0 542 799 13 13

Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama ahşap mekanlar ve mobilyalardaki ağaç kurtlarının önlenmesi için yapılan bir ilaçlama türüdür. Ağaç Kurdu ve Tahta Kurdu İlaçlama sıradan böcek ilaçları kullanılarak başarılı olamaz. Tahta kurtları ile mücadele pek çok böcek çeşidine oranla çok daha zor olup tek ilaçlama ile ağaç kurtlarını yok etmek her zaman mümkün olmaz. Tahta kurdu ilaçlama yöntemleri bulaşmanın durumuna göre değişir. Yoğun ağaç kurdu bulaşması görülen ahşap döşemeler ve mobilyalar için yüzeysel ve spreyli ilaçlama şekli pek fazla etki göstermez.

Uzun zamandır tahta kurdu sorunu olan mekanlarda mutlaka sisleme ağaç kurdu ilaçlama şekli yaptırmak gerekir. Ağaç gövdeleri ve ahşap malzemelerin iç bölgesinde olan kurtlanma sorunu olarak ortaya çıkan tahta kurdu şikayetleri aslında malzemenin içinde olan ağaç kurdunun içten içe ahşap malzemeyi yiyerek dışa doğru yönelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu son aşama olup yüzeye çıktıkça ağaç tozu dökülmesi ile fark edilir.

Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır? tahta kurtları ile mücadele kapsamlı bir ilaçlama gerektirdiği için basit usul ilaçlar ile yapılmaz. Ağaç ve tahta malzemede oluşan bir iki delik ile ortaya çıkan bu soruna şırınga içine ilaç konarak bulaşma yapılan bölgeye ilaç uygulamak etkili olabilir. Ancak sorun daha derinlerde ve birden fazla bölgede ise bu yöntem kesinlikle işe yaramaz. Tahta Kurdu İlaçlama şekilleri çok etkili olmak zorundadır. Fumigasyon yöntemi ile yapılan uygulamalar bile tam olarak tahta kurtlarının yok edilmesinde yetersiz kalabilmektedir.

Tahta kurdundan kurtulmak için bireysel çabalar asla işe yaramaz. Bu nedenle tahta kurdu ilaçlama firmaları ile görüşülmeli ve mutlaka sisleme ağaç kurdu ilaçlama tekniğini talep etmelidir. Görüştüğünüz ilaçlama servisi çözüm için sırt pompası kullanacaksa kesinlikle uzak durmalı bu yöntemin hiç bir çözüm sağlamayacağı unutulmamalıdır. Ağaç kurtları gövdenin iç bölümünde yaşar.

Tahta Kurtlarının Zararları

Eşyalara ya da ağaçların gövdelerine büyük zararlar vererek, maddi hasarlara yol açan ağaç kurdu ve tahta kurdu ile mücadele için böcek ilaçlama kaçınılmazdır. Tahta kurtları, keskin ve sağlam ağız yapıları ile ağaçları, ahşap mobilyaları ve tahtaları kemirerek yapılarının bozulmasına sebep olurlar. Ağaç böceği olarak bilinen bu zararlılar içten içe kemirip değerli ahşap döşeme ve mobilyaları içten oyarak dışa doğru gövdeyi zayıflatır ve içe çökerek bozulmasına yol açar.

Mobilya kurdu adı da verilen bu haşereler, evlerdeki ahşap dolaplara, masalara, koltuklara, kapı ve pencerelere musallat olup zarar vererek maddi kayıpların yol açmaktadır. Özellikle eski ahşap yapılarda çok ciddi zararlara yol açan tahta kurtları değerli antikaların da büyük zarar görmesine sebep olur. Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama bilinçsiz olarak yapıldığı zaman bu böceklerin ölmesinden çok ahşap malzemelerin zarar görmesine yol açar. Aşırı ilaç sıkmak hassas ahşap malzemelerde şişme ve kabarmalar yol açar.

Ağaç yiyen böcek aslında ergin hale gelip böcek şeklini aldıktan sonra yüzeye doğru hareket ederek tahta gövdenin dışına çıkar. Asıl tehlike bu böceğin kurt halinde olması durumudur. Ağaç kurdu ilaçlama işleminin zor olması bu kurtların kolayca ilaçla temasının pek mümkün olmamasından kaynaklanır. Ağaç kurtlarının rengi siyah, kahverengi ve açık yeşil tonlarda sarımtırak bir görünüme sahiptir. Uzun oval ve sert bir vücut yapısına sahiptir.

Yüzeye çıkan tahta kurtları evin diğer bölgelerine geçerek yumurtlar ve başka bölgelerde ağaç kurdu bulaşmasına neden olur. Tahta kurtları uçabilen ve özellikle pencerelerde perdelerin arasında sıkça karşılaşılan böcekler olup ahşap malzemelerin en büyük düşmanlarıdır. Tahta kurtları ile mücadele çok mühimdir. Kokusuz haşere ilaçları bu böcekleri imha etmek için asla yeterli olamaz. Böcek ilaçlamada esas olan haşerenin türüne ve bulaşmasına göre ilaç ve ilaçlama yöntemi seçmektir. Aksi takdirde sonuç hüsrandır.

Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama Şekli, özel içerikli güçlü böcek öldürücü ilaçlar kullanılarak yapılmaktadır. İlaçlama firmamız bünyesindeki deneyimli ilaçlama elemanları böcek ve haşereler hakkında geniş bilgiye sahip olup nerelere ilaç uygulanacağı ve hangi yöntemin kullanılması gerektiğinde oldukça eğitimlidir. Bireysel yapılan ilaçlamaların tahta ve ahşap içerisinde tüneller açarak ilerleyen bu canlılara etki etmesi mümkün değildir.

Tahta kurdu ilaçlama şirketleri donanımlı ve bilinçli olarak bu haşereler ile mücadele ettiği için uygulanacak ilaçlama teknikleri hakkında daha tecrübelidir. Ağaç kurdu ilaçlama tek seferde yeterli olmayabileceği için belirli aralıklar halinde ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılabilir. Garantili Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama pek mümkün olmayacağı için bu yönde vaat verenlerin söylemlerine itibar etmemek gerekir. Tahta kurdu ilaçlama mutlaka sisleme yöntem kullanılarak profesyonel ekiplerce yapılmalıdır.

İlaçlama şirketleri denetiminde etkili böcek ilaçları ve en çok nüfuz etme özelliğine sahip ilaçlama tekniği seçilerek yapılması gerekli olan profesyonel bir ilaçlama büyük önem taşımaktadır. İstanbul tahta kurudu ilaçlama firmamız, periyodik olarak belirli periyotlar halinde yaptığı ağaç kurdu ilaçlamaları sayesinde tahta kurdu problemini kesin olarak ortadan kaldırma potansiyeli olan bir ekiptir. Tahta kurtları nasıl yok edilir? tahta kurdu mücadelesi hakkında bilgi sahibi olmak için ilaçlama yaptırmadan önce kısa bir araştırma yapmanız en doğru ilaçlama yöntemini almak adına belirleyici olur.

Tahta kurdunun ortadan kaldırılması için uzun süre etkili olan böcek ilacı kullanmak ve hava ile etkileşime geçerek ağaç boşluklarına sızacak uygulama yapılması başarılı bir mücadelenin altın kuralıdır. Astek ilaçlama ile görüşerek Tahta Kurdu Ve Ağaç Kurdu İlaçlama hakkında bilgi alıp firmamızdan profesyonel bir ilaçlama desteği alarak ahşap eşyalarınızı bu böceklerden arındırabilirsiniz. Tehlikeli Böcek Ve Haşereler hakkındaki yazıyı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir