelerin mekanlardan arındırılıp Sağlığına Zarar Vermeyen Ev İlaçlama yapılması profesyonellik gerektirir. İlaçlama çeşitli eğitim ve donanım kapsamında yapılan bir halk sağlığı hizmeti olmasından dolayı amatör olarak yapılamayacak kadar önemlidir. Pek çok insan böcek ilaçlama zehirlenmesi neden olur? ilaçlama zehirlenmesi yaşanmaması için neler yapılmalı? gibi oldukça önemli konularda araştırma yaparak insan sağlığına zararsız ilaçlama nasıl yaptırılır bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır.

Apartman ilaçlama ve ev ilaçlama en fazla talep gören hizmet olduğu için konutların böceklerden arındırılmasında haşere ilaçlama servisi hayati önem taşır. Yeni nesil haşere ilaçları ile birlikte daha rahat iş yeri ilaçlaması ve konut ilaçlama çözümleri alınabilmesine karşın kimi böcekler kokusuz ve jel böcek ilaçları kullanılarak asla yok edilemez. İlaçlamadan kaynaklanan zehirlenme daha çok bilinçsiz ve bireysel uygulamalarda yaşanmasına karşın, özellikle dumanlı ve kokulu böcek ilaçlama işin uzmanı olmayan kimselerce yapılması durumunda ciddi zehirlenme tehlikesi yaşanmasına yol açabilmektedir.

En Etkili İlaçlama Tekniği

Akrep, pire, tahta kurusu, tatarcık sineği, kertenkele, toz böceği, beyaz nem böcekleri, kuş biti gibi zararlılar gerek kokusuz böcek ilaçları ve gerek mekanik yöntem olan sırt pompası ile ilaçlanarak asla önlenemez. Bazı haşereler kokusuz ve jel ilaçlama teknikleri ile kolayca önlenmesine karşın zor ölen kimi haşere çeşitleri için ulv ilaçlama yapılması ve yakıcı özellikte kokulu haşere ilaçları kullanılmasını kaçınılmaz kılmaktadır. Ancak bu sağlıksız ve yasal olmayan ilaçlar kullanılmamak kaydı ile yapılmak zorundadır.

Astım hastası, bebek, yaşlı ve hamile kadınların olduğu mekanlarda böcek ilaçlama çok daha titiz ve tüm önlemler alınarak bilinçli bir şekilde uygulanmalıdır. İnsan sağlığına zararsız ilaçlama konusunda Atlas Türk ilaçlama firması olarak en kalıcı çözümleri en etkili haşere ilaçlarını kullanarak profesyonel bir anlayış içerisinde yapmaktayız.  Kokusuz sıvı haşere ilaçları mekanın özelliğine göre spreyli uygulama şeklinde mekanın kenar ve köşelerine ıslama yöntemi ile uygulanmakta ve bir hafta kadar ıslak temizlik yapılmadan bırakılması gerekmektedir.

Buharlı Böcek İlaçlama Yasak Mı?

Bazı durumlarda buharlı ilaçlama yapmak zorunlu hale geldiği için bu yöntemi uygulamak çok dikkatlice yapılmalıdır. Haşere ilaçları içerdikleri böcek öldürücü aktif maddeler ile etkinlik gösterir. Önemli olan kullanılan ilacın içerdiği böcek öldürücü insan sağlığı açısından kalıcı zararlar içermeyen kanserojen ve yasak bileşenler içermemesidir. Sağlık Bakanlığı onayı olmadan Ülkemize yasak kapsamında  olan ilaçların girişi yasaklanmış olup kaliteli ve güvenilir ilaçlar ucuz böcek ilaçları arasında asla yer almazlar.

Buharlı böcek ilaçlamanın zararları acemice ve amatörce kullanılması ile ortaya çıkan bir durumdur. Öncelikle ilaçlamadan önce açıkta gıda ve bebeklerin kullandıkları eşya ile oyuncakların olmaması içine ilaç damlama riski olan her türlü yiyecek maddenin muhafaza altına alınması gerekir. Ayrıca mekan belirli bir süre kapatılmalı ve gerekli havalandırma yapıldıktan sonra evde temizlik yapılarak günlük hayata dönülebilir. Sisleme ilaçlama tekniği genel bir böcek ilaçlama türü olup tüm böceklere etki eden bir yapıya sahiptir.

Profesyonel Haşere Kontrol Servisi

En zor önlenen haşere ve zararlıların yok edilmesi için sıkça kullanılmaktadır. Böceklerden kurtulmak için insan sağlığına zararsız ilaçlama yaptırmak elbette önemlidir. Ancak hemen her böcek ilacı olası tehlike sebebi olma kapasitesine sahip olduğu için kullanılan ilaçların yasal olması kadar ilaçlama yapan kişi ve servisin deneyimli ve donanımlı elemanlar ile haşere ilaçlama hizmeti sunması zorunluluktur. Böcek ilaçlama şirketi seçerken kullandıkları ilaçlar kadar uzman olup olmadıkları ve müşteri memnuniyetine verdikleri öncelikte sorgulanmalıdır.

Bazı büyük firmaların insanları ne denli mağdur ettikleri çoğu insan tarafından bizzat yaşanılmış bir durum olduğu için böcek ilaçlama şikayetleri insanların maddi kayıplar yaşamasına sebep olmaktadır. İnsan sağlığına zararsız ilaçlama ancak kaliteli ekipman, deneyimli ekip, bilinçli uygulama ve ilaçlama öncesi ve sonrası neler yapılmalı çok iyi bilen firmaların insanlara tam olarak neler yapmasını anlatmaları ile sorunsuz ve sağlıklı böcek ilaçlama yapmak mümkündür. Böcek ilaçlama özel önem ve uzmanlık gerektirir. Sağlığa Zarar Vemeyen Ev İlaçlama bilinçli yapılır. Gebze Böcek İlaçlama yazımızı okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir