0 542 799 13 13

Tahta Kurusu İlacı Nasıl Olmalıdır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Tahta Kurusu İlacı Nasıl Olmalıdır? dirençli haşerelerin yok edilmesi için kullanılan özel böcek ilaçlarından seçilmelidir. İlaçlama firmaları tahtakurusu ile mücadele konusunda değişik böcek ilaçları ve farklı ilaçlama teknikleri kullanarak tahta kurusu ilaçlama yapmaktadır. Ancak tahta kuruları zor ölen ısıran böcek çeşitleri içinde yer aldığı için ucuz haşere ilaçları kullanılamaz. Tahta kurusu ilaçlama servisi alacağınız zaman mekandaki böcek yoğunluğuna göre ilaçlama şekli talep etmeniz gerekir.

Çok düşük yoğunluk görülen daire ve evlerde spreyli ilaçlama yeterli olmasına karşın, orta yoğunluk ve aşırı böcek şikayeti olan evlerde mutlaka sisleme yöntem ve kokulu tahta kurusu ilaçları kullanmak gerekir. Hem saklandıkları bölgelerin dar alanlar olması hemde yatak altları ve elektrik prizleri gibi böcek ilacı işlemesi çok zor olan mekanlarda yuvalanan tahta kurusu için çok kaliteli tahta kurusu ilacı kullanılması kaçınılmazdır.

Tahta kurusu ilaçları insan sağlığına zararsız, ve böcekleri ani şekilde öldüren özellikte olmak zorundadır. Kokusuz haşere ilaçları, sinek, örümcek, karınca, hamam böceği, gümüş böceği, güve, kırkayak benzeri böceklerin önlenmesinde yeterli etkiyi göstermesine karşın zor ölen böceklere yetersiz kalmaktadır. Pire, kertenkele, toz akarı ve beyaz nem böceği, tahta kurusu, ağaç kurdu gibi dirençli yapıdaki haşerelerin yok edilmesi için yakıcı etkili böcek ilaçları kullanılmalıdır. Tahta Kurusu İlacı Nasıl Olmalıdır? diyorsanız tarım ilaçları kullanılarak hazırlanmaz.

Kokulu ilaç dendiği zaman hemen herkesin aklına zirai ilaçlar gelir ancak bu sağlıksız ve riskli bir öngörüdür. Böcek ilaçları belirli aktif maddeler içerir. Tethramethrin, cypermethrin, delthamethrin ve diğer böcek öldürücü aktif maddeler halk sağlığı ilaçlarının ana bileşenleridir. Bu bileşenler çapraz etki gösterdiği zaman kokulu özelliğe dönüşür ve ilacın öldürücü etkisi de ciddi oranda artar.

Tahta Kurusu İle Mücadelenin Püf Noktaları

İnsanları ısırıp rahatsız eden zararlı haşerelerden biride tahta kurusudur. Tahta Kurusu İlacı kokusuz böcek ilaçlarından kullanılabilir bu normal ancak bir tane ilaç kullanılarak tahtakurularından kurtulmak söz konusu olmayacak bir böcektir. Tahta kurusu mücadelesi sıradan ilaçlar ile asla mümkün değildir. Bu nedenle yüksek böcek öldürücü aktif maddeler içeren, ilaçların karışımı ile az kokulu tahta kurusu ilaçları elde edilmeli ve uygulanmalıdır.

Ancak bu bilgili ve eğitimli kişilerce uzman ilaçlama firmaları bünyesinde yapılabilir. Tahta kuruları böcek ilacına dirençli yapıları ile insanların başına adeta bela olmuştur. Tahtakurularından kurtulmak için profesyonel tahta kurusu ilacı kullanımı mücadelede önemlidir. Ayrıca en etkili ilaçlama tekniği kullanılarak evde Tahta kurusu ilaçlama yapılmalıdır. Bireysel olarak tahta kurusu mücadelesi başarılı olmayacağı gibi defalarca ilaçlama sonrası bile bitmezler.

İlaçlama şirketleri tahta kurusunu yok etmek için çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Ancak yanlış seçilen ilaçlar kısmen bu zararlı böcekleri öldürse bile tam olarak ortadan kaldırmayacağı için birden fazla ilaçlama yaptırılmasına karşın varlıklarını sürdürürler. Buna bağlı olarak bitmeyen zararlı tahta kuruları geceleri insanları uykusunda ısırıp uykusuz bırakmaya devam eder. İnsan kanı ile beslenip hastalık bulaştıran tahtakurusu erken müdahale edilerek önlenmediği zaman evin tamamına yayılarak çok daha zor kontrol altına alınacaktır.

Tahta kurusunun en fazla sorun teşkil ettiği yerler, otel, şantiye, işçi evleri, daire ve apartmanlarda tahta kurusu şikayetleri yoğun olarak görülüp, tahta kurusu ile başa çıkmak için profesyonel tahta kurusu ilaçlama şirketlerinden tahta kurusu ilaçlama desteği almak gerekir. Tahta Kurusu İlacı Nasıl Olmalıdır? diyorsanız sıvı özellikli olup daha çok karışım ilaçlardan meydana gelir. Ancak bu yasal ve ruhsatlı böcek ilaçlarından seçilir.

Tahta Kurusu İlaçlarının Özellikleri

Yakıcı etkisi güçlü olan özel tahta kurusu ilaçları ile etrafta gizlenen tahta kuruları saklandıkları yerlerden çıkarılıp imha edilmelidir. Bu ise ancak özel içerikli ve güçlü böcek öldürücü aktif maddeler içeren kaliteli karışım ilaçları ile mümkündür. Böcek ilacı hazırlanması ve içeriğinin doğru ayarlanması ancak profesyonel kimyager yada uzman kişilerin yapacağı bir iştir. Tahta kurusu ilaçlama uygulamasında kullanılan tahta kurusu ilacı sırt pompası yardımı ile yapılacak olursa saklanma bölgelerine direkt olarak uygulanmalıdır.

İlacın etkisine maruz kalan böcekler ilaçlı bölgeden geçerken etkilenip ölmelidir. Duvar araları, elektrik prizleri, parke altı, baza altları gibi bölgelerde gizlenen tahta kurusu yavruları ve böcek yumurtaları uygulanan ilaçlatan bu yöntemle etkilenmeyeceği için 2 yada 3 defa ilaçlama yaptırılmasını zorunlu kılar. En etkili tahta kurusu ilaçlama yöntemi hiç kuşkusuz sisleme yöntemle yapılan tahtakurusu ilaçlama şeklidir.

Yüksek öldürücü etkiye maruz kalan tahtakuruları saklandıkları bölgelerden çıkarılarak imha edilir. Ancak bu yöntem profesyonel ekip ve donanımlı ilaçlama elemanları tarafından yapılmak zorundadır. Sisleme yöntem basit bir uygulama olmadığı için ilaçlama yapılacak mekan detaylı kontrol edilmeli, zayıf noktalar kapatılıp diğer daireler yapılan ilaçtan etkilenmemelidir. Fumigasyon yöntemi ile ulv tahta kurusu ilaçlama yöntemi amatör kişilerin yapacağı bir işlem değildir.

Astek tahta kurusu ilaçlama ekibi en etkili ilaçlama teknikleri kullanana bir firma olduğu için kalıcı ilaçlama çözümleri sağlayan bir yapıya sahiptir. En Etkili Tahta Kurusu İlacı kullanarak kalıcı ilaçlama çözümleri sağlayan firmaların en başında gelen ilaçlama servisimiz daima profesyonel çözüm sunmaktadır. Pire, tahta kurusu, akrep, toz akarı, bit, kuş biti, kertenkele, tahta kurdu gibi zor ölen böceklerin yok edilmesi için bizden ilaçlama desteği talep edebilir yaşadığınız şikayetten kurtulabilirsiniz. Toz Akarı Nasıl Yok Edilir? yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir