0 542 799 13 13

Tahta Kuruları Nasıl Ölür

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Evleri ve otelleri istila eden Tahta Kuruları Nasıl Ölür? bilindiği gibi bu yerlerdeki tahta kurusu ile mücadele etmek oldukça zorlu bir işlemdir. İlaçlama için uygulanan pek çok yöntem ya yanlış ilaç seçimi yüzünden yada yapılan ilaçlama tekniğinin etkisiz kalmasından dolayı başarılı olamamaktadır. Evinizdeki tahtakurusu istilası ne kadar yayılmaya başlamış ise kişisel mücadele ve sıradan uygulama yöntemleri o kadar az tesir edip sonuç hüsran olmaktadır. Bu nedenle profesyonel çözümler önemlidir.

Tahta kurusu neden olur? tahta kurusu problemi yaşamamak zaman kaybetmeden evinizde tahta kurusu ilaçlama yaptırmanız bunu yaparken mutlaka deneyimli ve işinde uzman bir ekipten yardım almanız kaçınılmazdır. Tahta kurularından korumak için evde ilaçlama yaptırmak kaçınılmaz olduğu için zaman geçirmeden ilaçlama yaptırmak evin her tarafına yayılmalarını önlemede en önemli etkendir. Pek çok evde geç fark edildikleri için şikayetin boyutu giderek artmakta buda ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Tahta kurusu neden olur? sorusunun aslında en basit yanıtı bir başka yerden tahta kurusu olmayan bir mekana taşınmalarının oldukça kolay olması bunda etkendir. Ayrıca takurularının varlığını anlamak son derece zor olduğu için bir kaç adet tahta kurusu kısa zamanda onlarca böceğin ev ve otellerde yayılmasında etkendir. Tahtakurusu eve nasıl gelir?. Tahta kurularının pis evlerde ve mekanlarda daha fazla görüldüğü buna bağlı olarak ta pislikten oluştuğu doğru değildir. Kısacası evinizde kirlilik olsa bile asıl sorun bu değildir.

Sadece dağınık ve kalabalık ortamlar, yaşamaları ve hızla üremelerinde temel bölgeleri oluştururmaktadır. Küçük boyutlu olmaları nedeniyle çabuk fark edilemezler. Bunda yatak dikiş kenarları, parken dipleri, kapıların kasa arası, duvardaki tablo arkası ve çivi yuvaları gibi bölgelerde gizlenmeleri rol oynar. Tahta kuruları, gündüzleri gizlenip geceleri beslenmek ve kan emmek için saklandıkları bölgelerden çıkarlar. İnsanlar en fazla uykuda iken tahta kurusu ısırmasına maruz kalmaktadır. Bu nedenle böcek ilaçlama yaptırılması şarttır.

Tahta Kurusu hakkında Bilinmesi gerekenler

Tahta Kuruları İle Mücadele zorlu bir süreç gerektirdiği için öncelikle yaşam alanları ve beslenme alışkanlıkları bilinmelidir. Besin zinciri olan insanlara yakın durmak için yatak ve baza etrafını yuva olarak kullanan tahta kuruları, çarşaf, yorgan, yastık, baza başlığının arası gibi yerlerde sıkça yuvalanmaktadır. Tahta kurusu eve nasıl gelir? diye merak edenler için hemen belirtelim, değişik yolları vardır. Otelde yattığınız yatak, yere koyduğunuz valiz veya dolaba yerleştirdiğiniz giysilerin arasına tutunarak kolaylıkla gelirler.

Yaşam alanı olarak loş ve nemli depolarda yer alan mobilyaların içine yuva yapan tahtakurusu, buralardaki eşyaların eve getirilmesi üreme ve yaşama için çok rahat bir fırsat bulurlar. Erişkin tahta kuruları ortalama 5 mm boyutunda olup kan emdikleri zaman şişerek irileşirler. Çok kolay gizlendikleri için insanları ısırıp huzursuzluk çıkarana kadar pek farkına varılamazlar. Tahta kurularının imhası için acemi ilaçlama yapan kişiler kesinlikle çözüm sunamaz.

Pire ve tahta kurusu ısırıkları benzer özellik gösterdiği için bizi arayan pek çok pireler tarafından ısırıldığını düşünerek evde pire var nasıl önlenir? gibi soruları sıkça sormaktadır. Ev ilaçlama için giden ekip yatak ve bazalar da inceleme yapınca etrafına gizlenmiş tahta kurusu ile karşılaşılınca insanlar çok şaşırmaktadır. Bazı kişiler ise tahta kurdu ile tahta kurusunu sık, sık karıştırmaktadır. Tahta kurdu geceleri ağaç aksamları kemirip ses çıkararak insanları rahatsız ederken tahta kurusu ısırıp kan emerek beslenen bir böcektir.

Tahta kurusu ilaçlama bilinçli olarak yapılmadığı takdirde boşa zaman kaybı olur. Evinde böcek ilaçlama yaptıran insanlar için beklentilerini karşılamayacak bir sonuç olacağı için mutlaka deneyimli haşere ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Kullanılacak tahta kurusu ilaçları ve böcek ilaçlama yöntemleri çok iyi belirlenmelidir. Tahta kurusu neden olur? evde Tahta Kuruları Nasıl Ölür? diyorsanız çok iyi bir seçim yapmak durumunda olduğunuzu unutmayınız. Periyodik İşyeri İlaçlama yaptırmak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir