0 530 667 01 19

Tahta Kurularının Renkleri Nasıldır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Tahta Kurularının Renkleri Nasıldır? yapı olarak küçük vücutlu bir haşere olan tahta kurusu ince oval bir vücut yapısına sahiptir. Böcek ilaçlama yaptıracağınız bu böcek koyu kahverengi ile kırmızı renkler arası bir görünümdedir. Halk arasında kiremit rengi olarak bilinen bir renk türüne sahip olan evlerin başta yatak odaları olmak üzere ahşap malzemeler arasında ve koltuk yatak araları gibi malzemeler içinde gizlenen kan emdiği zaman şişip kendi vücudunun iki katı kadar şişer.

Tahta kurusu insanlar için son derece zararlı olduğu kadar, pis bir böcek türüdür. Evlerdeki tahta kurularının renkleri nasıldır? diye sorulan soruya verilebilecek yanıt koyu kahverengi olup küçük tahta kuruları daha açık renk taşırken kan emen bir tahta kurusu daha koyu tonlarda ve daha parlak bir görünüme sahip olur. İnsan kanı emdikten sonra bir hayli şişip irileşmiş olarak karşımıza çıkar. Tahta kuruları genellikle geceleri harekete geçip insanları uyudukları esnada ısırdıkları bilinir.

Kan emme esnasında uyuyan kişilerin vücutlarına geçirdikleri hortum yardımı ile insanların kanını emerek beslenirler. Ev ilaçlama hizmeti alarak bu sıkıntıdan kurtulmanız gerekir. Pek çok haşereye oranla daha sinsi bir tehlike olan tahta kurusu geç önlem alınması nedeni ile sıkıntılı geceler yaşatır. Evlerin daha çok yatak odalarında ortaya çıkan bu böcekler kan emmek için insanlara yakın yerleri yaşam alanı olarak belirler. Çok pis kokar ve toplu olarak gizlice varlıklarını sürdürürler.

Tahta Kurusunun Renk Özellikleri

Tahta kuruları insan sağlığına zararlı olan hastalıklı bir bünyeden emilen kanın içindeki hastalıklı organizmaları başka insanlara ve hayvanlara taşıma riski taşıyan bir böcek çeşididir. Kan emen tahta kuruları pis kokarlar ve insanları rahatsız eden bir koku yayarlar. Kan emen tahta kurularının renkleri nasıldır? buna verilecek yanıt kırmızı renkli olup emilen kanın verdiği koyulukla kırmızıya çok yakın bir görünüm oluşur. Hastalıklı tahta kuruları mikrobik virüs taşıyabilir.

Evde yoğun tahta kurusu yaşadığını daha o eve girerken dışarıdan girişte pis ve keskin bir kokunun duyulması hemen açığa çıkarır. Tuhaf bir koku olduğu için hemen fark edilir. Kan emici böceklerin vücutlarındaki insan kanını yatak ve nevresimlere bulaştırmaları ve bünyelerinde depolanan kanın etkileşime girerek kötü bir kokuya neden olması ile ortaya çıkar. Tahta kurusu olan evlerde insanlar için rahatsız edici boyutlara ulaşıp tahta kurusu ilaçlama yaptırılmadan bu böceklerden kurtulmak kesinlikle mümkün olmamaktadır.

Kahverengi ısıran böcekler olarak bilinen zararlı tahta kuruları kan emdiği zaman daha fazla koyulaşıp şişerler. Tahta kurusu ısırığı oldukça rahatsızlık veren bir böcek ısırması olduğu için insanlar ciltlerinde acı ve şişlik ile uyanır. Bu nedenle evdeki tahtakuruları mutlaka etkili bir böcek ilaçlama ile yok edilmelidir. Klasik ilaçlama şekli ve kokusuz ilaçlar düşük yoğunluklu şikayetlerde çözüm sağlar. Ancak ileri aşamalara ulaşan tahta kurusu şikayetlerinde yeterli olamaz. Bir önceki yazımız Tahta Kurusu İlaçlama Ne Zaman yapılmalı? iyi anlamak ve evi böcek sarmadan çözüm üretmek şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir