0 530 667 01 19

Sümüklü Böcekler

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Yaz aylarında ortalıkta görünmeyen salyangoz ve Sümüklü Böcekler son baharın gelmesi ile yağışların arkasından ortaya çıkar. Başta ekili alanlar olmak üzere binaların bahçelerinde yeşil alanlar ve ağaçların yapraklarında ciddi tahribatlar oluşturmaktadır. Hepimizin bildiği gibi sümüklü böcekler ve salyangozlar binaların etrafında ve duvarlarında dolaşmalarından dolayı etrafı kirletir. Güneşli havada kuruyan bu böceklerin bıraktığı parlak kalıntılar çirkin ve göze hoş gelmeyen bir görünüme sahiptir.

Zararlı sümüklü böcekler ile mücadele bireysel olarak istenen bir sonuç göstermeyeceği için bu konuda uzman haşere ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Bahçe ve ekili alanlarda yeşilliklere zarar veren tüm haşere çeşitlerinin yok edilmesi gereklidir. Bahçede görülen sümüklü böcekler üreyerek daha fazla zarar verecek ve pek çok bitkinin zarar görerek kurumasına sebep olacaktır. Sümüklü böcekler çeşitli görünüşleri ve farklı türleri ile bahçe zararlıları olarak insanların ürünlerine ekili alanlara ve süs bitkilerine zarar verir.

Sümüklü Böcekler Nasıl Çoğalır?

Zararlı sümüklü böcekler için kullanılan ilaçlama şekilleri farklı olabilir. İlaçların bilinçli ilaçlama servisleri tarafından kullanılması hem ürünlerin zarar görmemesi hemde sümüklü böceklerin imhası için önemlidir. Bahçelerde akşamları sulama yapıldığı için sümüklü böcekler geceleri çok zarar verirler. Kışı dinlenerek geçirirken ilkbaharda ise faaliyete başlarlar çift cinsiyetli bir özelliğe sahip olan bu böcekler toprakta açmış oldukları 8–10 cm derinliğindeki çukurlara 60–70 arasında değişen yumurta bırakarak çoğalır ve ürerler.

Yağmurlu ve nemli havalar dışında gündüzleri aktif olmayıp geceleri serinde ortaya çıkarlar. Ekili alanlarda ve bahçelerdeki bitkilerin yeşil kısımlarını yiyerek ciddi oranda zarar verirler. Bu sebeple sümüklü böceklerin yok edilmesi için ciddi bir ilaçlama yaptırılması ekili alanların korunması açısından önemlidir. Kimi kabuklu salyangoz gibi kimi kabuksu olan sümüklü böcekler ve sülük tarzı haşereler gibi olan insanlar için ciddi maddi kayıplara sebep olan bahçe zararlıları dır.

Sümüklü Böceklerin Zararları Nelerdir?

Tarla ve bahçelerde yaprak, sürgün ve meyvelerini kemirmek suretiyle zararlı olurlar. Kemirdikleri yaprakların yalnızca damarlarını bırakırlar ve bitkilerin kurumasına neden oldukları için etkili bir şekilde mücadele edilmeleri gerekir. Salyangoz ve sümüklü böcekler yazlık sebzelerde, fidanlarda, turunçgillerde, meyve ve orman ağaçlarında, tarla bitkilerinde ve süs bitkilerinde zararlı olurlar. Bu zararlılar ile mücadelede en iyi sümüklü böcek ilaçları ile mücadele edilmesi bu zararlılardan kurtulmanın tek çıkar yoludur.

Salyangoz ve sümüklü böceklerin zararlarından korunmak, onların ekili alanlar ve bahçelere verdikleri zararların önüne geçilmesi için şarttır. Bu konuda uzman ilaçlama servisleri ile çalışılarak sümüklü böcek mücadelesi ve salyangoz mücadelesi yaptırmak gerekir. Sizlerin yeşil alanlarınızda kalıcı zararlara sebep olan kabuklu ve kabuksuz sümüklü böcekleri için önleyici ilaçlama çözümleri almak gerekir. Bitkilere zarar verip maddi açıdan bir hayli zararlı olurlar. Ağaçların yapraklarını yer kuruturlar.

Sümüklü Böcek İlaçları Ve Kullanımı

Kullanılan ilaçlar Taldex veya Metadex olup ikisininde etken maddesi Metaldehyde’dir. İçeriğindeki madde salyangozları kendine çekerek ciddi bir cazibe oluşturur. Geceleri bu yem ve ilaçları tüketen sümüklü böcekler kısa sürede ölerek bahçe ve bina etraflarındaki ağaçlara verdikleri zararların önlenmesi mümkün olur. Sümüklü böcekleri öldüren ilaçlar mutlaka bilinçli olarak ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple sümüklü böceklerin zararları için önleyici çözümdür.

İnsanların yeşil alanları açısından oldukça sakıncalı olan her türlü sümüklü böcekler ile mücadele edilmesi gerekmektedir. Astek haşere ilaçlama firması olarak yaşam alanlarında iç ve dış alanlarda ortaya çıkan her türlü zararlı haşere ve sümüklü böceklerin önlenmesi için bilinçli ve kalıcı özellikte ilaçları kullanarak hem yeşil alanlarınızı koruyor hemde mekanlarınıza yönelen haşere tehditlerini önleyerek sizlerin daha huzurlu ve sorunsuz yaşam sürmenize yardımcı olmaktayız.

Salyangoz Ve Sümüklü Böceklerden Kurtulmak

Sümüklü Böceklerden Kurtulmak ancak deneyimli ekiplerden ilaçlama yardımı alarak mümkündür. Hem bitkileri koruyan hemde bu zararlıları kontrol eden ilaçlar kullanılarak konutların bir numaralı zararlıları olan her türlü haşere türü ile mücadele edilmesi gerekir. Açık alanlarda kullanılan sümüklü böcek ve salyangoz ilaçları etkili ve kaliteli olmalıdır. Uygulanan alanlarda doğru ve yeterli miktarda kullanılıp sümüklü böceklerin yok edilmesi sağlanmalıdır.

Apartman, site ve villa bahçenizde sizde bu zararlı kabuklu ve kabuksuz özelliğe sahip salyangoz, sülük yada sümüklü böcekler bahçe zararlısı olarak öne çıkar. Bu tür zararlılar ile karşılaşıyorsanız bizimle iletişime geçerek bahçelerinizi ilaçlatmanız gerekir. Bu şekilde yeşil alanlarınızı koruma altına alabilir daha huzurlu mekanlarda yaşam sürmeye devam edersiniz. İlaçlama servisi ile zararlı böceklerden uzak kalarak böcek ilaçlama sayesinde sorunsuz bir dinlence alanlarına kavuşabilirsiniz. Deri Böcekleri hakkındaki yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir