0 542 799 13 13

Tespih Böceğinin Zararları

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Tespih Böceğinin Zararları çeşitli şekillerde insanlara yansıyabilir. Tespih böceği ile mücadele için ilaçlama özel önem taşır. Evlere dış alanlardan binaların zemin kısımları ve kapı altlarından girerek parke aralarına ve evdeki çiçek saksılarının içine yerleşirler. Rutubetli ve pis bölgelerde yaşadıkları için insan sağlığına olumsuz tarafları vardır. Tesbih böceğinin vücut yapısı bölmeler şeklinde halkalardan oluşur. Tespih böceğinin halk arasında bilinen bir başka ismi ise top böceğidir.

Tespih böceğinin yumuşak vücudunu dış etkilerden koruyabilmesi için üstünde sert bir kabuk tabakası mevcuttur. Tespih böceği bir tehlike hissettiği anda kendisini top gibi yuvarlak hale getirip içe doğru daire şeklinden büzülerek kendini korumaya çalışır. Tespih Böceğinin Zararları ekili alanlar ve bitkiler için ortaya çıkar. Tespih böcekleri yaşadıkları ortama bağlı olarak farklı renkler alırlar. Tespih böceklerinde en sık görülen renkler ise gri, kahverengi ve mat renklerdir.

Su baskınları, binada su tesisatı patlaması durumlarında sıkça görülürler. Tespih böceklerinin baş kısmında bir çift antenleri vardır. Tespih böcekleri ev ortamında banyo ve mutfak gibi nemli alanlara özellikle dolap araları, küvet, kapı pervazı ve parke altlarına yerleşirler. Tespih böcekleri geceleri daha çok aktiftirler. Tespih böcekleri beslenmesini ve yer değişikliğini genellikle geceleri yaparlar. Tespih böcekleri gündüzleri yuvalarında ve kenar kuytu kısımlarda pasif olarak dinlenirler.

Işığı çok fazla tercih etmedikleri için gündüz bu böcekler çok fazla ortalıkta görülmez. Tespih Böceklerinin Zararları Nelerdir? nemli bölgelerde ve toprak zeminlerde çokça görülen tespih böceği insanlar için her hangi bir zehirlenme ve ısırma tehlikesine sahip değildir. Yaşadıkları pis ortamlar nedeni ile hijyen konusunda insanlar tarafından sevilmeyen mutfak ve banyo gibi nemli ortamları seven bir yapıları vardır. Lağım kanalları ve bataklık bölgelerde yaşadıkları için insanlara bakteri bulaştırırlar.

Tespih Böceklerinden Korunmak

Bizi arayıp evde rutubet böceği var Tespih Böceğinin Zararları Nelerdir? insanı ısırır mı? evimde bebek var diyen pek çok insan böcek ısırma endişesi yaşamaktadır. Eve giren ve burada yuvalanan tespih böcekleri insanların yediği gıdalar ve kullandıkları mutfak eşyaları arasında dolaşarak buralara dışkıları ile salyalarını bulaştırıp çeşitli bakterilerin oluşmasına sebep olurlar. Buna bağlı olarak insanlarda olası sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadırlar.

Ayrıca tespih böceklerinin zararları nelerdir? diye düşünenlerin bu böceğin görülmesinden son derece rahatsız olduğu pis bir yaşam alanı olduğu için böceklerden kurtulmayı amaçlamaktadır. Evlerde ve iş yerlerinde tespih böceği şikayetlerinde derhal tespih böceği ilaçlaması yaptırmak bu böceklerin ev içinde üremelerini ortadan kaldırmak için şarttır. Evde tespih böceği önlem alınmadığı zaman insanların karşılarına çıkarak sinir bozucu bir hale gelir ve gıdalarınızı kirleterek sağlık sorunlarına yol açarlar.

Tespih Böceğinin Zararları hakkında söylenecek şey pek çok haşere çeşidi doğal yaşam alanları olan dış ortamlarda yaşamalarına karşın çeşitli sebeplerden dolayı evlerde görülürler. Binalara ve evlere girerek üremeye başladıkları anda zarar vermeye başlar özellikle küçük çocuklar için tehlikeli hale gelirler. Zararlı haşere türleri ile kesinlikle mücadele edilmeli, apartman ve daire içlerinde insan sağlığını tehdit etmelerinin önüne geçilmelidir. Tespih böceği ile mücadele zor olduğu için giriş yerleri ve saklanma alanları dikkatlice kapatılmalı ve profesyonel bir tespih böceği ilaçlama servisi alınmalıdır.

Tespih böcekleri çabuk üredikleri ve dayanıklı oldukları için bireysel çabalar ile bu böceklerden kurtulmak mümkün değildir. Tespih böcekleri ile mücadele daha ilk karşılaşıldığı anda profesyonel ilaçlama şirketleri ile görüşerek etkili bir ilaçlama desteği alınmalıdır. Tespih böceği ilaçlamasında tercih edilen ilaçlama yöntemi kokulu ilaçlama olup en etkili tespih böceği ilaçlama şekli sisleme uygulamadır. Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları hakkında ne biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir