0 542 799 13 13

Sisleme Böcek İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Sisleme Böcek İlaçlama değişik içerikte böcek ilaçları kullanılarak yapılabilir. Böcek ilaçlama teknikleri içinde en zor olanı ve bireysel olarak uygulanması mümkün olmayan bir sistemdir. Piyasada Ulv İlaçlama Makinesi olarak satılan çok farklı özellikte cihazlar olsa bile bu cihazların çoğu randıman vermemektedir. Değişik isimleri verilen bu ilaçlama şekline sisleme böcek ilaçlama, dumanlı ilaçlama, buharlı ilaçlama gazlama ilaçlama gibi değişik isimler verilmiştir. Peki nedir bu ulv ilaçlama denilen yöntem dilerseniz bu konuda kısaca bilgi verip daha iyi anlaşılmasını sağlayalım.

Kokulu ve kokusuz haşere ilaçlarının su ile inceltilerek elektrikli ilaçlama makinesi içinde buhar şekline dönüştürülüp uygulanmasına Ulv Böcek İlaçlama Yöntemi denmektedir. özellikle kapalı mekanlar için çok etkili bir uygulama olması ve çok zor ölen böcekleri daha kısa zaman içinde diğer ilaçlama yöntemlerinden çok daha etkili öldürmesi bu uygulamanın can kurtaran simidi gibi dirençli böceklere karşı kullanılmasını sağlamaktadır.

Elektrikli ulv, Son Derece ince Püskürtme Tekniği ile oluşturulan Aerosol Sisi denilen bir görünüme yol açar. Haşereleri mekanlardan kısa zaman içinde yok etmede en az etken madde ile en profesyonel çözümü sunmaktadır. Burada asıl amaç üstün,kalıcı,etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlamak ve en zor imha edilen zararlı haşerelerden sizi kurtarmaktır. İlaçlı suyu solüsyon haline getirip, elektrikli makine yardımı ile havada uzun sure kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas suresini uzatmak olarak açıklayabiliriz.

İlaçlamada kesin sonuca gitmek isteyen deneyimli ilaçlama firmaları bir türlü baş edilemeyen böceklerin imhasında bu seçeneği daima kullanır. Soğuk sisleme makineleri ile ortamda ilaç 0.03 mm çapındaki damlacıklar şeklinde kapalı mekana uygulanmaktadır. Çok ince ve güçlü bir itiş gücü ile mekana püskürtülerek haşerelerin girebileceği ve yaşamış olduğu her yere ,yuvalarına ilacın işlemesi sağlanır. Çok etkili ve kalıcı bir yöntemdir.

Sisleme İlaçlama Nasıl Uygulanır?

Kapalı alanlarda yapılan Buharlı İlaçlama Tekniği sadece belirli bölgeler için uygulanmaz. Kullanım alanı son derece geniş bir yöntem olmasına karşın uygulayan ilaçlama şirketi sayısı çok fazla değildir. Bunun nedeni maliyetli bir yöntem olup uygulama operatörü kısıtlı bulunması olarak açıklanabilir. Sisleme ilaçlama uygulamasında uygulanan ilacın damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığı için en dar alanlara bile ilacın ulaşmasını sağlar.

Makinenin püskürtme debisi oldukça güçlü olduğu için rüzgar akımı gibi bir etki oluşturup ilacı buhar halinde ortalama 10 metre kadar ileri püskürtebilir. Hızla Yapılan bir yöntem olmasına karşın ilaçlama son derece kapsamlı olarak mekana uygulanır. Bu ilaçlama yönteminde daha çok kokulu ilaç kullanımı tercih edilir. Dumanlı yöntem ile en fazla ilaçlaması yapılan haşereler pire , tahta kurusu, akrep, toz böceği, beyaz nem böceği, tahta kurdu, kuş biti, kertenkele ve uçan haşerelere karşı sıklıkla kullanılan bir ilaçlama türüdür.

Uçan ve yürüyen haşereleri anında etkileme potansiyeli olması çok kısa zaman içinde sonuca gidilmesini sağlar. Zor imha edilen haşerelerin diğer yöntemler ile öldürülememesi halinde Sisleme Böcek İlaçlama sistemi kullanılarak zararlı haşereler oldukça hızlı bir şekilde yok edilir. Uygulaması bilgi ve donanım gerektirdiği için bazı ilaçlama şirketleri ulv ilaçlama ve dumanlı ilaçlama yapmadıklarını söyler. Hassas mekanlarda böceklere karşı son derece etkili bir uygulama olduğu için çok uzun süre etki gücünü sürdürür.

Tek bir nozul yani ilaçlama yapılan gözenek sadece sırt pompalarında mevcut olduğu için çok daha fazla ilaç püskürtüp etrafta yağmur yağmış gibi ıslanmaya sebep olur. Ayarlanabilir ilaçlama şekli ile yavaş ve hızlı ilaç uygulama imkanı sağlar. Partiküler ilaç zerreleri haşerelerin saklandığı alanlara çok kolay ve hızlı ulaştığı için böcek ilaçlama için oldukça profesyonel ve öldürücü ilaçlama tekniğidir. Bireysel ve amatör olarak uygulanması asla söz konusu olmadığı için donanımlı ekiplerce yapılır.

Dumanlı İlaçlama Neden Seçilmeli?

Ulv Böcek İlaçlama Tekniği sıcak dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada daha fazla kalabilmesinden dolayı en az 5 misli daha fazla randıman vermektedir. Soğuk sisleme yönteminde böcek ilaçları su ile seyreltilerek basınçlı hava yardımı ile mekana uygulanır. Ulv sistemi Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı ilaçlama tekniğidir. Çevre dostudur ve bilinçli olarak kullanıldığı zaman çok daha etkili bir çözüme ulaşılmasına yardımcı olur. Çok daha az su kullanılarak ilacın daha fazla mekana uygulanmasına olanak sağlar.

Böcek ilaçlarının ölçülü ve daha az yüzeye salınması sonucu daha çok alanın ilaçlanmasını mümkün kıldığı için kanserojen etkisi sırt pompası ile uygulanan yönteme oranla çok daha zayıftır. Mazot kullanılarak soğuk sisleme yöntem yapılmaz ve mekanda her hangi bir olumsuzluğa sebep olmaz. Dumanlama, sisleme ve Ulv İlaçlama olarak anılan bu yöntem soğuk sisleme tekniğidir. Açık alanlarda rüzgarlı havada kullanılması ilacın etkisini azaltır.

Daire ve ev ilaçlamasında ilaçlama öncesi ve ilaçlamadan sonra bazı önlemlerin alınması zorunluluktur. Sisleme Böcek İlaçlama esnasında kapı ve pencerelerin kapatılması gerekir. Ulv Haşere İlaçlama sisteminde farkına bile varılmadan ilacın evlerin içinde en dip noktalara kadar işleyerek iç mekanların sağlıklı bir şekilde ilaçlanması sağlanır. Bazı ilaçlama servisleri sisleme ilaçlama zararlı, insan sağlığına uygun değil gibi bahaneler ileri sürerek bu yöntemi sırf çok profesyonel elemanlar yapması gerektiği için tercih etmezler.

Klasik ilaçlama şekilleri ile evin sağına soluna böcek ilacı sıkmayı alışkanlık haline getiren ilaçlama firmalarına bu yöntem çok ağır gelir. Bu nedenle tahta kurusu, kertenkele, toz akarı ve beyaz nem böceği, ağaç kurdu, kuş biti ve pire ilaçlama uygulamalarında defalarca ilaçlama yapmalarına karşın sonuç almada güçlük çekerler. Astek ilaçlama sisleme yöntem ve diğer ilaçlama teknikleri konusunda profesyonel olarak uygulama bilincine sahip bir ekiptir. En İyi Böcek İlacı yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir