0 542 799 13 13

Sinekler Nasıl Ürer

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Sinekler Nasıl Ürer? yaz aylarında evlere girip sağa sola uçuşan karasinekler ile geceleri uykunuzu kaçıran sivrisinekleri önlemek için sinek ilaçlama şarttır. Sinekler çok sayıda olmaları ve insanların huzurunu kaçırmaları ile bilinen pis ve rahatsız edici uçan haşere çeşitleridir. Bu yazımızda sinekler nasıl ürer? sineklerden nasıl kurtuluruz kısaca değinmeye çalışacağız. Sineklerin üreme dönemi bahar ve yaz ayları olup, kışın sinek sayılarında ciddi azalmalar gözlenir.

Sinekler nasıl çoğalır? hemen her yerde karşımıza çıkan sinekler yeşil alanlar ve sulak bölgelerde çok fazla bulunan kanatlı ve istilacı haşere çeşididir. Sinekler yumurta yaparak çoğalan çok fazla çeşidi olan kimi ısıran kimi mikroplu virüs bulaştıran küçük canlılardır. Sinek çeşitleri değişik boy ve özelliklerde karşımıza çıkar. Açık ve kapalı alanlarda çokça karşımıza çıkan sinekler ile mücadele sisleme ilaçlama yöntemi ile yapılır. Yaz aylarında belediye sinek ilaçlama ekipleri sokaklarda ilaçlama yapar.

Karasinek ve sivri sinek ilaçlama hizmetleri sayesinde etkili bir sinek ilaçlama ile sineklerden kurtulmak oldukça kolaydır. Karasinekler bir kerede 100’ün üstünde, yaşamı boyunca 600-1.000 tane yumurta bırakma kapasitesine sahip uçan haşerelerdir. İnce uzun ve beyazımsı olan bu yumurtalar 8-12 saat içinde çatlayarak sineklerin larvası yavru sineğe dönüşür. Yumurtalardan çıkan ve deri değiştiren Sinekler Nasıl Ürer? kısaca belirtelim. 5-15 gün içinde yaklaşık 12 mm uzunluğa erişen larvalar 5 gün kadar süren pupa evresine girer.

Başkalaşma geçirerek erişkin biçimini alan karasineğin başında gelişen bir kabarcık pupa kılıfını parçalamaya yarar. Bu yapı daha sonra körelir. Erişkin sinekler nasıl çoğalır karasinekler birkaç hafta yaşarlar. Evlere girip yediğimiz gıdalar ve şekerli besinlere adeta akın ederler. Sağlığın düşmanı olan sivri sinekler karasineklere oranla daha tehlikeli ve rahatsız edici sinek türüdür. İnsanları ısırıp kan emen sivrisinek hastalık taşıyıcısıdır.

Sivrisinekler Nasıl Ürer?

Kan emerek beslenen Sinekler Nasıl Ürer? sivrisinekler çiftleşmelerini uçarken gerçekleştirir. Erkek sivrisineklerin, dişisini havada tutmak için kullandığı kıskaçları bulunmaktadır. Çiftleşme işlemi gerçekleştikten sonra dişi sivrisinek, erkeğinin spermlerini özel bir kesede muhafaza ederek, uzun süre döllenmiş yumurta yumurtlayabilir. Bir dişi sivrisinek bir defada 300 ile 400 arası yumurta bırakır. Dişi sivrisinek çiftleşme başladığı andan itibaren kan emmeye başlar, çünkü yumurtalarının gelişebilmesi için kana ihtiyacı vardır.

Sinekler Nasıl Ürer? diye düşünenlerin bu yazıyı okumaları ve sinek üremesi hakkında bilgi sahibi olmaları hem sineklerin ne tür bir üreme aşamasından geçtikleri hemde sineklerin insanlar için ne derece sorun olduklarını anlamasını kolaylaştır. Sivrisinek çeşitleri ve karasinek çeşitleri açık camlardan evlere girip açıktaki gıda maddelerine gelirler. Bu nedenle zararlı sineklerin yok edilmesi için sinek ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır.

Sineklerin zararları hem ısırmaları bakımından, hemde taşıdıkları mikroplu bakterileri insana bulaştırmaları şeklinde olur. Karasineklerin yumurtaları bataklık, su birikintisi, hayvanların derileri ve hatta bazı sinekler insanların bile derisi altına yumurta bırakıp üremelerini gerçekleştirir. Sivrisinek ilaçlama çok daha önemli olup insanlar için sivrisineğin tehlikesi karasineklere oranla çok daha fazladır. Yaz aylarında sulak ve ağaçlık bölgelerde üreyen sinek türleri ev ve iş yerlerine girerek ciddi rahatsızlık nedeni olurlar.

Sinekler Nasıl Ürer? sineklerin zararları nedir? kısaca değinip yaşadığınız sinek şikayetlerinin ortadan kaldırılması için ilaçlama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Sinek ilaçlama servisleri açık ve kapalı alanlarda sağlığınızı tehdit eden sineklerin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama hizmeti vermektedir. Astek ilaçlama ekibi olarak daire ve apartmanlarda oluşan sivrisinek, karasinek, tatarcık sineği, lağım sineği ve çöp sineklerinin yok edilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Rutubet Ve Nem Böcekleri Nasıl Yok Edilir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir