0 542 799 13 13

Tam Kokusuz İlaçlama

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Apartman ve siteler pek çok böcek problemine maruz kalan yerlerdir. Tam Kokusuz İlaçlama insanların yoğun olduğu bölgeler ve sürekli hizmet veren işletmeler için sıkça uygulanan bir ilaçlama türüdür. Sıvı özellikte kokusuz ilaçlar sinek, hamam böceği, gümüş böceği, örümcek gibi zararlılar için kullanılmaktadır. Hiç kokusuz böcek ilaçlama zor ölen bazı haşere türleri için tam olarak çözüm olmadığı için böcek türüne göre ilaçlama yöntemi belirlenmelidir.

Kokusuz ilaçlama insanların ve canlıların rahatsız edilmeden ve ortamı terk etmeden yapılan ve kokusu olmayan ilaçlar kullanılarak yapılan bir böcek ilaçlama şeklidir. Kokusuz ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup kesinlikle insan sağlığı üzerinde bilinçli kullanıldığı zaman hiç bir yan etkisi yoktur. Tam Kokusuz İlaçlama sadece belirli haşere türlerine etkili olduğu için uzman ilaçlama servisleri tarafından haşerelerin yapılarına göre belirlenmelidir.

Kokusuz böcek ilaçları su bazlı olanlar ve jel kokusuz haşere ilacı olarak iki guruba ayrılmaktadır. Sentetik bazlı kokusuz ilaç suyla seyreltilip buharlama veya püskürtme yöntemi kullanılarak uygulanır. Evde haşere ilaçlama yapılması esnasında camlar kapatılmalı ve en az yarım saat içeriden uzak durulması ilacın makineden püskürtülmesi esnasında evdeki insanların etkilenmesini önlemek açısından faydalıdır.

Uygulanan haşere öldürücü kesinlikle gıda maddesine temas etmemeli mutlaka ilaçlama hakkında bilgi alınarak ilaçlama sonrası izlenecek yol tam olarak anlaşılmalıdır. Hiç Kokusuz İlaçlama tüm böcek çeşitleri için önerilmez. bazı zor ölen haşerelerden kurtulmak oldukça zor olduğu için mutlaka kokulu özellikte ilaç kullanılması şarttır. Akrep, pire, tahta kurdu, kertenkele, beyaz nem böceği ve toz akarları, yoğun hamam böceği şikayetleri için yetersiz kalacağı için değişik ilaçlar uygulanması şarttır. Açıkta kalan tabak ve tencere gibi mutfak eşyaları ilaçlama sonrası yıkanmalıdır.

Kokusuz Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hiç kokusuz böcek ilaçlama kalıcı özelliği ön planda olan haşerelerin yalama ve sürtünme yolu ile uygulanan haşere ilacından etkilenerek imhası gerçekleştirilen bir yöntemdir. İnsanların toplu kullanım alanlarında, otel, hastane, restoran, kreş, gibi yerlerde böcek çeşidine bağlı olarak sıkça uygulanan bir ilaçlama türüdür. İnsanların bu ilacı solunmasında zehirlenme belirtileri yaşanmaz. Ancak astım, bronşit ve kanser hastaları çok duyarlı yapıda hassasiyete sahip oldukları için çok çabuk etkilenirler.

Bu nedenle ilaçlama yapılan alandan kokusuz ilaç yapılsa bile uzak durmaları gerekir. Böcek ilaçlama için kullanılacak kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas etmemelidir. Gıdaya ilaç temas ederse olası zehirlenme belirtilerine yol açacağı için açıkta kalan gıdalar mutlaka imha edilmelidir. Aksi takdirde bu ilaçlar insanları zehirler. Haşere kimyasalları ister kokulu olsun, ister kokusuz olsun yapıları bakımından insanların tüketmesi durumunda zehirlenmeye sebep olan özelliktedir.

Kokusuz haşere ilaçlama püskürtme yöntemi ile yapılırsa böceklerin yuvalandıkları bölgeler, kapı kenarları, parke ve süpürgelik dipleri, dolapların etrafı, ve yerlerin duvarla birleştiği kısımlara ilaç sıkılarak böceklerin ilaçla teması beklenmelidir. Sisleme yöntemi kullanılarak yapılan Kokusuz Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır? kısaca buna değinip evinizde görülen akrep, güve, örümcek, sinek, karınca gibi bazı böcekler için dumanlı şekilde kokusuz ilaçlama yapılarak bu böceklerin daha kısa zaman içinde önlenmesi sağlanır.

İlaçlamadan sonra hemen temizlik yapılmaz. En az 5 gün ilaç uygulanan yüzeyler ıslak temizlik yapılmadan bekletilmeli böceklerin ilaçlar ile temas ederek imha edilmeleri beklenmelidir. Ancak dolap içleri, ve gıda maddesi bırakılan bölgeler olası zehirlenme yaşanmaması için silinmelidir. Böcek ilaçları haşerelerin sinir sistemlerini felç eden özelliklere sahip olduğu için bazı böcekler kısa sürede ölürken bazı haşereler daha uzun zaman içinde kokusuz ilaçlar ile imha edilmektedir.

Kokusuz İlaçlama Şekilleri

Açık alanlar ve kapalı alanlarda uygulanan haşere ilaçları farklı etken maddelerden oluşmaktadır. Açık alanlar için kokusuz ilaçların kullanılması pek tercih edilmez. Bunun sebebi dış mekanlarda çok daha etkili böcek ilaçları kullanılmalı binalara yönelen haşereler çok daha kısa zaman içinde imha edilmelidir. Pis yüzeyler için kokulu ilaçlar kullanmak hem daha etkili hemde her türlü haşereye karşı çok daha öldürücü özellik barındırır. Kapalı mekanlar için spreyli yöntem ve sisleme böcek ilaçlama yapılır.

Bunda önemli olan böceklerin yapısı olup uçan haşereler için sisleme uygulama gerekir. Tahta kurusu, akrep, çıyan, kertenkele, mayt, toz ve beyaz nem böceği, ağaç kurdu gibi böcek çeşitleri dirençli yapıda haşereler olup evin dip ve derin bölgelerinde gizlendikleri için kokusuz böcek ilaçlama yapılarak imha edilmeleri şarttır. Arı, sivri sinek, güve, tatarcık, gibi haşerelerin imhası için kokusuz ilaçlar ile uygulama yapılsa bile mutlaka buharlı yöntem tercih edilmeli yapılan ilaçlama etkisini göstermelidir.

İki türlü kokusuz böcek ilacı olmasına karşın bunlardan en az bilinen hiç kuşkusuz jel kokusuz ilaçlama hem kullanım alanları hemde etkili olduğu böceklerin hangi türler olduğu hakkında pek çok insan yanlış bilgilendirilmekte ve yanlış tercih yapmaktadır. Toz ve konsantre kokusuz ilaçlar su ile seyreltilip sisleme ve püskürtme şeklinde yüzeylere uygulanmaktadır. Ancak jel böcek ilaçları metrekareye bir damla bırakılarak böceklerin saklandıkları alanlar ve geçiş yollarına uygun oranda uygulanarak etkili olur.

Ancak jel böcek ilaçlama sadece belirli haşere türüne etkili olduğu için her tür böceğe uygulanması olumsuz yansıyacaktır. Hamam böceği, kalorifer böceği, kara böcek, gümüş böceği, karınca türleri için kullanılması tavsiye edilen bu yöntem diğer haşereler için etkisiz olacağı için kesinlikle uzak durulmalı tüm böcekler üzerinde etkili olacağını söyleyen kişilere itibar edilmemelidir. Astek ilaçlama olarak tüm böcek şikayetlerinize jel, kokulu, Tam Kokusuz İlaçlama yöntemleri ile profesyonel çözümler sunuyoruz. İlaçlamadan Sonra Temizlik yazımıza bakmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir