0 542 799 13 13

Sarı Mutfak Böcekleri

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Sarı Mutfak Böcekleri kahverengi ve hamam böceği ile benzer görüntüye sahip bir böcektir. Kalorifer böcekleri, yumurtlama yöntemi ile hızla üreyip çoğalan bir böcektir. Bir kalorifer böceği ortalama olarak içerisinde 35 ile 40 adet yumurtanın olduğu paketler halinde yumurtlar. Bu paketlerin olduğu yumurtaları dişi Kalorifer Böcekleri sırtında taşır. Her yumurtlama döneminde 200 kadar yumurta yapan kalorifer böceğinin, yavruları 18 gün sonunda yumurtadan çıkarak yavaş, yavaş erişkin hale gelmeye başlar.

Kalorifer böcekleri çok sıcak ve nemli ortamlarda oldukça fazla görülmektedir. Kalorifer Böceği Yavrusu ilk aşamada benekli ve şeffaf bir görünümde olup zaman geçtikçe rengi kahverengi olmaya başlar. Kalorifer Böceklerinin Yuvalandıkları Bölgeler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafı mutfak dolaplarının araları ve parkelerin arasıdır. Çok çabuk üreyen kalorifer böceği sıvı, ve jel böcek uygulaması ile ilaçlanarak önlenebilir.

Sarı Kalorifer Böceği İle Doğal Mücadele pek başarılı olmadığı için mutlaka profesyonel ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği alınmalıdır. Kısacası Kalorifer Böceği İlaçlama uzman kişiler tarafından etkili böcek ilaçları ve bilinçli yöntemler ile yapılmalıdır. Kalorifer Böcekleri insanların yediği ve yemediği pek çok şeyi yiyebilmektedir. Bilindiği gibi hamam böcekleri her türlü pislik ve mikrobu bir yerden başka bir yere gerek vücutları ile gerek dışkı ve salyaları ile taşır.

Sarı Mutfak Böceklerinin Yaşam Süresi ortalama olarak 10 ay ile 15 ay kadar olup, bu süre içinde binlerce böceğin üremesine sebep olurlar. Diş Kalorifer Böceği çiftleşme zamanı gelince feromon olarak bilinen bir koku salgılayarak erkek kalorifer böceğini üreme için davet eder. Hamam böceği türlerinin pek çoğu tropikal yerlerde sıcak iklimlerde daha fazla yaşar. Sarı Kalorifer Böceği -32 dereceye kadar soğuk iklime dayanabilir. Ancak genelde sıcak bölgelerde çok daha fazla yaşadıkları bilinir.

Kalorifer Böceklerinin Yapıları

Kalorifer böceğinin baş kısmındaki 1 çift anten nem ve yiyecek tespitinde büyük önem taşır. Kalorifer Böcekleri bu antenleri yere dokundurarak yön ve yiyecek tayin edebildiği için böceklerin antenleri oldukça hassastır. En büyük yapılı kalorifer böceğinin boyu ortalama 15 santimetre kadar olup yaşadığı bölge güney amerika kıtasıdır. İki kanat arası uzunluğu 30 cm olan bu böcekler alışılmış olan türlere oranla oldukça iri ve heybetli görünür. Kalorifer böcekleri ayaklarında bulunan pençeler sayesinde duvara ve düz zeminlere kolayca tırmanabilir.

İskelet yapıları vücudunun dışında olan bu böcekler her türlü pis ve mikroplu bölgelerde yaşadığı için insan sağlığına ciddi oranda tehdit oluşturur. Kalorifer ve hamam böceklerinin kan rengi beyazdır. Ergin erkek bir kalorifer böceği 1.5 mm, ergin olan dişi kalorifer Böceği hamile ise 4.5 mm boşluğa kolayca sığabilir. Bu ise aslında hamam böceği ve kalorifer böceklerinin küçük boşluklarda bile kolayca saklanıp yaşam sürmesinde önemli etkendir.

Yeni kabuk değiştirmiş olan bir kalorifer böceğinin göz kısmı siyah olur. Bu böcekler açlığa bir ay dayanabilme kapasitesine sahiptir. Ancak susuzluğa daha az direnç gösterdiği için ortalama 1 hafta susuz olarak yaşayabilme özelliğine sahiplerdir. Kafası kopmuş olan bir hamam böceği 1 hafta sonunda susuzluğa yenik düşerek ölmektedir. Kalorifer böceğinin bir diğer ismi alman hamam böceği olarak bilinmektedir.

Çok pis olan mikrop taşıyıcı bu haşere çeşidi birçok bulaşıcı ve salgın hastalık mikrobunu da insanların tükettikleri gıdalara ve kullandıkları eşyalara bulaştırır. Sarı Kalorifer Böceğinden insanlara geçebilen bazı hastalıklar; Pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyon, dizanteri, gıda zehirlenmeleri olarak ortaya çıkar. İnsanı ısırmayan ve sokmayan kalorifer böceği labratuvar hayvanı olarak ideal olduğu için bazı araştırmalarda kullanılmaktadır. Kalorifer böceklerini 6 tane bacağı vardır. Dünyada 5000 civarında hamam böceği ve kalorifer böceği çeşidi yaşamaktadır.

Sarı Mutfak Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer Böceği Tablet Yemler ve doğal kalorifer böceği ilacı kullanılarak önlenemez. Kalorifer Böcekleri İle Mücadele etkin içerikli profesyonel hamam böceği ilaçları kullanılarak yapılmalıdır. Kalorifer böceği jeli yeni nesil böcek ilaçlarından olup kokusuz ve insan sağlığına zararsız olması nedeni ile son derece sağlıklı bir yöntemdir. Sıvı böcek ilaçları ve sisleme yöntem kullanılarak ta ilaçlama yapılan bu böcekler oldukça istilacı oldukları için hem üreme bölgeleri hemde yumurtalarının yok edilmesi için birden fazla ilaçlama yaptırılması gerekebilir.

Kalorifer Böceğinin Giriş Yerleri kapatılmadan mekanda böcek yoğunluğu azalsa bile tam olarak ortadan kalkmayacağı için kalorifer böceği mücadelesi kapsamlı olarak ve bilinçli ilaçlama firmaları tarafından yapılmak zorundadır. Astek böcek ilaçlama firması hamam böcekleri ve kalorifer böceklerinin yok edilmesi için hem iç alanlarda hemde bina dışında böceklerin yuvalarının imhasını sağlayan ilaçlar kullanmaktadır.

Sarı Kalorifer Böceği Üreme Zamanı olarak en fazla üredikleri dönemler dikkate alınmalıdır. Yaz aylarının başlaması ile bu böceklerin ciddi bir artış gösterdiği ve mekanlarda çok sayıda yavru kalorifer böceği görüldüğü bilinmektedir. Böceklerin üreme zamanı evdeki böcek şikayetleri ciddi oranda artacağı için insanlar için huzursuzluk dahada artar. Bu dönemlerde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak böcek yoğunluğunu ortadan kaldırır.

Ancak evde tek bir kalorifer böceği görülmesi bile başka böceklerin olma riskini doğuracağı için zaman kaybetmeden hemen bir böcek ilaçlama servisi istemek ve evdeki böcekleri imha ettirmek gerekir. İnsanlar genelde böcek şikayetleri dayanılmaz boyutlara ulaştığı zaman ilaçlama yaptırmakta bu ise çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Senelik önleyici ilaçlama servisi alarak böceklerden uzak kalmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek mümkündür. Bu nedenle önleyici haşere ilaçlama hizmetleri böcek oluşmasını önlemede ciddi önem taşır. Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama hakkında bilgi için sayfaya göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir