0 542 799 13 13

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Tahtakurusu İlaçlama Nasıl Yapılır? diye merak edenler için bu yazımızda tahta kurularının en az pire ilaçlama ve akrep ilaçlama kadar zor bir işlem olduğunu bilmeleri gerekir. Çünkü tahta kurularının da bünyeleri en az onlar kadar ilaçlamaya ya da dışarıdan gelebilecek herhangi bir müdahaleye karşı dayanıklıdır. Profesyonel böcek ilaçlama işlemiyle bile onlarla mücadele etmeye kalktığımızda ciddi anlamda zorlanılırken amatör müdahalelerde bu işlem imkansız hale dönüşmektedir.

Tahta kurusu ilaçlamanın yöntemi amatör olarak yapılabilecek kadar basit değildir. Gerekli donanım, bilgi, ve güvenlik tedbirlerini tam alma becerisine sahip uzman ekiplerin yapabileceği oldukça kapsamlı ve gerekli tedbirlerin tam olarak alınması zorunlu bir ilaçlama şeklidir. Kolay gizlenen ve duvar aralarına kadar yayılan bu böcekler ile mücadele etkili ilaçlar ve tesirli yöntem kullanılarak yapılmak zorundadır.

Tahtakurusu İle Mücadele Nasıl Yapılır?

Tahta kuruları tam olarak isimlerinin haklarını verir bir şekilde tahtadan ve ahşaptan yapılmış eşyaların üzerinde yaşamaktadırlar. Üzerlerinde bulunan kokuları bile tahtaların ki ile aynıdır. Ancak zararları ahşap eşyalardan ziyade İnsanlara olmaktadır. İnsanların bulundukları alanda dolaşarak özellikle geceleri aktif olarak kan emerek hayat sürmektedirler. Emdikleri kan sayesinde vücutlarında bir şişme meydana gelmektedir.

Hatta “Tahtakurusu gibi Şişmek” deyimi tam olarak buradan gelmektedir. Tahtakurusu ile mücadele zorlu bir işlemdir. Pek çok insan tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır? diye yaşadıkları başarısız deneyimler sonucu güvenli bir ilaçlama firması arayışına girmektedir. Defalarca tahta kurusu ilaçlama hizmeti almalarına karşın bir türlü yok edilemeyen tahta kurularından kurtulmaya çalışmaktadırlar. Tahta kuruları için söylenilecek en doğru şey zor yok edildikleri.

Üstelik doğru bir ilaçlama yöntemi uygulanmadığı taktirde kısa bir süre sonra yeniden türeyen bu canlıları ancak profesyonel tahtakurusu ilaçlama uygulamasıyla yok edebilirsiniz. Tahta kuruları için en etkin ilaçlama yöntemi ise kokulu ilaçlamadır. Bu yöntemde sıkılan ilacın ağır kokusu tahtakurularını nefessiz bırakacak ve yok edilmelerini sağlayacaktır. Bu ilaçlama işlemi ise aşama aşama şu şekilde gerçekleşmektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama Yönteminin Belirlenmesi

Evlerde ve iş yerlerinde tahtakurusu ilaçlamanın yöntemi genel olarak kapalı alanlar için sisleme şeklinde olmalıdır. Ancak açık alanlar ile sürekli müşteri bulunan işletmeler için spreyleme şeklinde yapılabilmekte yapılacak tahta kurusu ilaçları kokusuz olduğu takdirde çok uzun bir süreç alabilmektedir. uygulama aşamasında karar toplantısında alınan kararlar doğrultusunda ilaçlama personeli ilaçlamayı gerçekleştirecektir.

Özellikle belirlenen alanlara ve bu alanlara sıkacağı ilacın miktarına göre ilaçlama gerçekleştirdikten sonra sizlere ilaçlama sonrasında neler yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Ancak tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır? bunu en iyi bilen ekipler zor ölen tahta kuruları spreyleme ve kokusuz yöntemler etkisiz kalır. Bu yöntemler ile çok zor imha edildiği için sisleme tahta kurusu ilaçlama ve kokulu ilaçlar kullanılarak tahta kurusu mücadelesi yapılmalıdır. Evdeki Pireden Kurtulma Yolları nelerdir? merak ediyorsanız sayfamızı ziyaret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir