0 530 667 01 19

Tahta Kurusu İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Böcekler ile mücadelede en zor olanı hiç kuşkusuz, Tahta Kurusu İlaçlama ve toz akarı, beyaz nem böceği, pire, kertenkele ilaçlaması başta gelir. Yatak böcekleri olarak bilinen insanı ısırarak kanını  emen böceklerin yok edilmesi için etkin ve profesyonel mücadele şarttır. Tahta kursu böceği geceleri aktif olan kan emici asalak oval şekilli bir canlıdır. Isıran haşereler arasında pireler, sivri sinekler, tahta kuruları, ve kuş bitleri ile keneler kanla beslenir. Bu tür zararlıların ismi anıldığı zaman bile ilk akla gelen kan emen bir böcek olmasını akla getirir.

Bu nedenle ısırıcı böcekler ile mücadele daha büyük önem taşır. Tahta kurusu ilaçlama hem insan sağlığı, hemde evdeki eşyaların kirlenmesini önlemeye yardımcı olur. Yatağınızda ve koltuklarınızda bu kan emici zararlı haşereleri gördüğünüz anda zaman kaybetmeden ilaçlama servisi almalısınız. Geç kalarak evinizin tahtakuruları tarafından sarılmasını engellemek ancak profesyonel bir böcek ilaçlama ile mümkündür. Tahta kurusu mücadelesi bilinçsiz ve alışıldık sırt pompası ile beklenilen çözümü sağlamaz. Uyduruktan evin içi ilaçlanarak ortadan kaldırılması mümkün olamayacak kadar kapsamlı bir mücadeleyi zorunlu kılar.

Tahta Kuruları Nerelerde Yuvalanır?

Evlere kuş, eşya, mobilya ve misafirliğe gelen insanlar vasıtası ile girerler. Kan emerek yumurtlayıp üremeye başlayan zararlı tahta kuruları daha çok insanların yataklarına yakın kısımlarını mesken tutar. Yatakların dikiş araları başta olmak üzere koltuk ve çekyat içleri en sevdikleri yerlerdir. Baza ve başlığı, süpürgelik arası, kapı pervazları, pencere dipleri, perdelerin korniş arası, asılı tablolar onlara iyi bir yuvadır. Ayrıca duvardaki çivi boşlukları ve evlerdeki otellerdeki kabloların geçtiği köprülerin içi bile onlara konaklama yeridir. Pek çok insan bilmese de elektrik prizlerinin içlerine ve duvar arasına kadar kadar yayılırlar.

Zor ölen asalak haşereler içinde olması onların hastalık potansiyeli olmasını gösterir. Yanlış uygulamalar ve erken alınmayan tedbirler nedeni ile kontrol altına alınması çok zor bir hale gelebilmektedir. Yatak tahta kurusu sinsi ve iyi kamufle olabilen bir böcektir. Gündüzleri saklanır ve gece karanlığında ortaya çıkarak insanların kanlarını emerek beslenirler. Kendini neyin ısırmadığını bilmeyen insanlar pire, tahta kurusu, toz böceği ve sinek ısırması gibi böcek ısırığından şüphelenir. Tahta kuruları ile mücadele doğru ilaç ve yöntemler yardımı ile çok daha başarılı olabilmektedir. Garantili tahtakurusu ilaçlama pek mümkün değildir.

Tahta Kurusu İlaçlamanın Önemi

Evde tahta kurusu ilaçlama yaptırmadan önce iyi düşünmek ve bu böceklerin yapılarını anlamak gerekir. Hangi şartlarda ortamı istila ettiklerine ve yoğunluklarının durumuna göre ilaçlama yöntemi gerekeceği bilinmelidir. Tahta kurusunu yok etmek için çok etkili bir uygulama yaptırılmasının zorunlu olduğunu iyi anlamak gerekir. İnternette her önünüze gelen ilaçlama servislerinin bu işi çözemeyeceği bilinerek ön araştırma mutlaka yapılmalıdır. Kesin çözüm için doğru tahtakurusu ilaçlama servisi ile çalışmanın çok önemli olduğu gerçeği gözden kaçırılmamalıdır.

Oteller ve iş yerleri dahil evlerde tahta kuruları ile mücadele son derece titiz bir çalışma gerektiren eylemdir. Eline pompasını alıp ben ilaçlamaya geldim diyenlerin içinden çıkamayacağı kadar zor bir o kadarda bilgi ve donanım gerektiren bir ilaçlama türüdür. Zaten zor ölen böcekler arasında başlarda gelen tahtakurusu kesinlikle sisleme yöntemle ilaçlanmalıdır. Ancak sadece yöntem yeterli olmaz, çok güçlü haşere imha ilaçları kullanılarak yapılması zorunlu olan bir uygulama türüdür. Bizi arayıp tahta kurusu ilaçlama nasıl yapılır? tek seferde tahta kurusundan kurtulmak mümkün mü? diyen çok insan vardır.

Tahta Kurularını Tanımak Gerekir

Tahta kurusu böceği sadece ilaç sıkılarak yok edilemez. Öncelikle saklanma alanları, evlere giriş yolları, ve bulaşmanın boyutunu bilerek tedbirler alınmalıdır. Garantili tahta kurusu ilaçlama yapıyor musunuz? diye söze başlayan çoğu müşteri daha önceleri başka firmalar ile çalışıp sonuç alamadığını söylemektedir. Tahta Kurusu Uzun süre aç yaşayabilen ve çok iyi kamufle olabilen bir canlıdır. Elma çekirdeği kadar oval ve ince yapılı olması ona kolay saklanma imkanı sağlar. Böcek ilaçlarına karşı dirençli ve ilaca maruz kalınca hemen ölmez. Tahta kuruları, 4 ile 5 mm boyunda düz, kırmızımsı kahverengi renkli ve oval şekilli canlıdır.

Kan emince renkleri daha kırmızı olur ve daha şişkin hale gelirler. Beslenmesi ve alışkanlıkları sadece kanla olup insan ve hayvan kanı emerler. Geceleri, evdeki insanlar uyuduktan sonra insan tenini deler ve kan emer. Genellikle, otele gelen ziyaretçilerin bavullarında ya da cüzdan, çanta gibi kişilerin kullandığı eşya ile odadan odaya yayılabilir. Otel odalarında tahta kurularına çok daha yoğun şekilde rastlanmaktadır. Dişi tahta kurusu, günde bir ile beş yumurta bırakabilir. Yaşamı boyunca toplam 200 ve 500 yumurta üretebilir. Uygun oda sıcaklığında ve yeterince besin kaynağı bulursa 300 günden fazla yaşama imkanları vardır.

İlaçlama Hizmeti Profesyonellik İster

Aslında tahta kuruları zor ölen haşereler olsa bile ortadan kaldırılması mümkün olmayan bir böcek değildir. Astek ilaçlama olarak tahta kurusu ilaçlama için kokulu ve yakıcı özellikte çok kaliteli tahta kurusu ilaçları kullanarak en dip kısımlara kadar işleme kabiliyetine sahip buharlı uygulama yapıyoruz. Çoğu müşterimizin evinde baş edemedikleri tahta kurusu şikayetlerini tek seferde ortadan kaldırmayı mümkün kılıyoruz. Hemen belirtelim ki tahta kuruları ile mücadele deneyimsiz ve amatör kişilerin başa çıkabileceği bir uygulama şekli değildir.

Hele bireysel olarak başa çıkılması imkansız derecede zor bir ilaçlama türüdür. Tahta Kurusu İlaçlama Nasıl Yapılır? diyenler için kokusuz tahta kurusu ilaçlama bir kaç böcek için etkili olabilir ancak eve yayılmaya başlamış olan tahtakuruları için kesinlikle çok zayıf kalacağı için biz tavsiye etmiyoruz. Çünkü edindiğimiz deneyimler kokusuz ilaçlar ile yapılan tahta kurusu mücadelesi tekrar, tekrar yaptırılmasına karşı bir işe yaramamış ve insanlar çaresizce başka arayışlara girmiştir.

Tahta Kuruları Dip Bölgelerde Gizlenir

İnsanların yapılan yanlış tahta kurusu ilaçlama ve sıradan yöntemler ile mağdur edilip oldukça fazla zarar görmüş olduklarına tanık oluyoruz. Öncelikle tahta kurusu ilaçları sıradan değil çok üst düzeyde kaliteye sahip olmalı ve kesinlikle dumanlı uygulama tercih edilmelidir. Yüzeysel tahta kurusu ilaçlama yaptırmak çözüm olmayacağı gibi maddi olarak çok yıpranmanıza ve defalarca ilaçlamaya rağmen evinizde inatla tahtakurusu sorunu yaşanmasına sebep olmaktadır.

Bizim müşterilerimiz çok büyük oranda tek ilaçlama ile tahtakurusu sorunlarından kurtulmakta yoğun tahta kurusu şikayeti yaşayanlar ise ikinci ilaçlama sonrası bu şikayetlerinden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Bilindiği gibi tahta kurusu böceği elektrik prizi, perde kornişleri, kablo kanalları, duvar delikleri, mobilyaların araları, baza içi ve altları, sunta içleri gibi bölgelerde yuvalanır. Ayrıca böcek ilaçlarının çoğuna karşı dirençlidir. Bu nedenle profesyonel yöntem ve çok etkili tahta kurusu ilaçları tercih edilmelidir.

Tahta Kurusu Mücadelesi Kime Yaptırılmalı?

Tahta kurularının imhası zordur ve alışıldık usuller yeterli olmaz. Bu bakımdan deneyimli tahta kurusu ilaçlama firmaları ile çalışmak ve doğru ilaçlama uygulaması yapanlardan ilaçlama talebinde bulunmak çok önemli olup kokusuz ilaçlar ve sırt pompası ile yaptırılacak uygulamanın başarı şansının çok düşük olacağı akıldan çıkarılmamalıdır. Evlere yeni yerleşmeye başlayan böcekler kokusuz ilaçlar ile önlenebilir ancak dip, köşe ve duvar içlerine kadar yayılmış böcekler ile tahta kuruları kesinlikle yakıcı özellikte ilaçlar ile ortaya çıkarılabilir.

Özel tahta kurusu ilaçları hem kalıcı özellikli, hem yakıcı etkiye sahip hemde uçucu özelliği ile duvar çatlaklarına kadar sızıp buralarda gizlenen böcek ve tahta kurusu için çıkarıcı etkiye sahip olup bu işlemi de ancak profesyonel tahta kurusu ilaçlama şirketleri ve donanımlı kişiler yapabilmektedir. Astek Tahta Kurusu İlaçlama sizlerin tüm haşere ve tahta kurusu şikayetlerinize en kalıcı çözümleri sunabilen bir kaç iyi ekipten biri olup çekirdekten yetişme bir anlayışla yanıltmadan ve en etkili haşere ilaçlama teknikleri ile ilaçlama yapar.

Seçilecek Tahta Kurusu İlacının Özelliği

Tahta kurusu ilacı dirençli haşerelerin yok edilmesi için kullanılan özel böcek ilaçlarından seçilmelidir. İlaçlama firmaları tahtakurusu ile mücadele konusunda değişik böcek ilaçları ve farklı ilaçlama teknikleri kullanarak Tahta Kurusu İlaçlama yapmaktadır. Ancak tahtakuruları zor ölen ısıran böcek çeşitleri içinde yer aldığı için ucuz haşere ilaçları kullanılamaz. Tahta kurusu ilaçlama servisi alacağınız zaman mekandaki böcek yoğunluğuna göre ilaçlama şekli talep etmeniz gerekir.

Çok düşük yoğunluk görülen daire ve evlerde spreyli ilaçlama yeterli olmasına karşın, orta yoğunluk ve aşırı böcek şikayeti olan evlerde mutlaka sisleme yöntem ve kokulu tahta kurusu ilaçları kullanmak gerekir. Hem saklandıkları bölgelerin dar alanlar olması hemde yatak altları ve elektrik prizleri gibi böcek ilacı işlemesi çok zor olan mekanlarda yuvalanan tahta kurusu için çok kaliteli tahta kurusu ilacı kullanılması kaçınılmazdır. Tahta kurusu ilaçları insan sağlığına zararsız, ve böcekleri ani şekilde öldüren özellikte olmak zorundadır.

Böcek İlaçları İnsan sağlığını Tehdit Etmeyen İçerikte Olmalıdır

Kokusuz haşere ilaçları, sinek, örümcek, karınca, hamam böceği, gümüş böceği, güve, kırkayak benzeri böceklerin önlenmesinde yeterli etkiyi göstermesine karşın zor ölen böceklere yetersiz kalmaktadır. Pire, kertenkele, toz akarı ve beyaz nem böceği, tahta kurusu, ağaç kurdu gibi dirençli yapıdaki haşerelerin yok edilmesi için yakıcı etkili böcek ilaçları kullanılmalıdır. Tahta kurusu ilacı tarım ilaçları kullanılarak hazırlanmaz. Kokulu ilaç dendiği zaman hemen herkesin aklına zirai ilaçlar gelir ancak bu sağlıksız ve riskli bir öngörüdür.

Böcek ilaçları belirli aktif maddeler içerir. Tethramethrin, cypermethrin, delthamethrin ve diğer böcek öldürücü aktif maddeler halk sağlığı ilaçlarının ana bileşenleridir. Bu bileşenler çapraz etki gösterdiği zaman kokulu özelliğe dönüşür ve ilacın öldürücü etkisi de ciddi oranda artar. Pestisitler ve akarisitler içinde yatak böcekleri ve toz akarları ile mücadele için kullanılan profesyonel içerikli ilaçlar olmasına karşın çoğu zaman tek ilaçla bu böcekleri yok etmek neredeyse imkansıza yakındır. Bu nedenle farklı aktif bileşenlerden oluşmalıdır.

Tahta Kurusu İle Mücadelenin Püf Noktaları

İnsanları ısırıp rahatsız eden zararlı haşerelerden biride tahta kurusudur. Tahta kurusu ilacı kokusuz böcek ilaçlarından kullanılabilir bu normal ancak bir tane ilaç kullanılarak tahta kurularından kurtulmak söz konusu olmayacak bir böcektir. Tahta kurusu mücadelesi sıradan ilaçlar ile asla mümkün değildir. Bu nedenle yüksek böcek öldürücü aktif maddeler içeren, ilaçların karışımı ile az kokulu tahta kurusu ilaçları elde edilmeli ve uygulanmalıdır. Ancak bu bilgili ve eğitimli kişilerce uzman ilaçlama firmaları bünyesinde yapılabilir.

Tahta kuruları böcek ilacına dirençli yapıları ile insanların başına adeta bela olmuştur. Tahtakurularından kurtulmak için profesyonel tahta kurusu ilacı kullanımı mücadelede önemlidir. Ayrıca en etkili ilaçlama tekniği kullanılarak evde Tahta kurusu ilaçlama yapılmalıdır. Bireysel olarak tahta kurusu mücadelesi başarılı olmayacağı gibi defalarca ilaçlama sonrası bile bitmezler. Bu çoğu insanın yaşadığı bir olumsuzluktur. Özellikle otellerdeki yatak böcekleri ciddi maddi sıkıntı ve müşteri kaybına sebep olur.

Tahta Kuruları İle Mücadele

İlaçlama şirketleri tahta kurusunu yok etmek için çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Ancak yanlış seçilen ilaçlar kısmen bu zararlı böcekleri öldürse bile tam olarak ortadan kaldırmayacağı için birden fazla ilaçlama yaptırılmasına karşın varlıklarını sürdürürler. Buna bağlı olarak bitmeyen zararlı tahta kuruları geceleri insanları uykusunda ısırıp uykusuz bırakmaya devam eder. İnsan kanı ile beslenip hastalık bulaştıran tahtakurusu erken müdahale edilerek önlenmediği zaman evin tamamına yayılarak çok daha zor kontrol altına alınacaktır.

Tahta kurusunun en fazla sorun teşkil ettiği yerler, otel, şantiye, işçi evleri, daire ve apartmanlarda tahta kurusu şikayetleri yoğun olarak görülüp, tahta kurusu ile başa çıkmak için profesyonel tahta kurusu ilaçlama şirketlerinden tahta kurusu ilaçlama desteği almak gerekir. Tahta Kurusu İlaçlama için kullanılan tahta kurusu ilacı sıvı özellikli olup daha çok karışım ilaçlardan meydana gelir. Ancak bu yasal ve ruhsatlı böcek ilaçlarından seçilir. İlaçlama servisleri tüm böcekleri öldürecek içerikte ilaçlar seçmelidir. Daha geniş bilgi için tahta kurusu için oluşturulmuş sayfamıza göz atın.

3 cevap

  1. Şemsettin dedi ki:

    Mrb Adanada subeniz varmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir