0 542 799 13 13

Sümüklü Böcek İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Sümüklü Böcek İlacı ile salyangoz ilacı benzerlik gösteren haşere ilaçlama ilaçlarıdır. Bahçede görülen salyangozlardan kurtulmak için sıvı salyangoz ilaçları yanında granül salyangoz ilacı kullanmakta etkilidir. Aynı şekilde granül sümüklü böcek ilacı kullanmak geceleri ortaya çıkan ve hem evlerin hem de bitkilerin gövdelerinde parlak bir sıvı bırakıp kuruyunca kötü görüntü oluşturan salyangoz ve sümüklü böceklerin imhası ilaçlama ile mümkündür.

Sümüklü Böcek İlacı kullanmak yeşil alanların bu zararlılardan arındırılmasında büyük önem taşır. Salyangoz İlacı ve sümüklü böcek ilaçları hem bu zararlıların önlenmesini sağlayacak hem de bahçedeki bitki ve çimlere zarar vermeyecek özellikte etkili ilaçlardan olmalıdır. Salyangozları öldürmek isterken bahçedeki bitkilere zarar vermek oldukça fazla zarar verir. Bu nedenle salyangoz yemi ve sümüklü böcek yemi mevcuttur.

Sümüklü böcekler ile mücadele sıcak havada güneşin tam tepede olduğu bir zamanda değil öğleden önce ve öğleden sonra havanın serinlemeye başladığı saatlerde yapılmalıdır. Özellikle salyangoz ve sümüklü böcek yemleri öğleden sonra uygulanmalı geceleri açığa çıkan bu zararlılar bırakılan yemleri yiyerek etkisiz hale getirilmelidir. Bahçe böcek ilacı pek çok zararlı ve faydalı haşerenin yaşadığı yeşil alanlarda bitkilere zarar vermeyecek özellikte olmalıdır.

Bahçedeki zararlı böcek ve diğer hayvanları bahçeden arındırmalıdır. Sıvı Sümüklü Böcek ilacı ile salyangoz yemleri arasında büyük fark bulunur. Yemler ağaç ve bitkilere zarar vermez ancak sadece salyangoz ve sümüklü böcek için kullanılır. Diğer haşereler üzerinde her hangi bir etkisi söz konusu değildir. Salyangoz ve sümüklü böceklerin dolaştığı bölgelere belirli miktarda uygulanır.

Sümüklü Böcek İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Sümüklü böcekler gece serin ve nemin yüksek olduğu zamanlarda bahçe ve binaların etrafına çıkarlar. Peki sümüklü böcek ilaçlaması nasıl yapılır? sümüklü böceklerden kurtulmak için kokulu sümüklü böcek ilacı bu zararlıların çıkış ve saklanma alanlarına direkt olarak uygulanarak zeminler ilaçlanır. Aynı şekilde salyangoz ilaçlaması nasıl yapılır? merak edenler içinde bu uygulama etkisini kısa sürede gösterir.

Granül salyangoz ilacı ile yapılacak salyangoz ilaçlama için belirli bölgelere avuç içinde belirli miktarda salyangoz yemi konularak salyangoz ve sümüklü böceklerin bu yemi tüketerek imha olmaları sağlanır. Sümüklü böcekler ıslak ve nemli yerleri çok sevdiği için bu tür alanlarda su birikintisi oluşmasını önlemek gerekir. Salyangozlar ise ağaç ve binaların duvarlarında çok sayıda görülebilmektedir. Böcek ilaçlamaya oranla daha kapsamlı bir uygulama sümüklü böcekler için yapılır.

Sümüklü Böcek İlacı kokusuz haşere ilaçlarından olmaz. Ya granül yemleme ile yada kokulu ve etkili salyangoz ilaçları kullanılarak önlenebilir. Bahçe ve ağaç ilaçlama hizmetleri zemin ve bitkiler üzerine uygulanan bahçe ve salyangoz ilaçları ile yapılır. İlacın kalitesi, dozu ve uygulanış biçimi salyangoz mücadelesinde önemlidir. Sümüklü böcekler ile salyangoz zararlısı süs bitkileri, meyve ağaçları, ve fidanları istila edecek boyutlara ulaştığı için özellikle sonbahar dönemlerinde küçük salyangozlar da ciddi artış yaşanır.

Sizde salyangoz ve sümüklü böcek mücadelesinde etkin sonuçlar almak için Atlas Türk böcek ilaçlama servisi ile görüşerek yemleme ve ilaçlama türünde salyangoz mücadele hizmeti alarak bina ve bahçenizde istenmeyen zararlara sebep olan sümüklü böcek ve salyangozlardan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Ancak bu zararlılar için dönem dönem ilaçlama yapılması gerekmektedir. Salyangoz ilaçlama bitkilerin zarar görmesini önlemek için gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir